Tehuľka Andrea v 39. týždni: Skúšam všetky babské recepty

Ak ste sa niektoré nazdávali, že už to mám za sebou, mýlili ste sa. Stále som tehotná a začínam sa zmierovať s tým, že asi ostanem tehotná navždy. 😀 Keby mi niekto pred dvomi mesiacmi povedal, že to dotiahneme až sem, vysmiala by som sa mu. Veď dnes končím 39. týždeň.

Tomáško mal v tomto čase tri dni. 🙂 Len Lucinka sa nejako neponáhľa medzi nás. Asi ma chce aj pri pôrode troška potrápiť, keďže by mala vážiť okolo štyroch kíl, ak v brušku vydrží aj posledný týždeň. Mám z toho mierne obavy, pretože Tomáško nevážil ani tri, a preto som ho porodila na tri zatlačenia. Teraz sa asi potrápime trošku viac. No už mi to začína byť všetko jedno a chcem to mať čo najskôr za sebou. Niektoré dni sa Lucinka hýbe oveľa menej, ale o to bolestivejšie. Keď sa zaprie nôžkami o rebrá, mám pocit, že mi roztrhne brucho. Už má riadnu silu. Najhoršie sú však kopance v okolí pupka. Neviem, či ho majú aj iné tehuľky taký citlivý, ale mňa to neskutočne bolí, keď tam vopchá lakeť alebo koleno, mám slzy v očiach a snažím sa ju rukou zatlačiť späť. Je to taká zvláštna a pichľavá bolesť, akoby mala na lakti nejaký klinec a tým ma tam pichala.

Čo má však spoločné s Tomáškom, je, že aj Tomi sa posledné dva týždne začal v brušku prevracať zľava doprava a naopak. Kým v siedmom aj ôsmom mesiaci mala aj Lucka stabilnú polohu a nôžky napravo, teraz sa tam vrtí a denne zmení polohu aj trikrát. Samozrejme mi vždy napadne, či sa mi pri tom nezamotá do pupočníka a ak ju potom hodinu necítim, začínam byť nervózna. Po večeroch, keď som sa nudila, spravila som si krátke video zo svojich ultrazvukov o tom, ako Lucka rástla v brušku. Tak sa chcem s vami oň podeliť. 🙂

Vonku sa oteplilo a ja si konečne užívam slnečné lúče, chodím na prechádzky, nosím domov ťažké nákupy, aby sa to konečne rozbehlo, no zatiaľ nič nezaberá. Bojím sa, že ak do konca týždňa neporodím, budem musieť ísť na vyvolávačku, keďže podľa menštruácie už budem začínať 42. týždeň a viac ma nebudú chcieť nechať prenášať. Doma som vytiahla aj fitloptu a sem-tam si na nej zaskáčem, kúpem sa v horúcej vode a jednoducho skúšam všetky babské recepty. Tieto posledné dni sú naozaj trápením. V akejkoľvek polohe ma niečo tlačí alebo pichá alebo bolí… Jediné pohodlné oblečenie sú tepláky. Chodím v nich všade a je mi jedno, ako v nich vyzerám. Podstatné je, že sa cítim aspoň čiastočne príjemne a nič ma netlačí. Najradšej by som v nich aj spávala. 🙂

Najviac ma však trápi to, že Tomáško má znovu soplík. Nejdem ho dávať ani do škôlky, pretože celkovo je umrnčaný a začal mi opäť ráno plakať. Paľo je stále doma na péenke, ale nemá žiadne vychádzky. Takže žiadna sláva, lebo takto musím s Tomáškom chodiť von iba ja a behať za ním po celom ihrisku nie je už v tomto štádiu pre mňa jednoduché. Ťažko si to pripúšťam, ale nevládzem. Cítim sa nemotorná a slabá. Upokojujem sa tým, že ten posledný týždeň to proste vydržím aj so zaťatými zubami.

Na Babywebe tiež nájdete:

Najviac sa však teším, že ak vydržíme ešte dva dni, čaká ma poradňa a môjmu doktorovi zrejme riadne padne sánka, ak ma uvidí vo dverách. 😀 Iné ženy, keď sú otvorené na 3 cm, sotva stihnú prísť domov a môžu rovno utekať do pôrodnice, pretože sa im rozbieha pôrod, no ja nie som ako iné ženy, som výnimočná. 😀 Ako som už spomínala, aj s Tomáškom som vydržala otvorená na 3 cm celé dva mesiace, teraz to, našťastie, toľko nebude a ja už o pár dní budem držať v náručí svoju Lucinku.

Tak sa na vás teším o týždeň.

Andrea


Andrea bola v 39. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom? 

38_tyzden_tehotenstva.jpg

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist