Tehuľka LIVE! Mika v 11. týždni: Podarilo sa! Čakáme bombičku

Milé maminy, čakateľky, no aj drahí oteckovia a ostatok… Prečo píšem? Chcem sa vám predstaviť, budeme sa totiž na stránkach babywebu stretávať pravidelne. Som vašou novou Tehuľkou LIVE!

Malá bomba na ceste

Kto som? Všetci známi, priatelia aj rodina ma volajú Mika, po manželovi som „zdedila“ meno Bomba. Takže sme taká Bombova rodinka a veľmi sa tešíme na príchod našej malej „Bombičky – Bombičiaka.

Som práve v 11. týždni tehotenstva, ktoré je mojím už druhým v tomto roku. Prvé, na naše obrovské sklamanie, nedopadlo dobre a naša prvá Bombička sa nás rozhodla opustiť v 8. týždni.
Poplakali sme si, posťažovali sa na nespravodlivosť na svete, otriasli sa a o štyri mesiace som opäť začala cítiť, že sa so mnou niečo deje.

No a výsledok si asi domyslíte…Som v tom!


Ultrazvuk v 11. týždni

Stále len jedna čiarka

Poďme však pekne poporiadku. Rada by som sa s vami podelila aj o to, ako sa to celé začalo, a čo všetko predchádzalo našej terajšej radosti.

Približne pred 3 rokmi sme sa s manželom rozhodli, že by sme už chceli Bombíčatko. S mojím mužom Norkom máme vlastnú spoločnosť, takže veľa pracujeme, cestujeme, žijeme rušný život, a preto sa nás sem-tam niekto spýtal, kedy sa už konečne chystáme usadiť.

Tak sme si povedali, že prečo to neskúsiť. No a takto sme to skúšali, skúšali a skúšali, až po roku a pol „jednočiarkova“ som s tým prišla do ambulancie môjho gynekológa.

To som ja s manželom na dovolenke

Čítajte tiež:

Mužská neplodnosť prudko stúpa
Tehotná žena – stručný sprievodca pre budúcich oteckov

Doktori a plánovania

Rozhodli sme sa začať hormonálnu stimuláciu. Postupne sa lieky pridávali, vyšetrenia sa zhusťovali, naše nervy sa vyčerpávali.

Keď sme už boli v takom stave, že sme sex mali len cez plodné dni, pán doktor ma už oslovoval krstným menom a sestričky boli moje kamošky, rozhodli sme sa, že takto to predsa nejde a že si nenecháme úplne zničiť psychiku. Vtedy sme si povedali DOSŤ!

Lekár nám teda odporučil navštíviť centrum asistovanej reprodukcie a my sme sa s tou myšlienkou zmierovali.

Uvoľnila som sa

Ako dni plynuli, ja som si robila štátnicu, rozbiehala sa nám poriadne firma, začali sme veľa cestovať, tak sme sa nejako spontánne rozhodli, že tomu dáme čas. Vysadila som všetky lieky a prestali sme tehotenstvo riešiť. Priznávam, myšlienku na bábätko sme nevedeli vyhnať z hlavy, ale už sme to spolu neriešili. Až raz nám jedna naša známa poradila cvičenie podľa Mojžišovej a jogu.

To bol november minulého roka a my sme sa ocitli na prvej hodine jogy pri skvelom učiteľovi Anízovi. Začali sme chodiť každý týždeň.

S cvičením jogy prišlo nielen zvláštne uvoľnenie tela, ale aj uvoľnenie mysle. No a čuduj sa svete, na začiatku februára som sa začala cítiť nejako divne. Keďže to bolo moje prvé tehotenstvo, netušila som, čo mám za tými pocitmi hľadať. Keď som si však uvedomila, že pri tom, ako vychádzam v našom dome na prvé poschodie dychčím ako starý trabant, rozhodla som sa ocikať pásik.

Prečítajte si tiež:

Umenie odpočívať
Prečo by som mala pred otehotnením cvičiť?
Metóda Ludmily Mojžíšovej alebo metóda prvej voľby

Smútok a nová radosť

A bolo to! S plačom som bežala za Norkom a oznamovala mu, že máme problém. Problém to bol, pretože sme mali naplánovanú vytúženú dovolenku na Kubu a tie dve čiaročky znamenali, že asi nikam nepôjdeme…

Bol to zázrak, avšak život sa vyvíja nie vždy tak, ako by sme chceli a naša vytúžená „Bombička“ nás opustila… Nevzdali sme sa a po štyroch mesiacoch som opäť začala cítiť zmeny na tele aj duši. A to som s určitosťou vedela, že sa nám podarilo opäť zamiesiť.

Naša v poradí druhá Bombička sa zatiaľ na radosť všetkých drží skvele, vyvíja sa podľa tabuliek, mňa už pomaly prechádzajú celodenné nevoľnosti a začíname si to všetci užívať.

Nezúfajte!

Ako vaša nová tehuľka chcem s vami prežívať všetko. Radosti, no aj starosti nášho vytúženého tehotenstva. Chcem vás všetky povzbudiť, hlavne tie z vás, ktoré máte podobný problém ako som mala ja. Nezúfajte, skúste pracovať so svojou mysľou, uvoľniť ju, začnite sa starať o svoje telo, napríklad aj tou jogou.

Verte-neverte, som presvedčená, že mi onedlho budete písať, že to funguje.

Nikdy sa nesmiete vzdať a stále si musíte veriť. Mne často pomáha pri úzkostiach to, že si predstavujem šťastný koniec každého problému, a ten šťastný koniec na seba nikdy nenechá dlho čakať.
Tak hor sa do priberania, dychčania, únavy, nevoľností, náladičiek a starostí s úsmevom a vďačnosťou! 🙂

Vaša Tehuľka Mika

Takto vyzerá naša bombička v brušku. Som v 11. týždni.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist