Tehuľka LIVE! Mika v 25. týždni: Oddych, liečenie a úvahy k tomu

Na začiatok nevynechám jedno želanie. Nech máte úspešný, zdravý, krásny a radostný nový rok :). Isté je, že to bude rok plný zmien. Naša Šarlotka už „klope“ na dvere.

Čo nás čaká a neminie

Prehupli sme sa do roka plného očakávania. Všetci čakáme, čo sa bude diať, ako sa vyvinie momentálna, nie príliš dobrá ekonomická situácia sveta, ktorým smerom sa uberie naša krajina.

Uvidíme tiež, aká bude naša nová vláda, či vyžijeme pri neustále zvyšujúcich sa nákladoch na život, čo bude s Európskou úniou, či budeme mať lekárov pri pôrodoch, akú sociálnu politiku nám ponúknu a podobne.

Tešíme sa, no zároveň máme aj obavy, dávame si predsavzatia a tajne dúfame, že pre ich splnenie nebudeme musieť veľa spraviť. Čítame horoskopy a zlé predpovede si nepripúšťame.

Dvojnásobné šťastie

Prirodzene sa vyhýbame problémom a komplikáciám. Chceme, aby sme prežili a zo života mali len to najlepšie, aby sme pre naše deti dokázali zabezpečiť bezstarostný a krásny život. Aby sme mohli byť na konci života spokojní s tým, čo sme prežili.

Chcem sa v okamihu svojej smrti cítiť spokojne, a preto žijem každý deň naplno.

Nečakám na zázraky, vyrábam si zázrak každé ráno tým, že som šťastná, že som sa zobudila a som zdravá.

A posledných pár mesiacov som šťastná aj za to, že mám v bruchu dôvod na dvojnásobnú radosť. No a táto moja radosť, naša Šarlotka, rastie ako z vody, rozťahuje si domček kopancami, prináša každodenné pálenie záhy, upchaný nos, nemotorné telo…a napriek tomu som nesmierne šťastná a spokojná, že som dostala možnosť, mať dcérku a vynosiť ju.

Ďakujem všetkým nad nami, že sa aj ja môžem pridať k šťastným mamičkám.

Prečítajte si tiež:

Na čo je dobrý horoskop dieťaťa?
Ako dostať míňanie pod kontrolu

Očkovanie a postihy

Počas sviatkov sme mali viac času na televízor, tak som sa dozvedela, že pediatra núti zákon udať rodičov, ktorí odmietajú svoje dieťa dať zaočkovať.

Neodbytne sa mi v hlave vynára otázka, či to fakt žijeme v demokracii. Prečo niekto iný rozhoduje za mňa a moje dieťa? Dá mi niekto aj zákon na to, ako mám vychovať svoje dieťa?
Pomôže mi niekto, keď bude moje dieťa trpieť po očkovaní nežiaducimi účinkami? Dostanem istotu, že sa dožijem jeho maturity, svadby?

Som rozčarovaná z toho, že zdravotné poisťovne vyprodukovali čistý zisk niekoľko miliónov a lekári dokážu brať pacientov ako rukojemníkov, pretože chcú vyššie platy. Tie peniaze, ktoré každomesačne platíme do zdravotného systému, nejdú tam, kam majú. Nie tým, ktorí nám poskytnú službu.

Ako keby som ja poslala faktúru klientovým rodičom. Prečo ideme voliť novú vládu, keď ja som bola spokojná s tou doterajšou? Kto ovláda šnúrky nášho bábkového divadla?


Menej správ, menej trápenia

Takéto som mala úvahy počas sviatočného obdobia. Už sa teším do práce, že nebudem mať toľko času na pozeranie správ a nebudem sa trápiť niečím, čo nezmením a neovplyvním.

Keby som chcela mať aspoň jeden deň tú moc zmeniť hocičo, vedela by som čo. A čo by ste chceli zmeniť vy, keby ste mohli?

Hurá na vzduch!

Sviatky sme prežili oddychovaním a liečením sa. Keďže nechcem žiadne lieky, choroba ide z tela omnoho dlhšie a náročnejšie.
Liečim sa len Bioparoxom, vitamínmi a biolampou. Po týždni som sa odvážila ísť konečne von.

Norko s kamarátmi išli lyžovať a ja som sa s Dolly prechádzala po okolí. Po dvoch hodinách hľadania správnej cesty k chate v strede lyžiarskeho svahu sme to vzdali a zliezli sme dole do čajovne.

Prechádzka mi spravila veľmi dobre, duša pookriala, telo sa nabilo kyslíkom, myseľ sa vyčistila.

Aj keď deň na to som radšej ostala doma a doliečovala sa, v nedeľu som už zas pobehovala po snehu a bola som obzrieť abstraktné veľdielo môjho mužíčka a jeho kamarátov.

Čítajte aj:

Očkovanie počas tehotenstva a v období dojčenia
Tehotenské otázky zo zákulisia


Schválne, na koho sa vám podobá?

Na poradni si sladíme život

Budúci týždeň idem na poradňu a čaká ma glukózový test. Neviem, čo ma čaká, ale toto mýtmi opradené vyšetrenie mi naháňa trochu strach. Ja vôbec nemám rada sladké veci, v našej domácnosti je sladkofil Norko.

A po vypití „sladkej vody“ vydržať ešte dve hodiny hladná, no to bude výzva pre moje telo. Ale stále si hovorím, že keď to zvládli iné, zvládnem to aj ja. Veď nie som žiadne „béčko“.

Úspešný štart do toho nového, voňavého, krásneho a očakávaného roku 2012!

Vaša Mika


Bombička v 25. týždni, takto si žije v mojom brušku

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist