Andrea 16. týždeň po pôrode: Čo sa na nás ešte nalepí?

Z choroby do choroby, alebo keď sa darí, tak sa darí. Ako som naposledy písala, Tomáško sa po týždni v škôlke nakazil angínou a skončil na antibiotikách. My ostatní sme ostali len pri soplíkoch. Aspoň tak to bolo ešte pred pár dňami.

V stredu večer sa Paľo začal sťažovať, že mu je veľmi zle, mal zimnicu a dosť vysokú horúčku. Najskôr som si z neho uťahovala, ale na druhý deň mi už veru do smiechu nebolo. Ráno odišiel do roboty a mňa s deťmi čakala kontrola u lekárky. Prišli sme do čakárne, kde bolo opäť ľudí, že sa mi pred očami zahmlievalo. Tomáško plný energie behal hore-dole po celej čakárni a ja som zatiaľ s Lucinkou na rukách sledovala ostatných čakajúcich.

Bol tam jeden chlapček, asi o rok mladší od Tomáška. Bol veľmi uplakaný a to nekonečné čakanie ani jemu nebolo po vôli. Započula som, keď sa jeho mamička bavila s niekým iným o tom, že jej synček má už tretí deň vysoké teploty a silné hnačky… V tej chvíli som prevrátila očami, lebo mi bolo jasné, že ak pôjde o vírusovú hnačku, donesieme si ju pekne-krásne domov…

Po hodine a pol (!) sme sa konečne dostali na rad, pani doktorka povedala, že Tomáško môže od pondelka nastúpiť do škôlky a s Lucinkou máme prísť o týždeň na očkovanie. Jej soplík stále neprešiel, tak nechce riskovať. Domov som sa náhlila rýchlosťou blesku, pretože obe deti boli hladné. Tomáško to aspoň nedáva najavo hlasným krikom z kočíka, tak ako Lucinka. 😀 Najedli sme sa a uložila som deti spať.

Poobede, keď prišiel domov Paľo, takmer som ho nespoznala. Bledý, kruhy pod očami, ledva prepletal nohami. Bol u doktorky a tá mu povedala, že takú chrípku už dlho nevidela… No super.

Hlavou mi hneď behali hrôzostrašné scenáre, čo všetko sa môže stať, ak sa nakazí Lucinka alebo Tomi. Volala som svojej mamke, či by sme tam nemohli od piatka prísť, lebo sa bojím o deti. Momentálne je u nej moja sestra Mimka aj s malým Alexom. Začala som ešte večer baliť veci, aby som na druhý deň doobeda mohla čím skôr vyraziť. Paľo ostal spať v detskej (deti spávajú v spálni). Večer, keď som si šla ľahnúť, Tomáško sa prebudil a chcel sa ku mne pritúliť. Doplazil sa ku mne do postele a keď som cítila, aké horúce má čelo, bolo mi jasné, že všetky moje plány sú v háji. K našim ísť nemôžeme, lebo nakazíme Alexa. Ani Paľo nemôže odísť, lebo nevládze…

Na Babywebe tiež nájdete:

Noc bola strašná. Jedna z najhorších, odkedy máme aj Lucinku. Tá sa pre soplíky budí oveľa častejšie ako obvykle. Najskôr vstala okolo pol dvanástej, dala som jej mliečko a zmerala Tomáškovi teplotu (38,3 °C). Ach, jaj… nedávala som mu žiadne lieky, lebo sa majú podávať až pri teplote nad 38,5. Lucinka zaspala a ja s ňou. O druhej mi už zvonil budík kvôli Tomáškovým antibiotikám. Ani neviem či som stihla zavrieť oči, a už sa o tretej sa budila Lucinka, opäť hladná. Znovu som jej dala mliečko, skontrolovala som Paľa, či mu niečo netreba, a išla si ľahnúť. O piatej opäť strašný rev. Zdalo sa mi to veľmi skoro na to, aby bola znovu hladná, tak som ju len zobrala na ruky a ona mala ceeeeeeelé pyžamko mokré. Tak som ju vzala do obývačky prezliecť. Najviac ma zarazilo, že bola nielen precikaná, ale aj prekakaná. V noci ešte nekakala, ani keď bola menšia. Tak som ju prebalila, odsala soplíky a to ju natoľko prebralo, že si povedala, že spánku už hádam aj stačilo a hádzala na mňa jeden úsmev za druhým. Teda do smiechu mi nebolo. Snažila som sa ju ešte uspať, no do šiestej som nemala šancu. Potom konečne zalomila a ja som si zničená líhala do postele.

O pol siedmej sa zobudil Tomáško. 😀 Vraj sa tááááákyyyyy veliký naspinkal a mám mu pustiť rozprávku… Aspoňže dokáže rozprávky pozerať sám a ja som si šla ďalej ľahnúť k Lucke. Už som nespala, len driemala, ale aj to mi trochu pomohlo. Počas dňa som si všimla, že Lucka kaká takmer do každej plienky, pričom doteraz kakávala raz za jeden až dva dni, takže sa mi to hneď nezdalo. Pred obedom sa aj Tomáško pýtal kakať a keď som počula, ako to z neho prúdom letí, spomenula som si na chlapčeka z čakárne… Teplota Tomáškovi do rána síce poklesla (37,3) ale aj tak má silnú hnačku a Paľo sa pridal tiež… ani neviem, či majú všetci to isté alebo sú u každého príčiny iné, ale začínam sa sama seba pýtať, čo sa na nás ešte nalepí???

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist