Tehuľka LIVE! Mika v 17. týždni: Už cítim Bombičku

Najprv som si nebola istá, čo sa to so mnou deje. No teraz to už viem isto – boli to prvé pohyby našej Bombičky v brušku. Je to krásny pocit!

Chute sa menia

Farby jesene milujem. Príroda je plná červenej, žltej, hnedej, zelenej, oranžovej, a to všetko ma nabíja životnou energiou. Tohtoročná jeseň vyšla ako na objednávku z katalógu. Slniečko svieti každý deň, v noci vždy jemne mrzne, vzduch je čistý a svieži.

Snažíme sa preto byť čo najviac vonku, veľa sa prechádzame, robíme v záhradke, pijeme kávičku na terase. V nedeľu som si po dlhom čase dala opäť kávu s poriadnou dávkou mlieka, teda takú skôr mliečnu kávu, a zistila som, že mi chutí.

Snáď už pominulo obdobie, kedy ma z kávy „naťahovalo“ a nemohla som ju ani cítiť. Ale priznám sa, že nemám odvahu na nejakú silnejšiu. Viem, že by sa ani nemala počas tehotenstva, tak ostanem len pri tej mojej mliečnej :).

Svetielka

Jeseň sa mi vždy spája so sviatkom Všetkých svätých. Chodenie po cintorínoch, stretávanie sa s rodinou a večerné úchvatné divadlo vysvietených pietnych miest. Tento rok sme si všetko toto odpustili a zapálili sme sviečku za všetkých našich duchov v kaplnke pri našom dome.

Poctivo tiež zapaľujem sviečku každý večer na terase, aby som všetkým zblúdeným dušiam posvietila na cestu…

Čítajte aj:

V kontakte od počatia
Tehotenské oblečenie
Starostlivosť o pleť v tehotenstve

Prvé pohyby

A čo je nové s mojím tehotenstvom? Najpodstatnejšie je, že už cítim Bombičku! 🙂

Uvedomila som si to začiatkom týždňa, že sa mi niečo deje v bruchu. Najprv som nevedela, čo to je, myslela som, že vetry. Keď to však prichádzalo len sem-tam a cítila som to vo viacerých častiach brucha, uvedomila som si, že to bude asi ONO – pohyby!

Je to úžasný pocit vedieť, že je Bombičke v brušku dobre, že si tam pláva, poskakuje, trénuje telíčko na svet vonku. A hlavne pre mňa je to skvelé cítiť, že je všetko OK, mám tak každodennú istotu.
Uvedomujem si, že by som nemala byť taká precitlivená a nemyslieť na nič zlé, no sú okamihy, kedy ma prepadne strach a obavy.

Bude to asi tehotenstvom a hormónikmi. Takže som od tohto týždňa v pohodičke, začínam komunikovať s tvorčekom v brušku a teším sa na náš spoločný život. Keďže ako prvé som cítila kopance, myslím, že to bude poriadna Bomba. Plná energie a života. No najmä nech je zdravé…


Cítim prvé pohyby

Hra na modelku

Príjemným oživením uplynulého týždňa bolo fotenie pre babyweb v ateliéri Braňa Herchla. Zahrala som sa na modelku! Len škoda, že klub tehuliek nemá zatiaľ svoje „členky“, inak by bolo na fotení viac zábavy. Takže baby hláste sa!

Nemusíte sa obávať, fotenie nie je žiadne porno!

Choroby choďte preč!

Z prechladnutia som sa dostala celkom v pohode, babičkovské recepty a medicíny zabrali a už len trošku soplím. Dúfam, že ma žiadna choroba už neskolí. Viem, že pre bábätko nie je dobré, keď som chorá. Tak si dávam pozor, dobre sa obliekam, každý deň si dám multivitamín a myslím len na to, aká som zdravá :).

Veľmi mi pomáha, keď si predstavujem to, čo chcem. Niekomu to môže pripadať divné, ale my s Norkom fičíme na pozitívnom myslení a sebamotivácii.

Páčia sa mi príbehy úspešných ľudí, čítame si od nich knihy, ich životopisy a pracujeme na svojej budúcnosti. Okrem toho, že pracujeme, stimulujeme vlastnú myseľ. Pomáha to, verte mi. Ak neveríte, tak skúste!

Takéto bruško som mala v 11. týždni

Prečítajte si tiež:

Ochorenia v tehotenstve
Ako na únavu v tehotenstve? Železom

Hlavne pozitívne

Každé ráno si predstavujte seba samú v takej pozícii, kde by ste chceli byť. Predstavujte si, že ste zdravé, krásne, štíhle, bohaté, úspešné a šťastné.

Keď si takto budete seba predstavovať aspoň päť minút každé ráno, potom sa dobre ponaťahujete pri otvorenom okne v čerstvom vzduchu a budete sa na seba usmievať, garantujem vám, že budete mať každý deň nádherný a budete sa cítiť miliónkrát lepšie.

Jednoduchšie zvládnete nepríjemných kolegov, šéfov či klientov, s úsmevom vyriešite frfľajúcu susedu a s radosťou vymyslíte niečo nové na večeru. Mne toto pomohlo dostať sa z potratu, z depky a z každého problému. A cítim sa šťastná, krásna, bohatá, zdravá, úspešná….a veru aj štíhla 🙂

Úsmev na tvár, úspešný týždeň a spokojnosť v očiach.

To všetko vám prajem.

Vaša tehuľka Mika


Bombička v 17. týždni

Foto: Braňo Herchl

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist