Masáž hrádze uľahčí pôrod

Pravdaže, každá z nás si hovorí, že keď to zvládli celé generácie, vydrží to tiež. Ako sa pripraviť? Napríklad masážou hrádze, ktorá môže priebeh pôrodu výrazne uľahčiť.

Príďte na predpôrodný kurz, alebo sa na pravidelnej preventívnej prehliadke spýtajte pôrodnej asistentky. Techniku si treba nacvičiť, inak by ste si mohli ublížiť.

Masážou sa hrádza, cez ktorú sa bábätko musí dostať von – a vďaka svojej veľkej hlavičke ju bude veľmi namáhať, rozťahovať a tlačiť na ňu – stane elastickejšou a rozšíri sa aj vaginálny vchod. Mohla by sa vám tak vyhnúť aj epiziotómia, teda nastrihnutie hrádze pri pôrode.

Postup

Do vagíny zaveďte vy alebo partner dva prsty – ukazovák a prostredník – natreté olejom (najlepšie olivovým panenským, za studena lisovaným alebo obilninovým – dá sa kúpiť v špecializovaných predajniach zdravého životného štýlu, v lekárňach, predajniach biopotravín).

Prstami postupne mierne rozťahujte, hrádza dá jasne najavo, kam až pohyb dovolí. Vždy sa dostanete o kúsok ďalej. Trénujte dvakrát denne.

Čítajte tiež:

Pohyb sa vedie z jednej strany vagíny na druhú, od jedného kraja k druhému. Na záver každej masáže sa pokúste roztiahnuť prsty smerom ku konečníku cez vaginálnu stenu. Je to ako keď sa už bábätko hlavičkou prediera pôrodnými cestami von.

Upozornenie: iba keď bude masáž bolestivá, bude účinná a vykonávaná správne!

Tieto masáže sa stanú nielen tréningom na pôrod, ale aj intímnou skúsenosťou páru. Nezriekajte sa takejto skúsenosti, obohatí vaše spolužitie a ešte pomôže s prípravou na pôrod.

6.7.2016 12:45| autor: Regina Rothová
Viac o téme: bábätkopohybpôrod

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist