Tehuľka LIVE! Mika 44: Baví ma byť matkou

Nuda na materskej? Kdeže! Niekedy dokonca aj nestíham, napríklad vtedy, keď trávite deň na úradoch a samozrejme na pekne „bezbariérových“.

Chcela by som aspoň 26-hodinový deň

Mám pocit, že máme Šarlotku odjakživa. Vôbec mi to nepripadá, že sú to len tri týždne. Už rozumiem jej plaču, začíname si spolu zabehávať spoločný režim, zdá sa mi každý deň väčšia a šikovnejšia.

Keď sme prišli z pôrodnice domov, bála som sa, ako pomaly nám bude všetko ubiehať a opak je pravdou. Niekedy mám pocit, že by som brala ešte aspoň dve hodinky dňa navyše, aby som stihla všetko, čo mám v pláne, no a okrem toho sa vyspať.

Život bez cumlíka? Pokus

Musím sa vám s niečím priznať – pokúšala som sa Bombičku nastaviť na život bez cumlíka. Týždeň mi to išlo. Aj Šarlotke to išlo. No len dovtedy, kým sme nemali jeden nervóznejší deň. Malá bola plačlivá a jediná šanca, ako ju upokojiť, bol buď cumlík alebo bradavka.

Tak som „vytasila“ bradavku každú hodinku, aby sa malá upokojila a po asi piatich hodinovkách som mala z bradaviek popraskaný divný kúsok kože, ktorý krvácal a neskutočne bolel a štípal. Moje predsavzatie bolo veľmi rýchlo fuč.

Takže cumlík opäť používame a máme omnoho jednoduchší život a ja si opäť vo veľkom liečim bradavky. Ale som spokojná aspoň s tým, že som sa o to pokúsila, no povedala som si, že prečo dobrovoľne odmietať výdobytky modernej doby, ktoré nám pomáhajú a uľahčujú život…

Obdiv za „klasiku“

Odkedy mi moja mama hovorila, ako pri mne mala 60 kusov látkových plienok (na viac nemala peniaze) a dennodenne ich musela prať, sušiť a žehliť a toto robila dookola, kým som sa nenaučila na nočník, ďakujem „bohovi“, ktorý vymyslel a zdokonalil jednorazové plienky pri každom prebaľovaní.

Niekedy sa Šarlotka rozhodne počas jednej hodiny trikrát vyprázdniť svoje bruško a po prepočítaní, by mi tých 60ks plienok fakt bolo snáď na jeden deň málo. Ale viem, že niektoré maminy sú do dnešných dní verné klasike a im patrí moja obrovská poklona. Takže „sláva dnešku“!

Prečítajte si tiež:

Látkové plienky – rozum do vrecka
Učíme dieťa na nočník

„Tour de úrad…“

Tento týždeň sme absolvovali úrady, lebo Norko bol služobne odcestovaný a zákon je zákon. Čo všetko treba vybaviť po pôrode, je až nepochopiteľné. Keď treba platiť odvody a nedajbože niekedy niečo neuhradíte, vedia sa úrady spojiť proti vám a pekne vám to spočítať aj s úrokmi. Inokedy sa tieto úrady tvária, že sa navzájom nepoznajú a vôbec spolu nekomunikujú. Preto musíte oznámiť narodenie bábätka na každý úrad samostatne.

Najviac ma pri tom „bavili“ nebezbariérové vstupy a kancelárie na druhom, treťom či štvrtom poschodí bez výťahu. Keďže som všade išla s kočíkom, mala som dosť problém a nevybavila som všetko. Až teraz som si uvedomila, aké náročné to majú ľudia na vozíčkoch…a aj slobodné matky, ktorým nemá kto postrážiť bábätko a pomôcť pri všetkých tých vybavovačkách…a že vraj sociálny štát…

Nestihla som všetko, takže ma to ešte čaká a už sa teším na ďalší výlet po úradoch.

Čítajte aj:

Ako na „prdíky“? Vyskúšajte homeopatiu
Keď bábätko stále plače


Sesternice na výlete:)

Som matka – teší ma každé grgnutie i prdnutie:)

Cez víkend prišli na návštevu brat s rodinkou. Keď som videla Šarlotkinu sesternicu Ellu, ktorá je o 3 mesiace staršia, neverila som vlastným očiam. Rastie ako z vody, už je z nej veľká slečna a naša Bombička pri nej vyzerá ako miniatúra človeka. Ale má to aj svoje výhody, dedíme po nej veci, vyrastie zo všetkého a sú akurát pre nás:).

Boli sme kočíkovať, užili sme si pekné slnečné popoludnie a vymenili si vzácne skúsenosti s malými človiečikmi. Doteraz som netušila, aké dôležité je mať okolo seba niekoho, s kým máte rovnakú tému a nemusíte obťažovať s kakaním, papaním, vážením a podobnými detskými dôležitosťami ľudí, ktorí nemajú bábätko a tým pádom vám nerozumejú.

Vždy bolo pre mňa ťažké rozprávať sa s kamarátkami – matkami o ich potomkoch, pretože kým nemáte vlastného, nerozumiete významu každodenného kakania, netušíte, že existujú kvapky na „prdkanie“, mastičky na ritku, myslíte si, že existujú jednorazové plienky jednej značky a že bábätko sa rado oblieka a kúpe…


Sladké sníčky…

V okamihu, keď sa stanete matkou, zmeníte svoje myslenie a vnímanie reality smerom k dieťaťu. Odrazu vás zaujímajú veci, o ktorých ste doteraz ani netušili, že existujú a teší vás každé grgnutie či prdnutie, musím sa sama sebe smiať, ale baví ma to.

Baví ma byť rodičom, baví ma byť matkou, baví ma byť unavenou, baví ma učiť sa nové veci a obetovať sa kvôli vlastnej krvi. Život sa zmenil a ja som šťastná. A ďakujem všetkým „tam hore“, že nám dopriali túto zmenu a dali nám Šarlotku.

Vaša mamička Mika

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist