Tehuľka Andrea v 14. týždni: Počúvanie bábätka

Ubehol nám ďalší týždeň a ja si začínam toto tehotenstvo celkom užívať. Zrazu mám strašne veľa energie a cítim sa taká plná elánu. Nevoľnosti úplne vymizli, aj únavu už cítim len zriedka, hlavne keď má Tomáško horšiu noc a často sa budí. No vyšiel mu posledný zúbok, tak azda sa to už konečne zlepší. Tie zúbky nám teda robili starosti všetkým, nielen jemu. Nechcel nič jesť, bol podráždený, v noci sa každú chvíľu budil. No späť ku mne.

Bruško mi už začalo celkom slušne vykúkať, a tak vždy, keď prechádzam okolo zrkadla, nezabudnem sa pozrieť, koľko mi za posledných pár minút narástlo. 😀 Viem, je to smiešne, ale jednoducho mi to nedá. Poobzerám si ho zo všetkých strán, pohladím a idem preč. Je to také čarovné, uvedomiť si, že vo vás rastie druhý život.

Keďže na ultrazvuku som síce ten malý zázrak videla, ale srdiečko som nepočula, rozhodla som sa kúpiť si monitor tlkotu srdiečka. Je to taký môj vianočný darček, aj keď s takmer mesačným predstihom. Pri prvom tehotenstve som ani netušila, že niečo také sa dá kúpiť, a myslela som, že také prístroje majú len lekári.

Hneď ako mi prišiel, dala som sa do hľadania toho najkrajšieho zvuku, ktorý môže nastávajúca mamička počuť. Nebolo to vôbec ľahké, aj keď som vedela, kde približne sa má srdiečko nachádzať. Blúdila som po brušku z jednej strany na druhú, ale jediné, čo som dokázala zachytiť, bol môj tep. Viem, ako má znieť tlkot srdiečka bábätka a ako dospelého človeka, preto som si bola istá, že to, čo počujem, nie je to, čo hľadám.

Mnohé mamičky si to nemusia ani všimnúť a myslia si, že počujú bábätko. Keď sa mi stále nedarilo srdiečko nájsť, dala som si pauzu a venovala som sa Tomáškovi. Zhruba po pol hodine som skúsila znova. A vtedy som ho začula. Ten rýchly tep môjho malého bábätka. Rozplývala som sa od radosti.

Tomáško ma sledoval a aj on chcel vedieť, čo robím. Zobral mi z bruška monitor a priložil si ho na seba a prechádzal po svojom brušku. Bol strašne zlatý. Potom si zobral aj slúchadlá a pokúšal sa nasadiť ich na uši. Radšej som to zbalila, aby mi to nepokazil skôr, ako si to dám pod vianočný stromček. No vždy keď budem mať slabú chvíľku, popočúvam srdiečko. Dokáže ma to krásne upokojiť.

Prečítajte si tiež:

V kontakte od počatia
Infekčné ochorenia v tehotenstve
Ako liečime chrípku a prechladnutie v tehotenstve

Tento týždeň sa u mňa niesol v znamení pečenia. Budúcu sobotu bude mať Tomáško dva roky, a keďže kvôli mojim rodičom presúvame oslavu o týždeň skôr, pustila som sa do pečenia koláčikov aj torty. Paľo je stále na Smrekovici, a tak to musím nejako zvládnuť sama. Poviem vám, nie je to vôbec ľahké.

Tomáško chce pri všetkom asistovať, keď ho to prestane baviť, volá ma do svojej izby, aby sme sa spolu hrali. Musím stíhať navariť, ísť s ním von… No, je toho naozaj dosť. Keby som ho mohla aspoň na dve hodiny niekam dať, aby som si mohla porobiť to, čo potrebujem… No kým som ja miešala cesto, on sa mi zamotal do šnúry z vysávača alebo mi rozsypal balík hrozienok po celej obývačke a kým som si to všimla, stihol aspoň polovicu z nich podupať.

Zatiaľ čo som upratovala hrozienka, zobral mi z linky vajíčka a nahádzal do koša, lebo predtým ma videl vyhadzovať škrupinu. No riadny pomocník. : -) Ale nejako to spolu zvládneme.

A aby som nezabudla, už som zdravá. Bola to asi nádcha s najrýchlejším priebehom, aký som mala. Už druhý deň mi bolo lepšie, tretí deň som sa už cítila celkom zdravá, aj keď na hlase ešte bolo počuť, že to tak nie je. Stále som jedla veľa ovocia a zeleninky, cesnak, medík a cibuľu. Dnes sa už cítim fit. Dúfam, že to bola posledná choroba, ktorá ma počas tehotenstva prenasledovala, a že sa mi už budú všetky vyhýbať.

Tak znova o týždeň
Andrea

Andrea je v 14. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist