Tehuľka LIVE! Mika v 39. týždni: Počkaj v brušku na doktora!

Týždeň plný zaujímavostí! Také boli uplynulé dni. Boli sme na poradni a videli sme pekne pribratučkú Šarlotku. Už má naša kráska 2,7 kila, a to sa pán doktor bál, že nejako neprospieva. Nebude to obrovské mimčo, čo aj mne pomôže k prirodzenému pôrodu. Ale všetky výsledky máme stále perfektné, čo je najdôležitejšie.

Miluje škrabkanie a hladkanie

Trend rastúceho bruška pokračuje, už mám pocit, že ani väčšie nemôže byť, no každé ráno ma ešte vie prekvapiť. Našťastie žiadne strie sa neobjavili, tak nech si rastie, koľko potrebuje.

Pohyby „mrkvičky“ sú už poriadne bolestivé, určite aj krásavica to má náročné, vrtieť sa v takom úzkom priestore. Chce to asi systém a hlavne silu, najradšej nám vystrkuje chrbátik, kolienko a labku.

Kým jej ich škrabkáme a hladkáme, je dobre. Keď prestaneme, začne sa miesiť a vyžadovať si pozornosť štuchancami do mojich rebier.

Reaguje na svetlo

Niekde som čítala, že bábätká už vnímajú svetlo, a preto si odhaľujem bruško a musím povedať, že je to pravda. Hneď, ako je bruško bez oblečenia, mrkvička začne tancovať a tešiť sa zo svetla, no a keď bruško schovám, zadrieme.

Priznám sa, už by som bola rada, keby bola na svete, nejako sa jej už neviem dočkať, zas ma ovláda moja netrpezlivá povaha…

Okrem toho, už som príšerne neohrabaná, ťažká, ufučaná, opuchnutá, unavená…no proste tehotná, ako sa patrí.

Čitajte aj:

Ako sa žije s detským kočíkom?
Vlastná a darovaná pupočníková krv

Spravíme si akúsi poistku

Niekedy na začiatku tehotenstva som sa prihlásila do internetovej súťaže spoločnosti, ktorá robí odber pupočníkovej krvi. Hralo sa o kočík. Vyplnila som formulár asi tak 5krát a keď som nič nevyhrala, prestala som sa o to zaujímať a aj som na to zabudla.

Keď sme s Norkom riešili, či si dáme pupočníkovu krv odobrať a uložiť, prišlo nám to šialene drahé a dohodli sme sa, že nepodľahneme tlaku modernej doby a nedáme ju odobrať.

No a tento týždeň som mala zaujímavý telefonát z tejto spoločnosti, kde ma najprv pani povyzvŕtala rôznymi otázkami na môj názor a nakoniec mi oznámila, že som vyhrala poukaz na veľmi výhodnú cenu tohto odberu. Ani by ste neverili, ako ma prekvapili a hlavne za tú cenu, ktorú mi ponúkli sme si povedali, že do toho pôjdeme.

Som presvedčená o tom, že keby dali takúto cenu každému rodičovi, nikto by neváhal a dal by si pupočníkovú krv svojho miláčika určite odobrať. Zárobok tej spoločnosti by bol omnoho vyšší a nemuseli by prácne naháňať klientov cez rôzne akcie a súťaže. Ale biznis je biznis a môj názor je stále len môj názor.

Mika už je v 39. týždni.

Všetko zlé na niečo dobré
Ďalšia výborná správa sa týkala kočíka. Akí sme boli sklamaní z toho, že nevieme zohnať ten, ktorý sme chceli….niečo v mojom podvedomí ma však stále ubezpečovalo v tom, že sa tak deje pre naše dobro. A veru – nová kolekcia priniesla
nový typ kočíka.

Viete akého? Terénneho! Na outdoorovú turistiku, odpruženého tak, že možno aj naše auto sa bude hanbiť, keď k nemu pristavíme kočík. Okrem toho ho majú aj v zelenej farbe, tak sme sa potešili, že nakoniec všetko dobre dopadlo a kočík k nám
príde niekedy v polovici apríla. Jupííí!

Prečítaj si tiež:
• Čo potrebujete pre bábätko? Mamičky radia
• Klokanky, babyvaky, nosiče

Vydrž ešte týždeň!

Vo štvrtok sme boli na prvej návšteve u pôrodníka v nemocnici v Martine. Odporučil mi ho pán doktor Hartel a veru boli sme nadšení z jeho prístupu. Veľmi milý a profesionálny, pokukal Šarlotku, zhodnotil, že je v absolútnom poriadku, prebrali sme, ako chcem rodiť. Mám sa ozvať na ďalší týždeň v pondelok, pretože tento týždeň bude mimo.

Takže som obyvateľovi bruška vysvetlila, že ešte minimálne jeden týždeň to musíme spolu vydržať. Budem maximálne oddychovať, neprovokovať krčok, nech môžeme rodiť s týmto sympatickým pánom doktorom. Začínam sa na tú obrovskú udalosť tešiť.


Pohodička na slnku. Chlapi varili guláš

Nabití jarou!

No a víkend? Tak to bol balzam na dušu. Slniečko sa nám konečne predviedlo, celé okolie sa zaplnilo susedmi a turistami bažiacimi po prírode, zrazu všetko okolo ožilo, tak sme sa na sobotu dohodli so susedovcami, že si uvaríme gulášik a trošku pooslavujeme, že sme prežili najťažšiu zimu za dlhé roky a privítame jar.

Dievčatá chystali všetky ingrediencie a chlapci varili. A keď išiel niekto okolo, pristavil sa, pokecali sme a bolo to veľmi príjemné opäť cítiť tú energiu a život všade naokolo. Norko tiež odštartoval jarné práce okolo domu, ja som mu trošku asistovala a v nedeľu večer sme mali zo seba vynikajúci pocit.

Dali sme do poriadku kotolňu, zmontovali v nej regály, poukladali a poupratovali všetky “dôležitosti” a odrazu, aká obrovská je tá naša kotolňa. Porobila som tiež okolo kvietkov, ktorým sa už podarilo rozmrznúť a už sa teším, keď zíde všetok sneh a budem môcť zveľadiť skalku, ktorú som minulý rok začala “dizajnovať”.

Čo vám budem hovoriť, sme úžasne nabití energiou, pripravení na nového človiečika, na jar, nový život, na nové zážitky a tešíme sa z každej maličkosti.

Verím, že všetci ste mali minimálne víkend taký nádherný ako my a aj nasledujúci týždeň nás všetkých slniečko bude dobíjať energiou a silou. Užívajte si prvé jarné lúče, nezabudnite na krém s UV faktorom (mne ho už fakt treba) a tešte sa zo života.

Vaša ešte zatiaľ tehotná Mika!

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist