Tehuľka Andrea v 38. týždni: Stále tvoríme kinderko

TEHUĽKA LIVE! ANDREA Sama neverím tomu, že je Lucka ešte v brušku. Najskôr ma strašia predčasným pôrodom a teraz azda ešte aj prenášať budem. 😀 Dnes mám podľa menštruácie oficiálny termín pôrodu, ale reálne mi ostávajú ešte dva posledné týždne.

Predvčerom som bola v poradni a doktor pozeral krček. Otvorená som na 3 cm a vraj mám do pôrodu odpočítavať posledné hodiny. No prešli už dva dni a my stále tvoríme kinderko. Lekár mi už nechcel dať ani ďalší termín poradne, vraj už určite porodím. Aj s Tomáškom som bola otvorená na 3 cm od 31. týždňa a vydržali sme pokope ešte dva mesiace, a to som mala tvrdnutie bruška každé dve minúty. Tak som ho nakoniec presvedčila, ale dal mi ho až o 10 dní, čo teda naozaj asi nevydržíme pokope. Zajtra ma ešte čakajú pásy, tak som zvedavá, či sa už niečo ukáže, alebo nie. Ja mám pocit, že mi bruško tvrdne len doma a tam akoby naschvál nechcelo. 😀 Včera som už síce mala pocit, že naozaj do rána porodím, ale v noci sa to trochu upokojilo.

Poslíčkov mám čoraz častejšie a sú čoraz silnejší a silnejší. Niekedy už musím naozaj zhlboka dýchať a zatínať zuby. Čakám, či mi „odíde“ hlienová zátka, pretože niekto tvrdí, že musí odísť každej žene pred pôrodom, no mne sa nič také neudialo ani pri Tomáškovi. Všetci ma presviedčali, že som si len nevšimla, no ja som si istá, že by som niečo také neprehliadla. Vtedy som sa sledovala v kuse. Tak som teda zvedavá, ako to bude teraz.

Čoraz viac a viac sa bojím chodiť do spoločnosti či na nákupy, pretože sa obávam, že mi odtečie plodová voda. No na jednej akcii som predsa len bola. Tomáško mal v škôlke prvé vystúpenie ku dňu matiek. Veľmi som sa tešila, ale mala som jasnú predstavu o tom, ako to dopadne, keď ma tam Tomáško uvidí. Nachystala som sa, dala som si pre istotu vložku – predsa len v prípade odtečenia vody udrží toho viac ako intímka, a išla som do škôlky.

Len čo som vošla do triedy, zbadala som Tomáška. Bol taký zlatý, že sa mi hneď vtisli slzy do očí. Biela košieľka s vyhrnutým golierom ako veľký frajer a k tomu modré lesklé nohavice. Len čo ma zbadal, rozbehol sa ku mne, že ideme domov. Pomaly sa schádzali aj ostatní rodičia a ja som mala pocit, že sa viac všetci dívajú na mňa a moje megabruško ako na tie chutné detičky. Bola som tam tiež ako taká atrakcia. 😀 Len čo sa učiteľky snažili zorganizovať všetky detičky, že sa ide vystupovať, Tomi sa mi zavesil okolo krku a reval na plné hrdlo, že on nejde tancovať a máme ísť domov… Presne tak som si to predstavovala.

Na Babywebe tiež nájdete:

Vedela som, že nebude chcieť spolupracovať. Začali teda bez neho. Stále som sa ho snažila prehovoriť, aby išiel k detičkám, ale márne, ťahal ma za ruku, že ideme domov. Tak som mu povedala, že ak chvíľku zatancuje, pôjdeme teda domov a kúpime veľkú lízanku. To zabralo! Rozbehol sa medzi deti a zapojil sa do tanca. Mne v tej chvíli vyhŕkli slzy (tečú mi aj teraz, keď o tom píšem 😀 ), pretože som bola nesmierne dojatá. Možno tehotenské hormóny, možno prirodzená reakcia matky pri pohľade na synovo prvé vystúpenie v živote. Vydržal celých 46 sekúnd a pribehol ku mne, že už teda môžeme ísť domov a kúpiť lízanku. : -) Ešte som si pozrela kúsok vystúpenia a išli sme teda domov.

Teraz už len pokračujem v odpočítavaní hodín do pôrodu. Už ma to síce nebaví, lebo mám pocit, že Lucka si to rozmyslela a v brušku sa jej zapáčilo. Ani sa nečudujem, vonku je také počasie, že ani mne sa teda von nechce ísť. 😀 Posledné dni je teplota pod 10 °C a dokonca nám začali v bytovke kúriť. Bežná realita, že na Liptove sa kúri od septembra do mája…

Tak nech len ešte v brušku pár dní počká, lebo ja pre ňu nemám nachystané žiadne teplé veci, len také letné, tak aby som nemusela ešte cestou z pôrodnice utekať na nákupy… Paľo je od dnes dokonca na PN-ke, natrhol si sval na nohe. Je však mobilný, to je hlavné, a v prípade, že začnem rodiť, bude poruke. Tak som hneď o trochu spokojnejšia.

Tak čo myslíte, budem vám aj o týždeň písať ešte ako tehuľka? : -)

Andrea


Andrea je v 38. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom? 

38_tyzden_tehotenstva.jpg

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist