Tehuľka LIVE! Mika v 16. týždni: Do kostýmu sa už nezmestím

Choroba ma nakoniec dostihla a uväznila v posteli. Musím to trošku vyležať, aby som bola fit. Premýšľame s Norkom o tom, akí budeme rodičia i o tom, či existujú mimozemšťania:).

Mimozemšťania existujú

Veríte v UFO? Ja áno. Veľa ľudí neverí a veľa ľudí verí v mimozemskú civilizáciu. Nie je medzi nimi rozdiel v inteligencii, veria ľudia vysokoškolsky vzdelaní a aj tí, ktorí majú len základnú školu.

Veriť v niečo, o čom sme presvedčení na základe nejakých poznatkov, je zdravé a vyjadruje to istotu človeka v samého seba. A keď ma niekto presviedča o tom, že mimozemšťania neexistujú, len sa pousmejem a rešpektujem jeho názor. Možno ešte nikdy neprečítal žiadnu knihu, žiadny článok, žiadny fakt o tom, že ich máme všade okolo seba.

Veriť znamená žiť. Dôverovať znamená byť spokojný so svojím životom. Rešpektovať iného človeka so všetkými jeho názormi znamená preukázať mu úctu.
Preto chcem odkázať všetkým, ktorí sa ma snažia presvedčiť o svojej pravde, že ich rešpektujem. Rešpektujem a vážim si ich takých akí sú vo svojej podstate.

Čo vraví môj Norko?

O UFO som toho neprečítal zďaleka toľko čo Mika, no z toho, čo som prečítal a čo mi Mika prerozprávala, a z toho čo sa vo svete od histórie po dnes deje, vo mne vyvoláva pocit, že svet je len niečie veľké laboratórium. Každopádne nás to nijako nezbavuje zodpovednosti za naše životy a ani za našu planétu.

Práve táto zodpovednosť nás zaväzuje zamyslieť sa nad tým, čo odovzdáme naším potomkom a ako ich budeme vychovávať. Či ich necháme žiť na úkor našej planéty tak, ako dnes žijeme my, alebo ich budeme viesť k tomu, aby sa naučili žiť “trvalo udržateľne”. Nás to rodičia neučili, pretože nevedeli, že nás to učiť mali. My to však vieme…“

Prečítajte si tiež:

Ťažkosti v tehotenstve
V kontakte od počatia

Náš život sa zmení, to je jasné

Tento týždeň som prišla na to, že som už v piatom mesiaci tehotenstva.

A tiež som prišla na to, že začínam o svojom bábätku skutočne premýšľať ako o niekom, kto už čoskoro príde a zmení náš život. Náš doterajší život bol plný plánov, jasných cieľov, overených riešení. Odrazu sa dostávame do situácie, kedy vôbec nevieme, čo nás čaká a aké to bude, čím nás budúca jar prekvapí a čo nám zoberie.

Ľudia okolo nás majú rôzne názory na rodičovstvo, niektorí nás upozorňujú, že prídeme o svoj doterajší život, iní nás utešujú, pretože tvrdia, že dieťa náš život len obohatí a posilní.

Nedokážem posúdiť nakoľko sa náš život zmení, neviem odpovedať na otázku, ako chcem riešiť našu firmu a povinnosti s ňou spojené po pôrode. Viem len, že na Bombičku sa teším, že sme si ju vysnívali a že sme šťastní v novej pozícii budúcich rodičov.

S pribúdajúcimi týždňami tehotenstva sa začíname viac baviť spolu o tom, ako by sme chceli existovať ako rodinka. Ako by sme chceli pokračovať v práci, v dovolenkách, ako budeme vychovávať a aké hodnoty chceme dieťatku dať. Sú to naše predstavy a túžby, ale čo nám osud nadelí, to nevieme a ani si nedovoľujeme tvrdiť, že vieme.

Gombíky strieľajú

Bruško mi zo dňa na deň vykuklo vonku. Začínam sa guľatiť a je to príjemné. Už je moje tehotenstvo jasné na prvý pohľad a začínam si to užívať. Do firemného kostýmu už nevojdem, na blúzkach mi strieľajú gombíky :), no niekedy sa na tom smejem, niekedy mi je do plaču. Hra emócií je často neočakávaným prekvapením v živote tehotnej ženy.

Čítajte aj:

Budem matkou – čoho sa musím vzdať?
Sexualita v tehotenstve

Choroba ma neobišla

A čo si stále akosi neviem pripustiť je fakt, že tehotná žena je náchylnejšia na choroby. V hrdle ma ešte ani poriadne neprestalo škrabať a už soplím a kýcham a bolí ma hlava a mám zapchatý nos.

Prechladla som asi cez týždeň na školení, bola pustená klíma, nechtiac som sedela presne pod “fukárom” a išla dosť chladno. Keď som si to uvedomila, klepkalo ma ako osiku a hneď na druhý deň som sa už cítila slabá a unavená. Tak som si kúpila sprej do nosa z morskej vody, multivitamín a harmančekovú masť na vyšúchaný, vysmrkaný nos.

Tak sa opäť liečim a verím, že domáce sirupy zaberú tak ako zaberali keď sme boli malí a v lekárni sa ešte nedalo vybrať medzi zelenými, červenými či oranžovými sirupmi na nádchu. Tento týždeň je taký voľnejší, tak to vyležím a vysmrkám.


Takto sa liečim v posteli

Výzdoba bude, tekvice sme nestihli
Každý rok si na sviatok všetkých svätých kupujeme veľké tekvice a robíme si z nich strašidelné svietniky na balkón. Teraz sme to zanedbali a žiadnu tekvicu nemáme. Ale nevadí, dáme na terasu aspoň nejaké sviečky, aby sme odohnali všetkých duchov, ktorí sa budú chcieť v tú magickú noc k nám nasťahovať 🙂

Prajem vám všetkým krásny slnečný týždeň, buďte opatrní, pospomínajte si na všetkých našich duchov a stretnite sa so živými. Buďte zdraví a rešpektujte sa. Žijeme príliš krátko na to, aby sme si zbytočne kazili priateľstvá a vzťahy kvôli „ješitnosti“.

Vaša guľatejúca tehuľka Mika

Vaša Tehuľka Mika


Takto vyzerá Bombička v 16. týždni

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist