Tehuľka LIVE! Mika v 35. týždni: Doba ľadová

Kalamitka na Kysuciach ako z Ladovho obrazu. Taký bol uplynulý týždeň na Kysuciach. Bielo bolo, kam len oko dovidelo, auto sme zo snehu ani nevyhrabali. Nezúfam však, Bombička je v poriadku a v domčeku poslušne čaká na svoj deň, to je hlavné…

Mnohí ste asi postrehli, že posledné dni sme na Kysuciach prežívali dosť krušné chvíle – chvíle plné snehu a snehu a zas snehu. Napadlo nám ho viac ako meter v priebehu 24 hodín.

Traktory „behali“, čo im nafta stačila. Lopaty v obchodoch išli ako teplé rožky, ľudia ostali uviaznutí doma, pretože autobusy sa cez záveje do dedín nedostali a odhrabať auto bolo dosť náročné.

Ak ste odhrabali jednu polovičku auta a pustili ste sa do druhej, tak kým ste odhrabali tú, mohli sa vrátiť k prvej polke….

Snehová dráme v médiách

Ani naši najstarší susedia v osade si takú záľahu snehu už dávno nepamätajú. My sme však boli v pohodke, starosta nám poslal dvakrát traktor, dvakrát sme si traktor objednali “za vlastné”, takže sme mali cestu relatívne priechodnú. Autom to veľmi nešlo, museli sme ho odstaviť v dedine a keď sme potrebovali, prebehli sme pešo.

Keďže sme triezvi a reálne premýšľajúci, vieme, že tento stav je len dočasný a preto sa vôbec netrápime, že je snehová kalamita.

Médiá však potrebujú tlačiť do nás len samé negatívne a dramatické situácie. Počujeme len ľudí plačúcich, lebo je všade veľa snehu. Nadávky na cestárov a nestíhajúce mestské a dedinské traktory, na to, ako je to možné, že nie je dostatok peňazí v obecných kasách.

Do Horných Kysúc poslali toľko vojakov a vojenskej techniky, že môžu riešiť kalamitu do mája a ešte stále nestihnú všetok sneh odpratať.

Treba si však uvedomiť, že tak ako sneh napadol, tak sa aj roztopí. S úsmevom na tvári a dobrou náladou sa dá prežiť všetko. Nemáme predsa dobu ľadovú na tisíc rokov :).

Prečítajte si tiež:

• Lyžovanie s bábätkom
• Ako na únavu v tehotenstve? Železo

Počúvam svoje telo

Minulý týždeň som bola u pána doktora Hartela na poradni. Keďže som tam bola aj týždeň predtým kvôli tomu môjmu záhadnému vysokému tlaku, už som bola len na poradni u sestričiek.

Váha ukázala +9 kíl od začiatku tehotenstva, moč čistý, tlak v poriadku, monitor divoký, lebo Šarlotke sa nepáčilo, že ju zas niekto počúva a narúša jej domácu pohodičku.

Celé doobedie bola tichučko, sem-tam sa ponaťahovala, no hneď, ako nás sestrička napojila na monitor, začala sa tak krútiť, že som musela ležať pol hodinu, aby mal monitor nejakú výpovednú hodnotu.

Pán doktor záznam len skontroloval, od dverí ambulancie mi pohrozil, že nemám nič podceňovať a dávať na seba pozor a s úsmevom ma vyprevadil domov, že sa vidíme opäť o dva týždne.

Je fajn, fajn, fajn

Cítim sa dobre, trápia ma len také tie bežné tehotenské problémiky, ktoré neobídu žiadnu ženu v poslednom štádiu tehotenstva. Takže sa vôbec nesťažujem, keď sa cítim unavená, ľahnem si a pooddychujem, keď cítim, že sa mi zatvárajú oči, pospím si. Počúvam potreby tela a celkom nám to spolu ide.

Posledné týždne som si všimla jednu zaujímavosť. Vždy večer začne Šarlotka vytŕčať chrbátik. Moje brucho vyzerá smiešne, pretože jeho pravá polovica je o niekoľko centimetrov vyššie ako ľavá.

Okrem toho som zistila, že si vyžaduje škrabkanie. Keď ju poškrabkám, chrbátik prestane vytláčať. Keď prestanem, zas sa vytrčí a vyžaduje si pozornosť a láskanie. Možno si to len namýšľam, ale opakuje sa to každý večer.

Mohlo by vás zaujímať:

Mamičky pozor! Od roku 2012 je vyššia materská
Kedy ísť do pôrodnice alebo Päť základných situácií
Tvrdnutie bruška v tehotenstve

Ďakujem

Minulý týždeň sme nakupovali vo veľkom. Vďaka Babywebu sme dostali možnosť nakúpiť si v detskom obchodíku Pre deti, pozrite sem – predeti.sk

Tak sme vyberali a vyberali, až sme do predajne zaslali jeden a pol stranový zoznam, čo všetko chceme. Vybrali sme pre Bombičku samé praktické veci, ktoré nám pomôžu pri štarte, ale aj neskôr. Veľmi sa teším napríklad na prilbu, ktorá je vhodná pri prvých samostatných krokoch dieťatka.

Pri našom dome je milión miest, kde by si mohla ublížiť na ešte nie veľmi pevných a stabilných nôžkach, takže budem pokojnejšia, keď bude mať hlávku „ako vo vankúši“. Ďakujeme všetkým, vďaka ktorým sme si mohli tento nákup dovoliť a aj za milé prijatie v predajni. Bombička sa vám istotne tiež raz poďakuje:).

Som pripravená!

Už mám zbalenú tašku do pôrodnice. Stále som to odkladala, že veď mám ešte čas, ale keď som si uvedomila, že už sa valím ku koncu a malá sa môže vypýtať na svet hocikedy, radšej som sa pripravila.

Doplním do nej už len pár jednorazových vecí z lekárne a bude zbalené. Norko má už tiež pripravenú tašku pre Bombičku, keď po nás pôjde do pôrodnice.

Kamarátka mi povedala, že v pôrodnici, kam ja chcem ísť rodiť, nemusím malej nosiť nič, všetko dostanem, takže som pripravila len tieto dve tašky a som v pohode. Ale ešte máme čas, rodiť sa zatiaľ nechystám.

Pripravujem sa na svoju novú úlohu

Kurírujem” si chorého manžela, pripravujem firmu na moju materskú, fučím si pri každej aktivite, komunikujem s malým votrelcom v bruchu a začínam si predstavovať, aké to bude, keď už bude medzi nami.

Konečne si naplno uvedomujem, že budem mama a pripravujem sa na túto funkciu zodpovedne a s plným nasadením. Tým, ktorí nemáte dosť snehu posielam aspoň malú kôpku spred nášho kuchynského okna. Tým, ktorí máte snehu až po pás prajem slnko a odmäk.

A tým, ktorí ste spokojní so svojim životom v každom okamihu, prajem, aby ste boli aj naďalej spokojní a šťastní.

Pekný týždeň,

Mika

Bábätko v 35. týždni

Viac o téme: bruchopôrodniceslnko

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist