Ozvláštnite si svadbu

Desí vás predstava naberaných perličkových šiat s volánikmi, ošumelej svadobnej siene a tradičných svadobných zvykov? Nebojte sa. Je to vaša svadba a vy sa pri nej nemusíte nikomu prispôsobovať. Ba naopak. Príďte s niečím novým. Buďte originálni, choďte na to inak.

Tematické svadby

Ak ste oddaní potápači, zoberte sa v neopréne, ako darčeky rozdajte hosťom šnorchle a usporiadajte záverečnú párty v bazéne. Fantázii sa medze nekladú. Tematické svadby sú v ostatnom čase veľmi žiadané, berú sa tak snúbenci, ktorí majú radi futbal, kone, lietanie alebo iné veci. V duchu hlavnej témy sa nesie celá svadba – pozvánky, obrad, večerný program i darčeky pre hostí.

Historické svadby

Je to rovnaké ozvláštnenie, ibaže vo väčšom rozsahu. Na historickej svadbe budú snúbenci, hostia, sobášiaci i svedkovia oblečení v historických kostýmoch. V akých, to záleží iba na nich.

Netradičné svadby

Ak sa vám netradičné oblečenie a tematická svadba máli, môžete sa vydať na nejakom netradičnom mieste. Nie každý sa predsa musí vydávať v obradnej sieni či v kostole. Populárne sú napríklad svadby v balóne. Svadba prebieha klasicky, len snúbenci si svoj sľub povedia vo vzduchu. Je tam s nimi sobášiaci a matrikárka, dvaja svedkovia a pilot balóna.

Medzi obľúbené miesta obradov patria aj futbalové trávniky, bazény, tropické krajiny, lietadlá, lode, záhrady a, samozrejme, stále populárnejšie hrady a zámky.

Čím ešte môžete svoju svadbu ozvláštniť?

Originálne svadobné oznámenia

Obmedzenému výberu svadobných oznámení je dnes už koniec. Môžete si dať urobiť takmer čokoľvek. Pribúda párov, ktoré chcú svoje svadobné oznámenia ozvláštniť. Vyberajú si teda ručne robený papier, do ktorého si niekedy dávajú nadrviť svoje obľúbené kvety. Napríklad rozdrvené modré kosatce alebo rôzne farby ruží vyzerajú veľmi originálne a zvláštne. Veľkým hitom sú aj listy s pečaťou, ktorú si budúci manželia môžu vytvoriť sami.

Originálne oznámenia sú síce veľmi obľúbené, ale sú aj finančne náročnejšie. Väčšinou si musíte objednať nad 25 (niekde nad 50) kusov, ceny sú však skutočne rôzne a závisia najmä od zložitosti písma, textu, vzoru, druhu papiera atď.

V kaligrafických štúdiách nie sú výnimkou objednávky za dvestotisíc korún. Niekedy aj viac.

Lietajúce lampióny

Keď nechcete večer robiť hluk ohňostrojom, ponúka sa vám príjemný variant svetelného divadla v podobe lietajúcich lampiónov. Lietajúce lampióny sú novinkou z Ázie, na našom trhu sa objavili iba nedávno. Ich čaro spočíva v tom, že na biele lampióny napíšete svoje želanie, zapálite ho a vypustíte do vzduchu. Plamienok v lampióne zohrieva vzduch, lampión stúpa a vytvára príjemné svetlo na nočnej oblohe. Lampióny môžu vyletieť až do výšky 1 500 metrov a budú žiariť priemerne dvadsať minút.

Svadobné bublifuky

S bublifukom sa nemusia hrať iba deti. Na trhu sú špeciálne svadobné bublifuky, ktoré sú k šatám šetrnejšie než normálne detské z hračkárstva. Pretože sú svadobné, majú aj tematicky ladené obaly. Bublifuky môžu byť aj originálnym darčekom pre hostí.

Ako získať originálnu spomienku?

Mrazenie svadobnej kytice

Ak si chcete okrem svadobných fotografií a videa uchovať ešte inú pamiatku na obrad, môžete si dať zmraziť svoju svadobnú kyticu. Sušenie mrazom je najnovšia technológia uchovávania kvetov v ich pôvodnom stave – teda farbe, veľkosti a kvalite. Nevesta tak môže mať svadobnú kyticu vystavenú doma celé mesiace bez obáv, že odkvitne či zvädne. A ako sa to robí? Kvety sa umiestnia do špeciálneho prístroja, v ktorom je teplota pod bodom mrazu. Vákuová pumpa potom v priebehu niekoľkých dní pomaly odstráni všetku vodu.

Svadobná kniha

K spomienkam na vašu svadbu patrí aj svadobný album. Fotograf váš obrad nafotí a po konzultácii s vami vytvorí z urobených fotografií album – knihu. Môže mať rozmery 40 x 50 cm. Častejšie sú menšie formáty, napríklad 20 x 30 alebo 30 x 40 cm. Pre rodičov či pre svojich priateľov môžete dať urobiť „vreckové“ formáty 10 x 13 či 15 cm.

12.5.2009 2:36| autor: Michaela Mazancová
Viac o téme: oblečenieteplota

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist