Andrea 12. týždeň po pôrode: Nástup do práce

Leto sa blíži ku koncu a my si posledné dni prázdnin užívame opäť na Gemeri. Mamka sa pomaly zotavuje po operácii, a tak sa jej snažím aspoň čiastočne pomôcť s domácnosťou.

Pred pár dňami sme sa vybrali na nákup do môjho rodného mesta Revúcej. Žila som tu 14 rokov, kým sa rodičia nerozhodli odsťahovať na vidiek do domčeka. Ako som sa tak prechádzala s kočíkom pomedzi paneláky, v hlave sa mi vybavovalo celé moje detstvo. Nebola som tu roky. Teda prechádzala som tadiaľto autom alebo som sa zastavila v nejakom obchode, ale nikdy som si akosi nenašla čas popozerať si mesto, ako sa za tie roky zmenilo.

Zrazu som si uvedomila, aké bolo krásne byť dieťaťom. Bol iný život, aký žijeme teraz. Táto uponáhľaná doba sa mi vôbec nepáči. Kde sú tie časy, keď sa deti ráno po raňajkách vytratili z domu a prišli, až keď ich mamy volali z okien na obed… Teraz deti väčšinu voľného času presedia pri počítači alebo televízore. Som vďačná, že som svoje detstvo mohla prežiť lozením po preliezačkách, vychádzkami v lese, zbieraním hríbov či gaštanov. Mrzí ma, že moje deti ho už zrejme také mať nebudú. No na to, aby sme prežili, musíme kráčať s dobou.

Doma Tomáška pomaly pripravujem na nástup do škôlky. Nebude to také ľahké, pretože teraz už vie, čo ho čaká. Vždy keď mu spomeniem škôlku, opýta sa ma, kde budem ja, kým on bude v škôlke. Nechcem ho klamať, a preto bolo spočiatku ťažké nájsť vhodnú odpoveď. Teraz však už odpoveď mám. Bude to znieť možno trošku desivo, ale od septembra nastupujem do práce. 🙂 Nie však do svojej pôvodnej. Rozhodla som sa opatrovať jedného chlapčeka. Je to na štyri hodinky denne a môžem mať Lucinku so sebou. A každý peniaz sa zíde. Ak to zvládať nebudem, tak s tým jednoducho skončím.

Na Babywebe nájdete:

Možno si pomyslíte, čo som to za matku, že svoje vlastné dieťa dám do škôlky a o cudzie sa budem starať, ale Tomáško by od decembra tak či tak nastúpil do škôlky, keďže dovŕši tri roky. Deti v jeho veku potrebujú kolektív, aby sa socializovali. Teraz pekne Tomáškovi vysvetlím, že maminka aj tatík budú v robote a len čo skončím, prídem po neho do škôlky.

Predsa však musím použiť malé klamstvo, keď sa ma pýta, kde bude Lucinka. Nemôžem mu povedať, že ona bude so mnou v práci. Samozrejme, že by chcel ísť so mnou aj on. Takže robím malú výnimku a hovorím mu, že Lucinka bude v škôlke pre bábätká. Sama som zvedavá, či a ako to budem zvládať. Podľa opisu mamičky, o ktorej dieťa sa budem starať, by to nemalo byť až také zložité, ale uvidím, až keď si to odskúšam na vlastnej koži. Možno to naozaj po pár dňoch vzdám a budem sa venovať iba Lucinke. Tak mi držte palčeky, aby som to dokázala. 🙂

Andrea

Viac o téme: detidieťarodičia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist