Tehuľka LIVE! Mika v 15. týždni: Pekne to so mnou máva

Čo sa to so mnou deje? Občas sa pýtam sama seba – raz som veselá a v pohode, inokedy ma hocičo rozplače a mám strach. No najmä proti nemu sa snažím bojovať. Musím myslieť pozitívne, lebo to je teraz pre Bombičku a aj nás to najdôležitejšie.

Koľko ľudí, toľko „chutí“..

V prvom rade sa vám všetkým chcem poďakovať za vaše názory a skúsenosti s očkovaním. Boli rôznorodé, zaujímavé, zábavné i veľmi presvedčivé. Každý, rovnako ako ja, má právo na svoj názor. Rešpektujem ho, či sa s ním zhodujem, alebo nie.

Na svete je skoro 7 miliárd ľudí, čo znamená asi 7 miliárd rôznych názorov na jednu vec. Nikoho neodsudzujem, nikoho nepodceňujem, verím len sebe a vlastnému úsudku.

Ak máte chuť vyjadriť svoj názor, alebo napísať, akú máte skúsenosť s očkovaním, kliknite a napíšte na našu diskusiu alebo na náš facebook. Čakám na ďalšie zaujímavé postrehy.

Aj dievča môže byť v modrom

Neviem vám zodpovedne odpovedať na to, či dokážem niečo spraviť s tým, že Bombičku kratučko po narodení zaočkujú v nemocnici. Chcem pre ňu len to najlepšie a tým, že budem jej/jeho matka, som zodpovedná za to, ako sa rozhodnem.

A keď sa rozhodnem pre kočík modrý a bude to dievčatko, je to len a len moje rozhodnutie a nikto nemá právo mi povedať, že som urobila hlúposť. Moje okolie mi môže poradiť, môžeme podebatovať o veciach, ale konečné rozhodnutie je stále na mne a na Norkovi. To je tá nová pozícia, na ktorú sa má myseľ rodičov pripraviť za 9 mesiacov tehotenstva. A my sa snažíme na ňu pripraviť dôkladne.

Čo si myslí môj drahý?

„V tomto sme s Mikou úplne za jedno. Obaja sme pracovali vo farmaceutickom biznise a vieme, ako to funguje a nakoľko sú mnohé liečivá a očkovania potrebné, respektíve nepotrebné. Každopádne, každý má právo a šancu vytvoriť si svoj vlastný názor a rovnako povinnosť rešpektovať iný.“

Čítajte aj:

Očkovanie a lieky počas tehotenstva
Muky tehotných otcov
Najčastejšie vyšetrenia budúcich mamičiek

Prvý apríl asi nebude

Tento týždeň som bola na poradni u môjho pána doktora. Keďže to bolo krátko po tom, ako som bola na sono u zastupujúceho pána doktora, nechceli sme Bombičku veľmi stresovať ďalším osvetľovaním, sono bolo preto kratučké.

Termín pôrodu sa trošku posunul, asi to teda nebude prvý apríl :). Z Bombičky je už pekná Bomba, vrtí sa poriadne a ak ju chcete vidieť, pozrite si priložený záznam zo sona.

Sme šťastní, že je zatiaľ všetko v poriadku, aj genetika nám už prišla a všetko je v norme, tak mi poriadne odľahlo.

20 nie je 30

Minule som sa zamyslela nad tým, aký veľký rozdiel je v matkách 20-tkach a matkách starších. Keby som bola tehotná ako 20-ročná, určite by som sa vôbec nezaoberala žiadnym očkovaním, genetikou, neštudovala by som každý týždeň ako sa maličké vyvíja, jednoducho by som to tak neriešila.

S pribúdajúcim vekom pociťujem obrovskú zodpovednosť, strach z poznania, cítim sa neustále pod tlakom skúseností, ktoré som doteraz v živote nazbierala. Mám viacero kamarátok, ktoré rodili tesne pred 40tkou. Keď si porovnávali tehotenstvá prvé, ktoré prežívali mladé a tehotenstvo v neskoršom veku, každá z nich ma ubezpečila, že keby vedeli, čo ich čaká, možno by ešte porozmýšľali, či do toho pôjdu. Hodnotili hlavne rovinu psychickú.

Strach je tu stále

To bolo aj prvé, čo mi pán doktor povedal, keď mi potvrdil druhé tehotenstvo. „Hlavne musíte byť psychicky v pohode a zbytočne neriešiť, čo bolo.“

Nebolo to ľahké a ani nie je, musím sa priznať, že každá návšteva záchoda u mňa vyvoláva zvláštne pocity a stály strach, že na gaťkách nájdem kvapku krvi. Aj keď verím, že tentoraz je všetko dobré a Bombička je v poriadku, stále mám obrovský rešpekt pred minulosťou a neviem sa zbaviť strachu, ktorý je zakorenený niekde hlboko v mojom podvedomí.

Norko ma stále uisťuje, že je všetko v poriadku, že máme v bruchu zdravučkú krásnu Bombičku, a to mi veľmi pomáha. Je mi veľkou oporou a som vďačná za to, že náš vzťah je v prvom rade veľmi pevným priateľstvom, z ktorého dokážem čerpať potrebnú energiu.

Čo vraví môj drahý?

„Psychická a duševná pohoda má najväčší vplyv na naše zdravie a nie je ťažké predstaviť si, ako je to dôležité pre tak malé a bezbranné stvorenie. Neviem, čo tehotenstvo a hormóny urobia s psychickou pohodou ženy, no podľa toho, čo Mika prežíva, to so ženou slušne zamáva. Vždy sme sa vzájomne podporovali a povzbudzovali sa, vypočujeme si jeden druhého, no teraz je to dôležitejšie než kedykoľvek predtým. Teraz to ovplyvňuje okrem nás aj pohodu malej Bomby. Preto je Mikina pohoda na prvom mieste.“


Bombička na sone v 15. týždni

Prečítajte si tiež:

Tehotní muži
Výživa počas tehotenstva

Opäť sa to vrátilo bleééé

Minulý týždeň ma opäť dostali tehotenské nevoľnosti. Vrátili sa! Prekvapilo ma to a bolo mi celý deň poriadne zle a vystrašilo ma to.

Tak som si načítala na nete zaručené recepty a zistila som, že zaberá cola. Vyskúšala som to a môžem len odporučiť. Mne stačí ráno na prázdny žalúdok jeden hlt coly a celý deň som v pohodke.

Bez coly idem celý deň umrieť, neviem sa sústrediť, neviem nič spraviť…. Viem, že by som takéto nápoje nemala, ale Bombičke je určite lepšie, keď ju zaťažím len jedným hltom coly, ako keď sa celý deň trápim nevoľnosťami a psychicky som rozhádzaná. Takže dievčatá, skúste tento recept, snáď pomôže aj vám, ktoré sa trápite tak, ako som sa trápila aj ja. Ale max pollitra coly na deň!:-)

Uf! Hormóny

No a tie moje hormóny! Niekedy mám sama zo seba taký divný pocit, akoby som sa nepoznala. Zas som si poplakala, lebo mi umrela rybička v jazierku. Nejako sa mi s tými mojimi rybkami nedarí. Už mi polovica odišla do rybieho neba a odkedy som tehotná, beriem to celé veľmi citlivo.

Snažím sa robiť všetko pre to, aby boli zdravé, silné a krásne, ale akosi ma opúšťajú a chorľavejú. Keď vyliečim jednu chorobu, príde iná. Nerozumiem tomu, pretože voda do jazierok priteká z toho istého prameňa, z ktorého máme pitnú vodu, čiže vo vode problém nie je.

Neviem sa dobre vyrovnať s možno prirodzeným vývojom v prírode, možno už sú staré a umierajú, lebo musia. Len ma to zas dostalo, keď som našla ďalšiu krásku plávať bez života. A ďalšej som našla na tele parazitov.

Materinské pocity

Študujem preto čo s tým, liečim a modlím sa, nech je osud k nim milosrdný a nech to prežijú a vyliečia sa. Držte mi palce, celý tento týždeň budeme mimo domu a dúfam, že keď sa vrátime, nenájdem si v jazierku viac mŕtvoliek ako živých rybičiek.

Nechcem si to priznať, ale fakt ma to dosť stresuje.

Cítim tú materinskú zodpovednosť. Chcem im pomôcť a cítim sa strašne bezmocne, keď neviem ako. Život vie byť nádherný a zároveň tvrdý. A my ako rodičia musíme odolávať všetkým nástrahám a vždy nájsť to najlepšie riešenie.

Nájsť kompromis a konať správne. Majte krásny týždeň plný energie!

Vaša Tehuľka Mika


Takto vyzerá bábätko v 15. týždni.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist