Tehuľka Andrea v 16. týždni: Hrbolček nevidno

Píšem vám v taký krásny deň – piatok trinásteho. Všetci vieme čo sa o takomto dni hovorí, ako prináša smolu a niektorí poverčiví ľudia radšej ani nohu z domu nevystrčia, aby sa im niečo nestalo. Mňa v tento „prekliaty“ deň čakala ďalšia poradňa.

Ráno riadne mrzlo (-9°C), sadla som do auta a na pol ceste som si uvedomila, že som zabudla doniesť sestričke vzorku moču. No nič, veď cikať chodím často, takže to veľký problém nebol. Prišla som do čakárne a tam toľko mamičiek, koľko som tam ešte nevidela, pomaly som si nemala kam sadnúť.

Prevrátila som oči a podala sestričke tehotenskú knižku s kartičkou poistenca. Sadla som si a čakala a čakala a čakala…Konečne som prišla na rad. Tlak 100/60, sestrička mi odobrala ampulku krvi na Tripple testy a zapísala do knižky ďalšie kilečko navyše. Znova do čakárne a čakanie kým prídem na rad k doktorovi. Po prelistovaní niekoľkých časopisov konečne zavolali moje meno.

Štandardne sa v 16. týždni ultrazvuk nerobí, avšak čím ďalej tým viac lekárov ponúka možnosť spraviť ultrazvuk za príplatok. Túto možnosť som samozrejme využila, pretože moja zvedavosť ma stále neopúšťa. Bolo by pekné vedieť čo sa v brušku skrýva už pred sviatkami. Bol by to taký malý darček pre mňa.

Samozrejme radosť by mi spravilo akékoľvek pohlavie, aj keď moje srdiečko momentálne viac piští po dievčatku. Nie, nemyslite si, že mojím snom vždy bolo mať dievčatko. Mojím snom bolo mať chlapčeka aj dievčatko. A keďže chlapčeka už mám, viac by som sa potešila z dievčatka. Bohužiaľ vždy sa nájdu ľudia, ktorí odsudzujú tých, čo túžia po jednom pohlaví viac ako po druhom. Isteže je prvoradé, aby bolo bábätko zdravé, ale to je taká samozrejmá túžba. Kto by si už želal mať choré bábätko? Tak sa prosím na mňa nehnevajte, že uprednostňujem viac dievčatko. Bábätko budem rovnako ľúbiť bez ohľadu na pohlavie.

Na Babywebe tiež nájdete:

Ultrazvukové vyšetrenia počas tehotenstva
Špeciálne vyšetrenie plodu pri podozrení na problém
Kontrolný ultrazvuk v treťom mesiaci: štandard alebo nadštandard?

Tak sa teda vráťme k ultrazvuku. Najskôr sme si bábätko prezreli zboku. Vraj vegeťák. : -) Nohy vyložené, ruky za hlavou, už mu tam chýbala len fľaša whiskey a v ústach cigara. Potom sme sa pustili do pátrania po pohlaví. Hľadal, hľadal, našiel lonovú kosť a vraví: „No, ťažko povedať, vyzerá to skôr na dievčatko, pretože tu (ukázal na jeden bod) by mal byť taký hrbolček a zatiaľ ho nevidno. Ale je to len na 60%, pretože to z tohto uhla nie je dobre vidno. Viac sa dozvieme v januári.“ Skoro som sa rozplakala. Žeby sa mi môj sen naozaj naplnil?

Viem, o mesiac môže byť všetko ináč, ale aj tak som sa veľmi potešila. Mám viacero kamarátok, ktorým v 16. týždni povedali, že to bude dievčatko a o mesiac už na nich z ultrazvuku pozeral krásny pipík. Dokonca aj opačný prípad, mám kamarátku, ktorá čaká o 4 týždne skôr bábätko ako ja a v 16. týždni videli pipíka no po mesiaci zrejme odpadol, lebo v 20. týždni ho už zrazu nebolo.

A viete čo je najväčšia sranda? Že ja som na tom ultrazvuku aj tak nejaký hrbolček videla. Samozrejme sa v tom nevyznám a keby mi povedal, že sa práve pozeráme na hlavičku, uverila by som mu. Nevyštudovala som medicínu a tak to nechávam na lekárov. Verím len, že sa nemýlil a žiadne pipík už do januára nenarastie.

Ďalšou našou témou boli Tripple testy. Sám ma upozornil, že je tu dosť veľká pravdepodobnosť, že vyjdú pozitívne (čo v tomto prípade znamená, že dieťatko môže mať nejakú vrodenú vadu). Dôvod je prostý. Môj nešťastný menštruačný cyklus, podľa ktorého mám termín pôrodu o dva týždne skôr. Môže to narobiť celkom slušnú šarapatu.

S témou súvisí:

Tripple test – strašiak alebo pomocník?

Vraj ak mi do desiatich dní nezavolajú, tak je to v poriadku. Ale vraj ak volať budú, nemám sa hneď znepokojovať, môže to byť planý poplach. Najradšej by som si vypla telefón, aby mi nikto nevolal, ale to by nepomohlo. Zatiaľ sa ukľudnujem tým, že na poslednom ultrazvuku bolo krásne vidno nosovú kostičku a aj šijové prejasnenie (NT) bolo úplne v poriadku, čo nenasvedčuje tomu, že by mohlo mať dieťatko Downov syndróm. Sama viem, že krvné testy v mnohý prípadoch zavádzajú, preto si z toho ťažkú hlavu robiť nebudem.

Držte teda palce aby mi nevolali. Možno mi nakoniec piatok trinásteho prinesie šťastie…
Andrea

Andrea je v 16. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom? 

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist