Tehuľka LIVE! Mika v 20. týždni: Chcem vedieť, čo to bude!

Už sa neviem dočkať ultrazvuku, keď mi doktor povie, čo to bude. No musím byť trpezlivá. Trpezliví musíme byť aj s myšami, ktoré v zime začali okupovať náš dom. Je preto plný pascí!

Vitaj Tina! Som rada, že mám kamošku v Klube tehuliek a budem môcť čerpať z tvojich skúseností s tehotenstvom – predsa si len trošku “viac” tehotná:)

Teším sa na najbližšie fotenie, dúfam, že onedlho nás uvidíte na parádnych fotečkách od Braňa Herchla už spolu.

Horím zvedavosťou!!

Dočkať sa tiež neviem toho 4D sona. Dosť sme zvedaví, čo sa mi v brušku hmýri. Moja mama má takú schopnosť, že vie povedať tehotnej žene pohlavie bábätka, ktoré je ešte v brušku.

Od začiatku bola presvedčená, že budeme mať princeznú. No poslednú dobu nás zaskočila tým, že to asi bude futbalista. Tak už chcem vedieť, nemám rada takéto naťahovanie. Nie som veľmi trpezlivý človek a prekvapenia mám rada len také, ktoré sú fakt prekvapeniami. Keď o niečom viem, že bude a neviem čo konkrétne, tak to ma zabíja :).

Trpezlivosť moja, ešte týždeň ma neopúšťaj!

Prečítajte si tiež:

Dievčatko v ružovej a chlapček v modrej?
Lietadlom v tehotenstve

Barcelóna! Barcelóóna!

Keď čítate tento môj príspevok, už som asi v teplučkej Barcelone, kde nám na celý týždeň hlásia okolo 20 stupňov.

Ďalší týždeň vám na fotkách ukážem, ako fajne nám bolo. Obávam sa len toho ako zvládnem prechod zo zimy do tepla a z tepla do zimy.


Náš psík najskôr prišiel o granule, neskôr sme ho zamestnali počas maľovania

Myši sadli na lep

V dome sa nám začala myšacia sezóna. Keďže sme kúpili dom, ktorý bol obývaný len zriedkavo pôvodným majiteľom a je dreveno-tehlovo-kamenný, myši ho považovali dlho za svoje zimovisko.

Vlani sme na nich vyskúšali kadejaké overené pasce, najspoľahlivejšie bolo lepidlo. Tento rok sme na nich už boli vopred pripravení a hneď, keď sa začali prvé chladné dni, Norko rozostavil lepidlové pasce na všetky minuloročné najnavštevovanejšie miesta.

No čakali sme a nič! Nič sa nedialo, nič sa nechytilo, nič nechodilo, tak sme sa tichučko tešili, že sme im minulý rok dali na frak a pochopili, že náš dom je náš.

Keďže sme však boli minulé dva týždne v Košiciach, dom bol opustený a myšičky si to vysvetlili po svojom. Keď sme v piatok prišli, dve boli chytené v pasci a celý víkend sme ich počuli, ako si pobehujú medzi poschodiami. No a jedna „drzaňa“ vošla nášmu psovi aj do misky s granulkami.

To bolo štekotu a vrčania, zvyšok granuliek si ochránil a odvtedy radšej všetko, čo má v miske, zje naraz, aby ho niekto nepredbehol.

Keďže sme tento celý týždeň znova mimo domu, Norko nastražil plný dom pascí a som zvedavá, koľko z našich nechcených obyvateľov sa nám podarí chytiť. Rozhodli sme sa, že si zabezpečíme okolo domu mačku. Minulý rok mali susedia mačku a tá sa postarala minimálne o polovicu myší. Tento rok ju však už nemajú, niekde im odbehla a už sa nevrátila.

Tak si jednu zabezpečíme aj my a nech si robí svoju prácu, len dúfam, že mi nebude chodiť do jazierok na rybičky. To budem musieť nejako vymyslieť.

Telo mi občas vypovie

Minulý týždeň sme dokončili úpravu bytu v Košiciach, ja som to dva dni dospávala. Veru, s pribúdajúcimi týždňami tehotenstva nároky na moju životnú energiu rastú geometrickým radom.

Aj cez víkend sme robili okolo domu, zakrývala som si skalku čečinou, aby mi nevymrzla a robila som poriadky s muškátmi a no po dvoch hodinách intenzívnej práce a chodenia ma odvalilo na hodinu na gauč a musela som si pospať.

Niekedy som z toho na nervy, pretože som bola vždy plná energie a nejako sa neviem zmieriť s tým, že som stále unavená. Mozog funguje na plné obrátky, viem, čo by som ešte mala a chcela spraviť, ale telo vypovedá poslušnosť. Uvidím, čo bude o dva mesiace, keď už budem poriadne tehotná a budem nosiť veľký melón pred sebou. To ešte len budem mať nervy :).


Maľovanie ma vysalo z energie

Všetko s mierou

Skúšala som si zisťovať, či je dobré v tehotenstve jesť kyslú kapustu. Pretože máme vlastnú a ja ju mám veľmi rada a teraz mi chutí obzvlášť.

Našla som na internete odborné články a odporúčania, kde to nikto nezakazuje. No a našla som aj príspevky ľudí v rôznych fórach, kde som si prečítala toľko zmätočných informácií, že som to radšej vzdala a trošku kapusty som si dala. A bola mňam!!

Ako hovorí môj doktor, zo všetkého trošku neuškodí. Vyhýbam sa len tým veciam, ktoré sa skutočne neodporúčajú ako surové mäso a plesnivé syry. Moja švagriná má takú pani doktorku, že keď otehotnela a prišla s tým k nej, dostala spolu s tehotenskou knižkou asi 6 strán veľkosti A4 popísaných vecí, ktoré nesmie jesť.

Podľa toho nemôže jesť skoro vôbec nič. Pristúpila k tomu sedliackym rozumom a tiež sa vyhýba len takým vysokorizikovým jedlám a z ostatného si dá vždy trošku.

Naše staré mamy a mamy, keď boli tehotné, nemali toľko možností na výber jedál, ako máme teraz. Preto sa riadim jednoduchým pravidlom – čo mi chutí, to si dám.

Myslím, že prehnané dodržiavanie nejakých pravidiel nie je zdravé a nerobí dobre ani mne, ani bábätku. Z rovnakých pravidiel vychádzajú mnohé rady ohľadom zdravého stravovania – striedmo a jednoducho.

Čítajte tiež:

Zdravá výživa
Máme psa – čo musí vedieť moje dieťa?

Vrátiť sa k jedlám, ktoré jedli naši starí rodičia. Máme to vyskúšané na sebe, že to funguje a odporúčam to každému, kto má problém s trávením. Jesť zdravo neznamená jesť nechutne, ako to veľakrát počujem. Odkedy si Norko zvykol na “moju kuchyňu” nemá problém s kilami navyše, cítime sa obaja v pohode, ja nemám problémy so žalúdkom (ako som mávala) a udržiavame si konštantnú váhu.

Apropo, keď sme pri tej váhe, počas pracovnej zaberačky som kilo schudla. Som rada, že po tehotenstve nebudem mať problém so zhadzovaním zbytočných tukových usadenín.

Tlačí na žalúdok

V poslednom čase ma začala trápiť žalúdočná kyselina. Asi ako Bombičiatko tlačí na žalúdok, môžem zjesť len maličké porcie jedla a dosť ma páli záha.

Uvidím, čo mi na to povie pán doktor budúci týždeň, či mi niečo odporučí, alebo len to budem musieť upraviť stravou a vydržať.
Takže Olá amigos, posielam slniečko a teplúčko zo Španielska 🙂

Vaša Tehuľka Mika


Bombička v 20. týždni

Foto: Braňo Herchl

Viac o téme: pohlavietehotná

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist