Tehuľka LIVE! Mika 48: Posielam vzdušný bozk

Nie je utorok, keď sa vám zvyknem hlásiť na Babywebe, píšem teda mimoriadne. Pošlite spolu so mnou vzdušný bozk.

Anjeličku, môj strážničku,
Opatruj moju dušičku.
Opatruj ju vo dne v noci,
Buď mi vždycky na pomoci.

Túto modlitbičku sme sa dnes so Šarlotkou pomodlili za niekoho iného…za kamaráta, ktorý je už v nebíčku…nestihli sme sa osobne spoznať…

Mám kamarátku. Spoznali sme sa tu, cez Baby-web. Ona mi napísala prvá, ja som jej odpísala. Tak sa začalo naše internetové kamarátstvo.

Bola tehotná skoro ako ja, o tri týždne menej. Prežívali sme spolu každý jeden tehotenský týždeň, radili sme si, utužovali kamarátstvo a tešili sme sa na naše detičky. Na naše poklady, ktoré sme si vysnívali, ktoré sme milovali ešte skôr ako prišli na svet, ktoré boli vyvrcholením našich osudových vzťahov.

Písali sme si každý týždeň a dohodli sme sa, že keď sa naše lásky narodia, stretneme sa a budeme spolu kočíkovať. Pôjdeme na kávičku a budeme si vymieňať dôležitosti o bábätkách, o tom čo už “dokážeme” a čo už “vieme”. Ona čakala chlapčeka a dohodli sme sa, že bude Šarlotkinim frajerom… Čakala, no nedočkala sa…

Prenášala, ale všetko bolo vraj v poriadku…a keď prišla do pôrodnice s prvými kontrakciami, plná šťastia a očakávania, dozvedela sa “jóbovku”…chlapčekovi už nebilo srdiečko…priškrtil sa pupočník a malý človiečik nedostal šancu prvýkrát sa nadýchnuť, usmiať na svoju mamičku, prisať sa na jej prsník a začať žiť…

Keď píšem tieto riadky, plačem obrovskými slzami. Bolesť, ktorú cítim za ňu sa nedá opísať slovami, pretože také slová neexistujú. Cítim nespravodlivosť a som smutná. Anjel sa niekde stratil po ceste, zablúdil a nestihol prísť včas…nestihol zachrániť nevinné stvorenie, nestihol zvrátiť osud.

Obdivujem matky, ktoré “prežili” svoje dietky. Ktoré dokázali presvedčiť svoje telo a myseľ a fungovali aj napriek tomu, že prišli o to najdôležitejšie vo svojom živote. O zmysel svojho života. Vzdávam im hold a klaniam sa pred nimi. Prajem im, nech ich život obdarúva už len radosťami a šťastím.

Pobozkajte svoje detičky a pošlite jeden vzdušný bozk Ondríkovi. Pomodlite sa dnes za všetkých tých, ktorí nedostali šancu žiť. A za ich najbližších, ktorí žiť museli.

Anjeličku, náš strážničku,
Opatruj našu dušičku.
Opatruj ju vo dne v noci,
Buď nám všetkým na pomoci…

Viac o téme: pôrodnicetehotná

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist