Tehuľka LIVE! Mika v 24. týždni: Šarlotka si robí diskotéku!

Všetkým vám prajem krásne Vianoce plné pohody, šťastia, radosti a úsmevov. Oddychujte a užívajte si rodinnú atmosféru. A ak máte sneh, tak aj zimnú krásu. Ja už len dúfam, že sa čoskoro úplne uzdravím a vyrazím za zimnými radovánkami :).

Vianočné šialenstvo!

Vianoce sú veľmi zvláštnym obdobím. Máme sa tešiť, želáme si “šťastné a veselé” a pritom mnoho ľudí je v takom šialenom strese až do štedrej večere, že sa potom dávajú niekoľko dní dokopy.

Potreba zabezpečiť Vianoce tip-top sa postupne stáva honbou za „pseudodokonalosťou“. Priznať si, čo vlastne pre každého z nás znamená dokonalosť, kde je jej hranica, by mala byť jednou zo zásadných vecí v našom živote.

Pre mňa dokonalosť znamená spokojnosť. So životom, so sebou, so vzťahom, s potrebami…Vyrovnanosť a tolerancia.

Vianoce po celý rok

Tieto Vianoce prežívam tak nejako intenzívnejšie v sociálnej rovine. Zamýšľam sa stále nad tým, ako sa ľudia len raz ročne dokážu zastaviť a pocítiť potrebu pomôcť tým, ktorí to potrebujú.

Na jednej strane je dobré, že aspoň raz ročne preukážu chuť pomôcť, no na strane druhej je smutné, že len raz ročne to spravia a ostatok roka majú v pomyselnom zozname čiarku..– „už som niekomu tento rok pomohol, už viac nemusím…” Ľudia v núdzi pritom potrebujú pomoc každý deň, celý rok. Nie len cez Vianoce…

Čítajte aj:

Arómoterapia v tehotenstve
Sex v tehotenstve – áno či nie?


Darček pod stromčekom

Choroba získala body, no nevzdávam sa

Priznám sa, že aj my sme mali obrovský stres, no z iného dôvodu. Minulý týždeň sme riešili nečakanú zákazku.

V celej firme sme makali deň a noc až sme sa všetci “prepracovali” k chrípke – z vyčerpania, z únavy, zo zodpovednosti, zo stresu.

Cez sviatky sa liečime, ja som si po konzultácii s doktorom nasadila Bioparox, terapiu biolampou a začína sa to lepšiť. Som prekvapená, ako často som počas tehotenstva náchylná na prechladnutie. Snažím sa to vnímať pozitívne, netrápiť sa tým, že som chorá a myslieť na to, že budem zajtra zdravá.

Aj keď som dvojnásobne unavená (z tehotenstva a z choroby), vonku máme sneh a slniečko, a to ma motivuje rýchlo sa uzdraviť.

O dva týždne idem na poradňu a musím byť fit, pretože chcem dostať povolenie od pána doktora letieť na konferenciu do Portugalska.

Už sa tam teším, preto sa chcem čím skôr dať zdravotne do poriadku a aj pre Bombičku je určite lepšie, keď jej “domček” je zdravý. No a hlavne si chcem užiť voľno a ísť vonku do prírody, na sánkovačku, trošku si poopaľovať pehy a nabrať vitamín D .


Bombička v brušku robí poriadnu divočinu

Bude to Šarlotka

Bruško rastie každým dňom. A ani som vám minule neprezradila, že naša Bombička má už svoje meno – Šarlotka! Super nie? 🙂

Presúva sa v brušku, kým ešte môže a už ma veru aj zobudila v noci. Čítala som si, že v tomto období už budem horšie spať kvôli veľkosti bruška, lebo ma bude bábätko budiť kopancami a budem musieť častejšie cikať a vraj aj sny bývajú dosť divoké.

Sny mávam divoké stále, ale už zopár “tehotenských” superšialených som mala a fakt som prekvapená, čo všetko dokáže môj mozog vyprodukovať.

Naša hviezda v bruchu chodí v noci na diskotéku, dokáže ma toľko mlátiť všetkým čím sa dá, že až mám niekedy pocit, že má viac rúk a nôh ako stonožka.

Keď sa jej podarí zobudiť ma, tak nejako automaticky kukám po spálni a pátram, kde uvidím svietiacu diskoguľu. Čo je krásne, tak už vidno jej pohyby aj zvonku na bruchu. Keď sa hmýri, stačí sa sústrediť a každý môže vidieť pohybujúce sa brucho. Je to zábavné…

Prečítajte si tiež:

V kontakte od počatia
Meno pre vaše dieťa

Šťastiu musíte pomôcť

Ako skoro každý rok, aj tento sme si s Norkom darovali rovnaký darček. Tentoraz sme sa “zhodli” na životopise Steva Jobsa. Takže máme dva. No nič, môžeme ich aspoň čítať súčasne :).

Ak od nás náhodou jeden niekto dostanete, tak viete prečo. Radi čítame o úspešných ľuďoch a učíme sa z ich skúseností a chýb. Myslím, že je dôležité celý život sa učiť a posúvať svoje hranice stále ďalej.

Pre mňa je samovzdelávanie motorom a posúvaním sa k dokonalosti. Baví ma objavovať v sebe “čierne diery”, ktoré musím zaplátať farebnými záplatami. Baví ma život so všetkými jeho odtieňmi, s radosťami i starosťami, s prekážkami i s riešeniami. Bavte sa svojimi životmi, užívajte si každú chvíľočku, akoby mala byť tá posledná a vychutnávajte si okamihy šťastia, ktoré k vám prídu nečakane. Pretože čakať, že k vám šťastie príde samo, je veľký nezmysel.

Šťastie si sadne len na toho, kto na ňom poctivo pracuje a kto ho dokáže vidieť aj v obyčajných veciach. Šťastie je náš postoj k okolitému svetu. Ostane pri nás len dovtedy, pokým ho okolo seba vidíme a vnímame.

Buďte spokojné, vnímajte šťastie okolo seba a ono možno u vás ostane aj po celý rok.

Vaša šťastná a veselá tehuľka Mika a Dolly


Bábo v 24. týždni, v brušku má stále menej a menej miesta.

Foto: Braňo Herchl

Viac o téme: bábätkochuťsny

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist