Tehuľka Andrea v 28. týždni: Dovolenka-nedovolenka

Je tu posledný deň našej dovolenky a ja pomaly balím kufre. Teda neviem, či to bola dovolenka v tom pravom zmysle. Cesta sem bola dobrá, po Prešov som šoférovala ja, potom ma vystriedal Paľo. Zdalo sa, že všetko je v najlepšom poriadku.

Ubytovali sme sa, naobedovali a vybehli poobzerať okolie. Šíravu sme mali priamo pod nosom, čo ma veľmi tešilo. Počasie síce nebolo najkrajšie, ale nepršalo a v porovnaní s Liptovom tu bolo aj teplejšie. Večer, keď som si líhala do postele, cítila som, že bruško mi akosi častejšie tvrdne.

Paľo aj Tomáško už spali, no ja som zaspať nevedela. Tvrdnutie nabralo takú intenzitu, že som nevedela, či volať pohotovosť, alebo zobudiť Paľa, aby ma odviezol do nemocnice. Tvrdnutie bolo nepravidelné, po štyroch, po siedmich, po pätnástich minútach, ale aj po tridsiatich minútach. Striedalo sa to tak všelijako.

Bolo okolo pol druhej v noci, keď som si povedala, že ak to do druhej neprejde, ideme na pohotovosť. Zrazu som sa zobudila niečo po štvrtej a zistila som, že tvrdnutie prestalo. Už som nezaspala, pretože som čakala, či sa tvrdnutie nevráti. Predstava, že strávim zvyšok dovolenky v nemocnici, mi hnala do očí slzy. Prečo sa to musí diať práve mne a práve teraz? Chcela som si len oddýchnuť a načerpať novú energiu.

Ráno sme sa s Paľom dohodli, že ak sa to bude opakovať, pôjdem do nemocnice do neďalekých Michaloviec. Pozisťoval, kde sa to nachádza, a zabezpečil aj odvoz od kolegov, ktorí tu boli tiež na rekreácii. Cez deň však tvrdnutie ako-tak prestalo a bruško stvrdlo už len občas, hlavne keď sa Lucka nezmestila do kože a kopala ako divá.

Už aj ona akosi v tom brušku ožíva a začína mi pripomínať Tomáška, ktorý kopal takmer neprestajne a moja maternica na neho doslova útočila a tvrdla pri každom jeho pohybe. Ja som celé dni iba ležala a jediný pohyb bol prechod do jedálne a späť. Ani nechcem vedieť, koľko som za ten týždeň pribrala… Paľo sa staral o Tomáška celý čas, brával ho na bazén, von na preliezačky…

Na Babywebe tiež nájdete:

Očkovanie a lieky počas tehotenstva
Infekčné ochorenia v tehotenstve
Infekcia s negatívnym účinkom na plod

Robil všetko, len aby som mohla ležať. Tvrdnutie bolo niekedy silnejšie a niekedy slabšie, bez ohľadu na to, či som ležala, alebo nie. Bojím sa o svoj krček, či sa úplne neskrátil. Kontrolu mám až v utorok, a tak dnes, len čo prídeme domov, pôjdem radšej na pohotovosť u nás, nech sa na to pozrú.

Mrzí ma, že som si dovolenku neužila tak, ako som plánovala, ale dohodli sme sa s Paľom, že keď už bude Lucinka na svete, prídeme sem na dovolenku všetci štyria. Možno niekedy v septembri, keď už nebude sezóna a nebude to tu hlava na hlave. Teraz je tu ideálne, okrem vojakov a dvoch športových klubov (deti vo veku okolo 13 rokov), tu nie je nik, a tak sa bežne stáva, že Paľo s Tomáškom majú celý plavecký bazén iba pre seba. Ju,j ako by som sa šla s nimi okúpať! 🙂 Milujem plávanie, tak ako každý iný pohyb, a ten mi posledné mesiace veeeľmi chýba.

Už sa teším, ako budem v lete behať s kočíkom po meste. Pri Tomáškovi som kočíkovala hlavne v zime, snehu bolo požehnane, chodníky neboli poodhŕňané, a tak som si to veľmi neužila. A keď prišla jar, Tomáško si zmyslel, že ležať v kočíku je nuda a musela som ho nosiť v klokanke. Uvidíme, ako to bude teraz. Prioritou však aj tak je vydržať s Luckou v brušku čo najdlhšie. Tak na nás myslite a držte palčeky. : -)
Andrea

Andrea je v 28. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom? 

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist