Andrea 8. týždeň po pôrode: Dojčenia sa nevzdávam

Lucke sme minulý týždeň dali prepichnúť ušká a odvtedy sa trošku trápime. Je dosť nepokojná, v noci sa stále mrví a nevie si nájsť polohu na spanie. Zrejme ju to bolí alebo svrbí. Stále si tam dáva rúčky a ja sa bojím, aby si nechtiac náušničku nestrhla.

Jedna dierka jej trošku sčervenala a zrejme ide o zápal. Natieram to mastičkou čo mi predpísala doktorka, ale mám pocit, že nezaberá. Ak sa to v priebehu pár dní nezlepší, zájdem radšej za doktorkou, nech sa na to pozrie. Aj v kočíku mi prestala spávať a už po dvadsiatich minútach sa zobudí. Síce neplače (pokiaľ sa kočík hýbe), ale trápi ma, že za celý deň skoro vôbec nespí. Neviem jej však viac pomôcť, musí sa to jednoducho zahojiť.

Tento týždeň mal Paľo dva dni voľna, tak som sa konečne objednala ku gynekológovi na kontrolu po šestonedelí. Paľo sa trochu obával, ako zvládne tých pár hodín s obidvoma deťmi sám, ale ja som sa nebála ani trochu. On je veľmi spoľahlivý typ človeka. Tak napríklad keď som pred dvomi týždňami išla na Gemer k rodičom a nakázala mu, aby po návrate z roboty vybral z práčky deky a dal ich na sušiak, mohla som sa spoľahnúť, že keď sa po týždni vrátim, nájdem ich nedotknuté a riadne stuchnuté v práčke. 😀 Ale teraz vážne. Čo sa týka starostlivosti o deti, Paľo vie robiť všetko. Nerád síce prebaľuje pokakané plienky, ale úplne to chápem. Ja som zasa dosť háklivá na soplíky a všetko okolo nich a často sa mi z toho dvíha žalúdok, aj keď ide o moje deti.

U doktora som bola objednaná na pol tretiu, čo bol veľmi dobrý čas, keďže Tomáško zvykne o tom čase ešte spať, a tak Paľovi pripadla starostlivosť v podstate iba o Lucku. Pred odchodom som ju ešte nadojčila, dokŕmila umelým mliečkom a ponáhľala sa k doktorovi. Kontrola dopadla dobre, vraj je všetko v poriadku. Keďže som už mala jednu menštruáciu za sebou, pozrel mi sliznicu maternice a vraj má 5 mm, čo znamená, že naozaj už tie cykly prebiehajú a ja môžem znovu otehotnieť. Opýtal sa ma, či chcem užívať nejakú hormonálnu antikoncepciu, ale ja som odmietla. Budeme sa zatiaľ chrániť inak. Chcem, aby sa mi aspoň čiastočne cyklus upravil sám, pretože hormonálna antikoncepcia je dosť veľká záťaž pre organizmus. Neskôr uvidím, pre akú formu antikoncepcie sa rozhodnem.

Na Babywebe nájdete:

Na záver kontroly mi ešte dal sprievodný lístok na sono prsníkov. Je zvláštne, ako sa všetko časom mení. Ešte pred dvomi rokmi sa sono prsníkov robilo až po ukončení dojčenia, teraz sa robí aj počas neho. Neviem síce, či to stihnem, keďže to moje dojčenie sa môže kedykoľvek skončiť a vraj už teraz na sono objednávajú až na september. Dojčenia sa stále neviem úplne vzdať. Už som si toľkokrát povedala, že sa na to vykašlem, že je to len pre mňa trápenie, ale vždy si to do druhého dňa rozmyslím a začnem znovu odsávať odsávačkou naprázdno, len aby sa tvorba mlieka aspoň trochu zvýšila. Zrejme sa s tým naozaj úplne nezmierim a budem nakoniec bojovať až do pol roka. To je odporúčaná minimálna dĺžka dojčenia.

Lucka si občas pocucá aj naprázdno, len tak na upokojenie, inokedy mi prsníky úplne odmieta a vôbec sa nechce prisať. Nenútim ju. Vážim si každú chvíľu, keď ju dojčím. Je to nenahraditeľný pocit a práve preto sa toho neviem vzdať. A aspoň nebudem mať neskôr výčitky svedomia, že som to vzdala. Robím naozaj všetko, čo je v mojich silách.

Podstatné je, že Lucka krásne prospieva. Každý, kto ju vidí, skonštatuje, že vyzerá už ako štvormesačné bábätko. : -) Je naozaj veľká, ale tak má byť po kom. Ja meriam 173 cm a Paľovi do dvoch metrov chýba len pár centimetrov, takže nemôžem očakávať, že moje deti budú nejaké drobčiatka. : -) No čo tam po veľkosti, hlavne nech sme zdraví, nie?

Tak opäť v utorok. 😉
Andrea

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist