Tehuľka Andrea v 15. týždni: Motýliky v brušku

Naposledy som vám písala o tom, ako chystám oslavu Tomáškových dvoch rôčkov. Bolo síce náročné všetko prichystať, ale zvládla som to. Musím ale skonštatovať, že cukrárka by zo mňa nebola.

Vlani som sa trápila s marcipánovou tortou, preto som sa tento rok rozhodla spraviť obyčajnú tortu v tvare macíka, poliatu čokoládou a ozdobenú šľahačkou. Znie to oveľa jednoduchšie ako to v skutočnosti bolo. Pre ženy, ktoré pečú raz za rok a nemajú prirodzený talent je to bojová úloha. Korpusy sa síce ako tak vydarili, ale už pri plnení som mala obrovský problém, lebo z macíka sa postupne stávala obrovská hrča korpusu a plnky.

Vôbec sa to na macka ani nepodobalo. Po zaliatí čokoládou to tiež nevyzeralo veľmi lákavo a keď sa mi ráno v deň oslavy zrazila posledná šľahačka ktorú som doma mala na zdobenie, chcela som tortu vyhodiť von oknom. Dozdobila som ju teda čokoládovým krémom, a preto to na tej čokoláde vôbec nevyniklo. Ale chutila dobre a to je základ. 😀 Budúci rok už tortu objednám aj keby čo bolo. Oslava inak prebiehala dobre, prišli moji rodičia, svokra (svokor sa zo zdravotných dôvodov nemohol zúčastniť), moja sestra Mimka s manželom a synčekom. Bola som veľmi šťastná, že sme takto stretli.

V nedeľu som pomaly začala baliť veci, pretože v pondelok som opäť odchádzala až do piatku ku rodičom. Dôvod bol jednoduchý. Išla tam Mimka s Alexom. Keďže Alex tiež nepatrí medzi tie pokojné deti, ktoré keď sa napapajú a prebalia tíško sledujú okolie až kým nezaspia. Má lepšie a horšie dni aj noci. S mojou mamkou sme pomáhali ako sa dalo. Kým som behala vonka s Tomáškom, zobrala som Alexa v kočíku.

Vtedy som zistila, že to s dvomi deťmi nebude vôbec ľahké. Obliecť seba a Tomáška, to zvládam, ale neviem kedy budem obliekať to druhé. Už teraz sa teším, ako to nebudem zvládať. 😀 Začiatky sú vždy ťažké. Chvalabohu mám termín až na konci mája a tak problémy s obliekaním a babušením vypadnú, ale aj tak to bude chaos. Napriek všetkému sa už toho chaosu neviem dočkať.

Na Babywebe tiež nájdete:

V kontakte od počatia
Deti sa smejú už v brušku
Čo vníma bábätko v brušku?

Posledné dni mám aj tak dobrú náladu. Dôvodom mojej radosti sú prvé „motýliky“ v brušku. Najskôr som si nebola istá, či je to ono, ale už o tom nepochybujem. Pri Tomáškovi som prvé pohyby cítila v 17. týždni a aj napriek tomu, že mi lekár povedal, že u prvorodičiek to nie je možné, vedela som že je to ono. Nikdy som necítila žiadne pohyby čriev, preto som si bola istá, že to čo cítim bolo bábätko.

Viem, že literatúra hovorí, že prvorodičky cítia pohyby až okolo 20. týždňa, poznám veľa žien, čo ich cítilo oveľa skôr. V 20. týždni ich už cítil aj Palo keď si priložil ruku na moje bruško. Môj názor je, že to záleží od citlivosti maternice. Niektoré ženy nepociťujú ani tvrdnutie bruška, ja som to ale cítila veľmi intenzívne a bolo to veľmi nepríjemné. Tieto prvé pohyby veľa žien prirovnáva k motýlím krídlam, ja mám skôr pocit, ako keby som tam mala malého džungárskeho škrečka, ktorý sa mi tam vrtí. Je to tak nádherný pocit ako keď počúvam srdiečko.

Necítim to stále, tak 2-3 krát za deň aj to len v úplnom kľude. Sú to ale také zmiešané pocity. Na jednej strane sa z týchto pohybov veľmi teším, na druhej strane mám obavy, aby moja maternica nebola opäť taká citlivá a lekári nebudú musieť zastavovať môj predčasne prichádzajúci pôrod ešte v siedmom mesiaci. Ale aj tak sa neviem dočkať tých ozajstných pohybov, keď sa mi na brušku budú robiť krásne vlnovky.

Od najbližšej poradne ma delí už len pár dní a tak sa teším, kedy znova uvidím toho malého človiečika čo sa mi v brušku ukrýva. Možno sa dozvieme aj pohlavie, ktovie.

Dočítania milé tehľuky.
Andrea

Andrea je v 15. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist