Tehuľka Andrea v 34. týždni: Lucinka a močový mechúr

TEHUĽKA LIVE! ANDREA Ďalší pekný týždeň za nami. Tento sme mali plný návštev. Ako prvá ma bola pozrieť moja veľmi dobrá kamarátka z detstva. Chodili sme spolu na základnú školu, dlhé roky hrávali spolu hádzanú a v podstate je jediná, s ktorou som ostala v kontakte aj po tom, ako som sa presťahovala sem, na Liptov. S ňou si mám vždy čo povedať. Prišla aj s manželom. Tých pár hodín čo boli u nás zbehli ako minúta. Tomáško sa riadne vyšantil, keďže sa mu stále niekto venoval.

Druhou návštevou v poradí boli moji rodičia. Aj im sa už patrilo prísť ma pozrieť, keďže sme sa nevideli tuším od Vianoc. Ale keď v tejto uponáhľanej dobe je naozaj ťažké nájsť si čas aj na takú obyčajnú návštevu. Tomáško bol opäť v siedmom nebi, pretože sa stále okolo neho niekto motal. Jemu viac netreba. Úplne stačí, ak má svoje publikum, ktorému ukazuje svoje hračky, číta knižky alebo nejak inak zabáva.

Poslednou návštevou bola Palova sestra žijúca vo Francúzsku. Ku nej sa my chystáme už asi 10 rokov, no nikdy nám to nevychádza. Predtým časovo, teraz finančne. Bola aj so starším synom a mladšieho nechala doma s manželom. Ani nemusím hovoriť, že Tomáško bol opäť nadšený.

Ja som si cez týždeň aspoň ako tak vydýchla, keďže Tomáško už začal znova chodiť do škôlky. Aj keď len tri dni, keďže boli veľkonočné prázdniny. S upratovaním som si tento rok starosti vôbec nerobila. Veď čo na tom, že nemám byt tip top vyleštený. Mám sa šetriť, tak sa šetrím. : -) Konečne nejaká výhovorka. 😀

Tento týždeň som absolvovala aj poradňu. Keďže mám dva rôzne termíny pôrodu (s dvojtýždňovým odstupom), a na materskú ma doktor vypisoval na základe termínu podľa menštruácie, aj teraz ma čakalo vyšetrenie, ktoré sa zvykne absolvovať až v 36. týždni. Stery na streptokoka, odber krvi, kontrola krčka, tlaku, moču a ešte posledné sono. Výsledky krvi a sterov budú budúci týždeň. Pri meraní tlaku som cítila ako mi búši srdce a počula to aj doktorka. Vraj mám veľmi nepravidelný pulz a mám to povedať doktorovi. V prvom tehotenstve som to mávala dosť často. Teraz to pozorujem len občas. Ale doktorovi som to povedala a nakoniec sme sa zhodli na tom, že to bude zrejme nedostatkom spánku. Naozaj po nociach toho veľa nenaspím a cez deň ani nie je kedy.

Na Babywebe tiež nájdete:

Sono tiež dopadlo vcelku dobre. Lucinka rastie trochu rýchlejšie a podľa odhadu už váži 2670g, čo je len o 100 gramov menej ako keď sa mi narodil Tomáško. : -) Pri kontrole krčka som ani nedýchala. Najskôr sa doktor tváril, že je všetko v poriadku a že krčok stále drží na tom jednom centimetri a zrazu z neho vyhŕklo: „No, ale bránka je už otvorená na 1,5cm.“ Preglgla som obrovskú hrču slín čo mi uviazla v krku a spýtala som sa či je to veľmi zlé. Ja sa v tom celkom nevyznám ale viem, že naposledy som ju mala otvorenú na špičku prsta. Tak mi povedal, že už to môže prísť kedykoľvek a že ak mi odtečie voda, začnem mať kontrakcie alebo začnem krvácať, tak mám ísť rovno do pôrodnice. No to mi ani hovoriť nemusel, to viem aj sama. 😀

Povedal, že by bolo dobré aspoň týždeň naozaj ležať, nech sa to ešte nezačne, aby Lucinke dozreli pľúca. Ja ale stále verím, že vydržíme aspoň do začiatku mája. Potom to už nebude pre mňa také stresujúce, ako keby som začala rodiť teraz. V tomto štádiu by ešte určite skončila v inkubátore a viem, že by som to znášala veľmi ťažko.

Ibaže dodržať kľudový režim nie je stále u mňa reálny. Hned na druhý deň po poradni mal Palo službu, odišiel ráno o piatej a prišiel keď už Tomáško sladko spinkal. Keďže boli prázdniny, nebol v škôlke. Ale našťastie mal z tých lepších dní a celkom poslúchal. Ešte keby bolo krajšie počasie, tak by to bol celkom príjemný deň. Ale toto liptovské počasie mi často komplikuje moje plány. Všade naokolo nasnežilo a aj keď u nás iba pršalo, ten chladný vzduch z hôr bolo riadne cítiť. Ale prežili sme to všetci a v zdraví.

A ešte jedna pikoška tohto týždňa. Bola som na nákupe aj s Tomáškom a ako som tak chodila pomedzi regále, Lucinka mi tak silno pritlačila na močový mechúr, že som ostala stáť s prekríženými nohami a nemohla som sa pohnúť ani o milimeter, inak by som to neudržala. So zaťatými zubami som tam stála v kŕči asi tri minúty, ľudia okolo mňa chodili a možno sa aj čudovali, čo také zaujímavé v tom regáli vidím, keď do neho tak pozerám. 😀 no to netušili, že len čakám, kým Lucinka zaujme inú polohu. Už som si samú seba predstavovala, ako kráčam s mokrými nohavicami až domov (čo teda nebolo veľmi blízko) 😀 Našťastie sa potom znovu pokrútila v brušku a tlak prestal. Poviem vám, bolo to veľmi nepríjemné. S Tomáškom sa mi to nestávalo, pritom Lucinka je v rovnakej polohe ako bol Tomáško a aj rovnako nalieha hlavičkou na krčok. Čo už, asi začnem na dlhšie prechádzky nosiť plienky. 😀

Budúci týždeň ma čaká opäť poradňa, a budem ju mávať každý týždeň až do pôrodu. Ten dúfam ešte tak skoro nepríde. Tak o týždeň som tu zas. : -)


Andrea je v 34. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom? 

33_tyzden_tehotenstva.jpg

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist