Tehuľka Andrea v 20. týždni: Budem veľryba?

Druhá polovica môjho tehotenstva sa nezačala práve najlepšie. Opäť som chorá. Začalo sa to okolo obeda boľavým hrdlom, do večera som mala plné dutiny a v noci som sa potila, akoby som mala vysoké horúčky. Pritom mi teplota nestúpla nad 37 stupňov. Noc čo noc vystriedam aj štyri pyžamá, čo ich úplne prepotím, väčšinu noci sa prechádzam, lebo len čo si ľahnem, neviem sa nadýchnuť.

Takto sa trápim už šiesty deň. Nepomáhajú žiadne domáce recepty, teplé čaje, cesnak, med či cibuľa. Ani naparovanie mi nerobí dobre. Práve naopak. Len čo si hlavu skloním nad niečo teplé, neviem sa vôbec nadýchnuť. Najlepšie sa mi dýcha vonku na čerstvom a chladnom vzduchu. Ibaže tam sa celkovo dobre necítim, lebo fúka vietor a je mi zima. Ani tak, ani tak. Už len čakám, až to samo ustúpi. Takže nepodceňujte ani vy toto zradné počasie a poriadne sa obliekajte.

Koncom minulého týždňa mi volali zo škôlky, kde som podávala prihlášku, že Tomáško môže nastúpiť. Na jednej strane som sa potešila, na druhej ma premohol obrovský pocit strachu. Každá mamička, čo už dávala svoje dieťatko do škôlky, určite vie, o čom hovorím.

Okrem toho je Tomáško veľmi malý, ale je to na odporúčanie lekára, keďže som stále považovaná za rizikovú tehuľku a mala by som mať pokojný režim. Aj tak som však začala hľadať všetky „za a proti“, aby som neskôr svoje rozhodnutie neľutovala. Samozrejme, tých „za“ bolo viac.

Takže od prvého Tomáško nastupuje a ja ostanem sama doma. To bude pre mňa asi to najhoršie, pretože celý deň budem myslieť iba na to, že je tam, chúďatko, sám, s cudzími ľuďmi, a už sa nebude môcť vrhnúť do môjho náručia, keď bude cítiť neistotu. Ach jaj, takéto myšlienky ma prenasledujú každú minútu.

Úplne aj zabúdam na to, že som tehotná a že sa nemám stresovať. No vraj prvé dva týždne sú najhoršie a ak si nezvykne, stále je tu tá možnosť, že ho zoberiem naspäť domov. Myslím si však, že najviac to bude prospešné preto, že od septembra by musel do škôlky nastúpiť tak či tak, a to už bude doma aj naše „májovčiatko“ a mohol by to brať osobne, že ho tam dávam preto, lebo už máme iné dieťa. Takto si zvykne, že tam musí chodiť tak či tak. Povedzte, že mám pravdu.

Prečítajte si tiež:

Ako liečime chrípku a prechladnutie v tehotenstve
Zatočte s chrípkou!
Najčastejšie vyšetrenia budúcich mamičiek

Okrem toho nastupuje k deťom starším o rok až dva, takže sa veľa vecí naučí a dobré je na tom aj to, že nenastupuje na začiatku roka, ale uprostred, keď sú už ostatné detičky adaptované a neplačú. Takže by na neho nemala pôsobiť ani davová psychóza, keď niektoré deti plačú len preto, že plačú tie ostatné. Tak nám držte palce, aby sme to ľahko zvládli. On aj ja.

Dnes má Paľo narodeniny, tak som mu upiekla jeho obľúbený koláč – krémeš. Celkom sa vydaril, len škoda, že sa mi z neho veľa neušlo. Väčšinu zobral do roboty pre kolegov. No na druhej strane som rada, lebo ja by som bola schopná zjesť aj pol plechu, no a to by teda vyzeralo. 

Už teraz začínam mať problém s hmotnosťou, a to sa naozaj od Vianoc snažím toľko nejesť. Bruško mi tak narástlo, že ho pomaly môžem prirovnávať k 35. týždňu svojho prvého tehotenstva. Keby rástlo iba samotné bruško, nebol by to až taký problém, ale rastiem celá. Viem, že na zhadzovanie kíl budem mať dosť času po pôrode, ale aj tak by som nerada vyzerala ako veľryba.

Obávam sa hlavne strií, pretože tých sa zbaviť (prirodzeným spôsobom) nedá. No zasa sa nezbláznim, ak sa nejaké objavia. Do 3D ultrazvuku ostáva ešte niečo vyše dvoch týždňov a ja sa už neviem dočkať. Najradšej by som šla už teraz. Aspoň by ma niečo rozveselilo v týchto dňoch plných kašlania a smrkania. Tak doliečenia o týždeň.
Andrea

Andrea je v 21. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist