Andrea 20. týždeň po pôrode: Nie, že by mi Vianoce vadili…

Október sa pomaly končí a ja sa začínam pomaly ale isto pripravovať na zimu. Lucinke som musela do kočíka vložiť zimný fusak, pretože rána sú riadne studené. Čoskoro budem musieť vymeniť vaničku za športovú časť, pretože sa mi tam Lucinka o chvíľku nezmestí. Veď len samotný fusak zaberá hodne miesta a ona tiež nepatrí medzi najmenšie deti.

Každý kto ju vidí povie, že vyzerá takmer ako sedem mesačná. :- ) No a? Veď nemá byť po kom maličká. Ja meriam 173 cm a Palo takmer dva metre, tak je logické, že naše deti tiež budú veľké. Tomáško tiež vyzerá ako štvorročný, pritom v decembri bude mať len tri rôčky.

Pomaly sa začínam obzerať po darčekoch, okrem narodeninových aj po tých vianočných. Veď aj reklamy už naplno znejú vo vianočných tónoch a mne z toho začína behať mráz po chrbte. Nieže by som nemala rada Vianoce, ale ten zhon okolo toho naozaj nemusím… Hlavne v súčasnej dobe, keď si ľudia začínajú brať pôžičky na to, aby nakúpili darčeky… Mám pocit, že tá hlavná podstata Vianoc sa akosi vytráca a ľudia sa snažia predbiehať v tom, koľko na darčeky minú. Smutné, nie?

Tento týždeň som mala dosť vyčerpávajúci. Refinancujeme hypotéku a tak som behala hore dole a zháňala potrebné veci. Je neuveriteľné, čo všetko je potrebné vybaviť, aby vám banka dala peniaze. Najviac ma však vytáčal prístup, akým banka vyjednáva. Keby som o ekonomike nemala žiadne vedomosti, mali by sme omnoho vyšší úrok aký som si nakoniec vybojovala. Musíte na banky tlačiť, aby vám ho znížili. Ale samozrejme nič nie je zadarmo. Museli sme aj my pristúpiť na ich podmienky a tak napríklad máme sporiaci účet, ktorý nám je úplne zbytočný, ale bola to jedna z podmienok pre získanie nižšieho úroku. O tri roky nás to čaká znovu a ja pevne verím, že sa konečne odhodláme postaviť si domček. Bude to naša posledná šanca na získanie štátneho príspevku, ktorý sme teraz nečerpali, pretože ak budeme brať o tri roky vyššiu hypotéku, pomôže nám to oveľa viac, ako teraz.

Na Babywebe tiež nájdete:

S Lucinkou som bola aj na sone kĺbikov. Všetko v poriadku! Chvalabohu. Pán doktor ju pochválil, že je šikovná, keď si tak krásne obhrýza palce na nohách. : -) Robí to už viac než týždeň, tak som na ňu hrdá. Len ma trošku trápi, že sa pretáča na bruško len do jednej strany. Nech robím čokoľvek, do druhej sa neotočí. Normálne ma odignoruje. O mesiac s ňou začnem chodiť na cvičenie pre detičky a zvažujem aj kurz plávania. S Tomáškom som začala chodiť teraz, pretože to dostal ako darček vlani k narodeninám od mojich rodičov a mojej sestry. Naozaj dobrý darček. Určite lepšie ako nejaké autíčko, ktoré by ho po dvoch dňoch aj tak omrzelo.

Len Tomáško je strachopud. Bojí sa vody. Teda na jednej strane ju miluje, ale len pokiaľ sa mu nejaká kvapka nedostane do tváre. V tú chvíľu si myslí, že sa topí. Verím, že sa na kurze časom naučí aspoň na pár sekúnd zadržať dych a ponoriť hlavu pod hladinu. Pretože zatiaľ mu to nejde a len čo sa trošku ponorí, hneď sa nadýchne a začne sa dusiť… Preto by som chcela s Lucinkou začať čo najskôr, aby som s ňou taký problém nemala. Len je to neuveriteľne drahé. : ) Ale nakoľko Lucinka ešte nevníma, čo dostane pod stromček, zložíme sa jej na jeden kurz viacerí.

Tak sa na vás teším opäť o týždeň.
Andrea

Viac o téme: bruškocvičeniedeti

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist