Tehuľka LIVE! Mika v 40. týždni: Tlak, strach a nakoniec mušt

Týždeň mi ubehol ozaj ako voda, no a „mrkvička“ poslúchla a ešte vydržala v domčeku. Dokedy je otázne. Isté je, že ja už smerujem k pôrodníkovi.

Práca ma nabila energiou

Minulý týždeň som písala, že sa mi už týždne podobajú jeden na druhý, tento ma však prekvapil – bol úplne iný:). Vo štvrtok bola poradňa a piatok aj sobotu veľká akcia. Bola som kvôli tomu popracovať v kancelárii. Pripravovali sme jednu konferenciu, ktorá bola mojím nápadom a tým pádom “moje dieťa”.

Tak som pomáhala kolegynke pripraviť sa stopercentne a priznávam, bolo by mi aj trošku ľúto vôbec nebyť v obraze. Príjemne som sa vrátila do pracovného tempa a nabilo ma to pozitívnou energiou.

Hrozba: Preeklampsia

Vo štvrtok sme boli na poradni. Monitor bol v poriadku, len môj tlak akosi nepotešil pána doktora a keď sa začal pýtať na všelijaké ťažkosti, zrazu som si pospomínala, že veru aj hlava ma posledných pár dní pobolieva, aj sa mi krúti, aj mi je tak divne ťažko od žalúdka.

Upozornil nás, že to môžu byť príznaky začínajúcej preeklampsie. Tak som v piatok ráno mala prísť na krv a opätovnú poradňu. No a keď si Norko prečítal na internete o závažnosti preeklampsie, rozhodol sa, že pôjdem s nimi na akciu, aby ma mal pod dozorom. Ja som nebola proti.

Prečítajte si tiež:

Tehotenské ochorenie – Gestóza
Výber pôrodnice a registrácia


Doktora vystrašil môj tlak a po jeho slovách aj nás…

Pod kontrolou

Akciu sme mali v Žiline a bývali sme na hoteli, kde sa konala, takže bol pokojnejší. Po ruke nemocnica, kufor s vecami pripravený, Norko v pohotovosti.

A ja som bola spokojná, lebo to bolo pre mňa úžasné vrátiť sa späť do pracovného kolotoča, postretávať známych ľudí a aj kolegovia mali akýsi lepší pocit, keď som tam bola.

Mohli sa na mňa obrátiť o radu kedykoľvek potrebovali. Aj keď Norko bol trošku nervóznejší z toho, že mal o mňa strach a stále ma upozorňoval, aby som len ležala, každopádne bol rád, že ma má pod kontrolou.

Nahodila som sa do spoločnosti

V piatok ráno sme išli do ambulancie, zobrali mi krv, skontrolovali tlak, ktorý bol v poriadku, bielkoviny v moči žiadne. Krv sme zaniesli hneď do laboratória, aby boli výsledky čím skôr a už sme len čakali a rozbiehali akciu.

Keďže bolo veľmi veľa účastníkov konferencie, sem-tam som aj ja pomáhala pri registrácii. No keď ma Norko zbadal, ako tam poskakujem a pobehujem, tak ma poriadne zvozil.

Potom poobede mi vysvetlil, že to bolo preto, lebo sa veľmi o mňa bál, kým nebolo potvrdené, že som v poriadku. No našťastie som bola. Výsledky krvi boli fajn, zašla som ešte aj poobede k doktorovi na kontrolu tlaku a po správu, keby sme náhodou cez víkend išli do pôrodnice, aby som mala pri sebe správu z poradne.

V piatok večer sme mali konferenčnú večeru, tak som sa po dlhšom čase zas nahodila a vyšla do spoločnosti. Bolo to skvelé hlavne pre moju psychiku. Celý večer som si pobehovala s plným pohárom bieleho vínka, s úsmevom na tvári a niektorí ľudia veru aj krivo na mňa pozerali. Netušili však, že pijem “nealkoholické” víno – mušt. O jedenástej som si išla ľahnúť, ale s tak úžasným pocitom, že som bola medzi známymi ľuďmi.

Čítajte aj:

Relaxácia v tehotenstve
Pozor! Dobrovoľným poistením si už na materskej neprilepšíme


To nebolo víno

Rande s pôrodníkom

So spaním už to nie je bohviečo, polohu si hľadám ťažko. Keď sa mi podarí zaspať, mrkvička sa rozhodne tancovať a keďže už nemá vôbec žiadne voľné miesto, tlačí ma úplne všade. Ale už to nebude dlho trvať a bude pri nás, už sa na ňu veľmi tešíme.

Cez víkend k nám prišiel brat s manželkou a malou Ellou, tak som povyťahovala všetky potrebnosti, ktoré som nakúpila v obchodíku Pre deti.sk, pozapájala ich a vyskúšala, ako fungujú a okukávala som prebaľovanie a kŕmenie a uspávanie.

Neodvážila som sa prebaliť sama, na to sa ešte nejako necítim, ale keď budem musieť, tak budem musieť. Hlavne sme si overili, či všetky veci máme na správnom a praktickom mieste a čo ešte potrebujeme dokúpiť. Bol to taký fajn „trenažér“.

Tento týždeň mám “rande” s pôrodníkom, tak uvidím, či vám ďalší článok nenapíšem už ako hrdá matka.
Držte palce, myslite na mňa a na našu mrkvičku a opatrujte sa.

Vaša ešte stále tehuľka Mika


Už som v 40. týždni, bábätko sa chystá na svet!!

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist