Tehuľka LIVE! Mika 48: Lúčime sa, no nie úplne

Prvé kopance, radosti, no aj obavy v nemocnici. Prežili ste spolu so mnou všetko. Celé toto výnimočné obdobie tehotenstva. Lúčim sa s vami, no nie úplne. Prečo? Prezradím vám ďalej.

Slováci sa zmenili na fanúšikov

Hokejisti získali strieborné medaily, vzdali krásnu česť Paľovi Demitrovi a stmelili Slovákov aspoň na pár dní. Odrazu boli ulice plné hrdých fanúšikov, všade bolo vidno vlajky, vykrikovalo sa Slovenskooooo…

Je to veľmi pekné cítiť hrdosť a môcť ju verejne prejaviť. Naša krajina po stáročia utláčaná a vykorisťovaná sa snaží pozviechať, postaviť na nohy, preraziť medzi “väčšími bratmi”, nájsť si svoje miesto a sebavedomie… Sú okamihy ako uplynulá nedeľa, keď sú Slováci konečne Slovákmi a chcú nimi byť. Blahoželám našim hokejistom a som šťastná, že dokázali pripomenúť masám, že v jednote je sila. A keď niekto robí to, čo ho baví, robí to srdcom a fakt dobre.


Ahoj Šarlotka…

Nad denníčkom budeme spomínať

Mňa baví byť mamou. Užívam si každý okamih, vychutnávam si každú chvíľku a hľadám si svoje miesto v živote.
Cítim sa ako kvočka, ktorá sedí na vajíčkach, miesi sa, aby zabezpečila pre svoje kuriatka čo najviac tepla a bezpečnosti. Aj ja sa tak pomyselne miesim a uhniezďujem. A veľmi ma to baví.

Keď sa obzriem za svojím doterajším životom, môžem zodpovedne povedať, že bol nádherný. Plný dospievania, prvých lások, prvých sklamaní, prvých zážitkov, zodpovedností, rozhodovaní, životných úspechov i omylov. Každý jeden zážitok ma posunul na pomyselnej čiare života dopredu. Dal mi novú skúsenosť, novú šablónu prežitia.

Aj písanie pre Baby-web bol jedným z takýchto okamihov. Veľa kamarátok mi povedalo, že je úžasné ako každý týždeň píšem denníček. Niektoré som dokonca aj motivovala k tomu, že niečo podobné začali pre svoje deti písať. Pretože, keď neskôr Šarlotke dám prečítať, čo všetko prežila a kde všade bola už v brušku, určite sa bude dobre zabávať a ja budem môcť spomínať.


Toto bolo moje bruško, juj ako mi chýba….

Bude mi to chýbať, teda už teraz mi chýba bruško

Končí sa jedno z najúžasnejších období môjho života – moje tehotenstvo. Keď premýšľam nad tým, ako som si ho kedysi vysnívala, priznávam, netušila som, že bude tak dokonalé. A je mi smutno za nádherným pocitom nastávajúcej matky.

Cítiť prvé kopance, môcť si postaviť šálku kávy na brucho, ľahnúť si do vane a vidieť si len pupok, nevidieť si špičky nôh či tešiť sa z plného výstrihu…

Obdobie tehotenstva je najzázračnejšie v živote ženy. Zázrak zrodenia, zázrak vývoja, zázrak zrodu. Preto trvá len obmedzený čas, aby bol obdobím jedinečným a naplnil ženu pocitom výnimočnosti.

Pre mňa moje tehotenstvo takým bolo. A s odstupom času viem, že toto prvé tehotenstvo bolo “iné”…každé ďalšie bude určite nádherné, ale toto bolo prvé. A aj Šarlotka hoci bude mať súrodencov, stále bude “tá prvá”.

Priznávam, keď sa vrátim v spomienkach k tehotenstvu, je mi za ním smutno. Bolo tak krásne, tak výnimočné, až sa mi tisnú slzy do očí a chcem vrátiť čas. Chcem ju opäť cítiť v bezpečí bruška, cítiť to jedinečné puto, ktoré je len medzi matkou a dieťaťom v jej vnútri. Ďakujem “tým hore”, že mi dovolili stať sa matkou a zoslali mi úžasnú princeznú.

Čítajte aj:

 Aká som matka?
 V kontakte od počatia

Zvládli sme to!

Máme za sebou vraj najnáročnejšie obdobie šestonedelia. Všetky kamarátky ma ubezpečujú, že už bude len lepšie. Som veľmi rada, že sme aj toto náročné obdobie prežili v pohode a v relatívnom pokoji.

Zvykli sme si na seba, zaviedli režim dňa, pochopili sme jedna druhú, vieme rešpektovať svoje potreby a priority a viem, že presne kvôli tomuto pocitu mala prísť do nášho života až teraz. Aby sme si ju obaja dokázali uvedomiť a vnímať ju celou silou bytia.

Šarlotka je tým zlomovým okamihom, ktorý nás posunul v živote o obrovský krok vopred. Stali sme sa rodičmi a s doterajšími skúsenosťami a vedomosťami budeme v tejto novej pozícii silnejší.

Možno, keby sme ju mali o tri roky skôr, niečo by nám chýbalo, niečo by sme nevedeli, nedokázali, nemohli jej dať…
Ako hovorí Norko, nič nie je náhoda a všetko sa deje presne tak, ako sa má. Osud si s nami hrá šachovú partiu a my sami si vyberáme len to, či budeme kráľom, strelcom alebo pešiakom.

Prečítajte si tiež:

 Reakcie súrodencov na príchod dieťatka
 Je sex počas šestonedelia naozaj nevhodný?

Neodchádzam od vás

Som veľmi rada, že som začala písať tieto denníčky. Mám pamiatku na moje prvé tehotenstvo a do konca života si budem môcť pripomenúť každý okamih a pocit. A aby som mohla pokračovať a zaznamenať pre Šarlotku aj nasledujúce týždne a mesiace dohodli sme sa s redakciou, že budeme pokračovať ďalej v „seriáli“ BABY LIVE!

Preto sa s vami všetkými lúčim ako Tehuľka a zdravím vás ako Baby :).

Byť ženou je krásne. Ešte krajšie však je byť matkou. Šarlotka mi otvorila dvere do života, o akom som vždy snívala. A netušila som, že bude až tak úchvatný. Možno som o tom len tajne snívala.
Ďakujem všetkým “tam hore”, že mi dovolili byť matkou.

Moja nová funkcia ma nesmierne baví a napĺňa. Život naberá úplne nový rozmer. Krajší a plnohodnotnejší.

Dočítania, všetci moji čitatelia 🙂

Mika a Šarlotka

Foto: Braňo Herchl

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist