Tehuľka Andrea v 13. týždni: Nepríjemná odmena za dovolenku

Trinásty týždeň môjho tehuľkovania sme strávili celá rodinka na Smrekovici. Paľo tam šiel na rekreáciu, ktorú musí každoročne absolvovať, a my sme sa rozhodli ísť s ním. Nie je to ďaleko od nás a zmena prostredia je pre mňa ako balzam na dušu pri dennodennom stereotype mamičky na rodičovskej dovolenke.

Všetko bolo perfektné, až na počasie. Prvý deň bol síce slnečný, ale vietor bol tak silný, že sa Tomáško ledva držal na nohách. Druhý deň sa k vetru pridala obrovská hmla a tretí deň už napadol aj sneh. Bol síce mokrý, ale Tomáško mal z neho neskutočnú radosť.

Paľo mu postavil malého snehuliačika a ja som sa ním guľovala a naháňala. Škoda, že ho bolo tak málo a do druhého dňa sa úplne roztopil, lebo by sme mali aspoň o zábavu postarané. Keďže počasie bolo také, aké bolo, boli sme jediní, čo chodili von dobrovoľne. Ostatní sa vonku zdržiavali len počas presunu do jedálne alebo do baru. : -)

Napriek tomu, že som sa von vždy obliekala primerane počasiu, zdravie ma nakoniec zradilo. Predposledný deň som už začala cítiť, že sa moje dutiny pomaly, ale isto upchávajú. Noc bola dosť zlá, lebo som nevedela spať, každú chvíľu som sa spotila a už som si ani nemala čo prezliecť, keďže toľko pyžám som nemala so sebou a tie mokré nestíhali schnúť na radiátore. Posledný deň som už vyzerala ako strašidlo. Bledá s červeným nosom a so zaslzenými očami. Po raňajkách sme sa zbalili a Paľo nás doviezol domov.

Prečítajte si tiež:

Ako prežiť nemocnicu s bruškom?
Zatočte s chrípkou!
Priateľské bylinky pre tehotné ženy
10 najčastejších tehotenských obáv: Vieme, čoho sa báť nemusíte

Keďže on sa musel vrátiť a bude tam ešte celý budúci týždeň, musím si s chorobou poradiť sama. Ono by to nebolo také komplikované, keby som sa nemusela starať o Tomáška. V lekárni som si nakúpila asi všetky dostupné lieky – nebojte sa, len tie, čo môžu aj tehotné, a tých je naozaj málo, a začala som s liečbou. Samozrejme, využívam aj všetky domáce recepty: čaj s medom, veľa ovocia, cesnak, cibuľu, naparovanie a každú voľnú chvíľku si ľahnem pod deku, čo však cez deň nie je veľmi časté. Tak dúfam, že ma to čoskoro prejde a vyhnem sa návšteve lekára a antibiotikám.

Napriek chorobe som veľmi rada, že sme tam boli. Konečne som nemusela variť a upratovať. 😀 Jedlo bolo veľmi chutné, personál ústretový, chodili sme si zahrať biliard a ja som si naozaj dobre oddýchla. Bez problémov by som tam išla o týždeň znova. : -) Tak možno znova o rok, čo už však bude s dvomi malými deťmi trochu problémovejšie.

A aby som nezabudla, bola som si po tehotenskú knižku. Tak som sa jej nakoniec dočkala. Výsledky krvi zatiaľ v poriadku. Azda sa to časom nezmení a aspoň toto tehotenstvo si budem konečne užívať až do konca. Tak znovu o týždeň, milé tehuľky, idem si zaliať čajík a liečiť sa.

Andrea

Andrea je v 13. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist