Andrea 21. týždeň po pôrode: Zbohom a dovidenia

Milé moje čitateľky, Lucinka oslávila piaty mesiačik a to je pre mňa znamením, že je najvyšší čas sa s vami rozlúčiť a prenechať miesto novej Tehuľke LIVE! Ubehlo to neuveriteľne rýchlo. Veď je to akoby včera, čo sa mi na tehotenskom testíku zjavil duch druhej čiaročky a mne sa v bruchu objavil ten nádherný pocit, že budem opäť maminkou…

Tehotenstvo bolo, napriek neustále opakujúcim sa chorobám, nádherným obdobím a predstava, že už ho nezažijem, mi dokáže vohnať slzy do očí. Je to však moje rozhodnutie. Myslím, že v dnešnej dobe sú dve detičky tak akurát. Veď mám to, čo som vždy chcela. Dve zdravé deti, ktoré napĺňajú môj život každý deň. Neviem si predstaviť život bez nich. Sú mojou súčasťou vo dne v noci. Materstvo ma v mnohých veciach zmenilo. Teraz akoby mi všetky tie, kedysi bezvýznamné, vety začali dávať zmysel. Až teraz som pochopila, že sa o svoje deti nikdy neprestanem báť a že láska matky k dieťaťu je tá najčistejšia láska na zemi.

Je však paradox, ako sa pri výchove druhého dieťaťa žena mení. V porovnaní s tým, ako som sa pri Tomáškovi snažila dodržiavať všetko, čo sa písalo v múdrych knihách, teraz nad väčšinou vecí len mávnem rukou. Kým predtým som si nevedela predstaviť, že by som Tomáška kúpala v inej ako 38-stupňovej vode a poctivo to merala teplomerom, teraz len letmo rukou zistím, či nie je ľadová alebo vriaca. Všetko ostatné je „v norme“. 😀

O tom, že som Tomáška kúpala poctivo každý deň, pretože som si bola istá, že je to súčasťou režimu a ten je nutné dodržiavať, ani nemusím hovoriť. Teraz som rada, ak Lucku okúpem aspoň 3-krát do týždňa. Nečudujte sa mi, naozaj tie deti prežijú aj bez toho. 😉 Sú jednoducho aj dôležitejšie veci.

Je jedna základná vec, ktorú vás druhé dieťa naučí. Už nikdy nepoviete, že mať jedno dieťa je ťažké. 🙂 Ibaže pri druhom už viete, do čoho idete. Pri prvom to býva obrovský zásah do života. Všetok voľný čas sa musí obetovať dieťaťu. Pri druhom už voľný čas nemáte žiaden, takže musíte obetovať z času, ktorý ste venovali prvému dieťaťu. Tomu sa to, samozrejme, páčiť nebude a dá vám to patrične najavo. 🙂

Na Babywebe tiež nájdete:

Priznám sa, že teraz pri dvoch deťoch toho stíham podstatne viac, ako keď som mala len Tomáška v Lucinkinom veku. Kým vtedy mi vychystanie na obyčajnú prechádzku trvalo aj 20 minút, teraz som schopná seba aj deti nachystať za 4 minúty. Samozrejme, že to potom u nás dosť často vyzerá ako po výbuchu, lebo veci, ktoré vyzliekam, pohodím len na posteľ alebo nechám na skrini, keďže si to po príchode domov znovu oblečieme, fľaše z mlieka tiež umývam, až keď už nemám ani jednu čistú, hračky počas dňa zásadne neupratujem, lebo to je úplná strata času, a tak, keď príde nejaká návšteva, mám chuť im podať do ruky ceduľku s nápisom: „Upratané sme mali včera, škoda, že ste to nestihli.“:-D A viem, že nie som jediná :- )

Občas si po večeroch, keď deti spia, prezerám fotky v počítači, porovnávam ich, spomínam… Dosť ma prekvapilo, keď som si porovnala údaje váhy a výšky. Tomáško (pôrodná váha 2 770 g a 47 cm), Lucinka (3 670 g a 51 cm), čiže rozdiel 900 g a 4 cm, no vo veku 22 týždňov sú takmer identické. Tomáško mal 7 750g a 67 cm, Lucka podľa mojej domácej váhy 7 800 g a 67 cm, čiže rozdiel iba 50 gramov. 🙂 A čo sa týka mojej váhy, tak od tej pôvodnej ma delí posledné kilečko, čo ma veľmi teší, keďže som počas tehuľkovania pribrala 18 kíl!

Takže, milé mamičky, bolo mi cťou byť s vami počas môjho tehuľkovania. Novej tehuľke prajem bezproblémové tehotenstvo a rýchly pôrod a hlavne veľa, veľa zdravíčka pre ňu a pre bábätko.
S pozdravom Andrea

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist