Andrea 7. týždeň po pôrode: Zlomená náušnička

Tak sme doma. Prázdniny sme si užili všetci plnými dúškami. Počasie sa trošku umúdrilo, a tak sa Tomáško mohol vyblázniť v bazéne a ja som aspoň čiastočne chytala bronz. A to hlavne vďaka mojej mamke, ktorá mi s deťmi veľmi pomáhala a vždy, keď trochu vykuklo slniečko, postarala sa o ne, aby som mohla svoje popôrodné pneumatiky vytasiť na slnko. 😀

Milujem leto, opaľovanie a všetko, čo k tomu patrí. Cez víkend ma boli pozrieť moje spolubývajúce z internátu zo strednej školy v Rožňave. Žany má synčeka Damiánka, ktorý je o rok mladší od Tomáška, a Janka má dcérku Vierku, ktorá mala v marci jeden rok. Vídame sa len veľmi málo, keďže každá bývame v inom kúte Slovenska, a preto som veľmi rada, že sme sa po dlhom čase znovu videli a porozprávali. Pospomínali sme na naše stredoškolské časy, nasmiali sa a rozlúčili. Dúfam, že sa čoskoro znovu uvidíme.

Odkedy som na materskej, nemám na kamarátky takmer vôbec čas. Dosť mi to chýba, vypnúť z dennodenného stereotypu a trochu sa zabaviť. V septembri však máme stretávku po desiatich rokoch, tak ak mi do toho nič nepríde, určite tam pôjdem. Na Gemeri som oslávila aj ďalšie narodeniny. Žiadna veľká oslava sa nekonala. Tá ma čaká až budúci rok, keď budem oslavovať tridsiatku.

Neuveriteľné, ako zrazu ten čas letí. Kým nedávno som sa nevedela dočkať, kedy konečne dovŕšim osemnástku a budem mať „všetko povolené“, zrazu mi na krk dýcha tridsiatka. Keď sa však tak zamyslím, mám takmer všetko, čo som kedy chcela. Starostlivých rodičov, milujúceho manžela a dve nádherné deti. Túžim ešte po malom domčeku, pretože nie som práve „bytovkový“ typ. Chcem mať záhradku aj psa… No to je zatiaľ len môj nesplnený sen. Možno sa aj ten stane skutočnosťou.

No späť do reality.: -) Včera nás po návrate z Gemera čakala s Luckou ďalšia poradňa a dlho očakávané prepichovanie ušiek. Keďže Tomáška som nemala kam dať, išiel s nami. Našťastie bol poslušný a nevystrájal. Lucka váži 5 300g a meria 59 cm. Je to taká moja malá buchtička. Na stehnách sa jej robia riadne záhyby z toho sadielka. : -) Ale je to také zlaté, bábätkovské. : -) Potom prišli na rad ušká. Vybrala som náušničky, ktoré som ešte v detstve nosila ja, a sestrička povedala, že ich mám otvoriť, keďže v zlatníctve mi ich po vyčistení zatvorili. Ibaže otváranie jedna náušnička nevydržala a zlomila sa. Ostala som veľmi sklamaná, pretože som chcela, aby nosila práve tie. Neostávalo nič iné, ako kúpiť nové. Dohodli sme sa teda na druhý deň.

Na Babywebe nájdete:

Doktorku som poprosila o predpísanie antikolikového mlieka, pretože oproti klasickému mlieku stojí dvojnásobok a keď je na recept, platí sa len čosi viac ako polovica. Aj tak to ide strašne do peňazí. Dojčenie stále nevzdávam, Lucku prikladám aspoň cez deň, keďže v noci mi prsník úplne odmieta. Mlieko už neodsávam, pretože je ho tam len kúsok a z fľaše mi ho aj tak piť nechce. Poobede som utekala do zlatníctva kúpiť Lucke druhé náušničky, pretože som ich potrebovala namočiť do liehu, aby ich mohli na druhý deň použiť. Zlatníctvo akurát zatvárali, ale stihla som to.

Dnes sme sa teda opäť vybrali k doktorke. Lucku som im tam nechala a išla som sa prejsť, aby som nepočula, ako plače. Nebol to môj nápad, navrhla to doktorka a ja som neprotestovala, pretože viem, že by som to znášala oveľa horšie, ak by som bola pri tom. Stačilo mi nedávne strihanie uzdičky… Po desiatich minútach som si po Lucku prišla, ale náušničky som nevidela, lebo už mala čiapočku a ja som sa bála ju stiahnuť. Počkala som, kým prídeme domov. S výsledkom som spokojná. Zajtra ideme na návštevu k svokrovcom na Spiš, pretože sú spišské trhy. Domov s nami príde aj Paľova neter. Sľúbila som, že ju zoberiem k nám na týždeň na prázdniny. Je to už veľká slečna, tak dúfam, že mi pomôže a ja toto rozhodnutie neoľutujem. 😀

Tak opäť v utorok. 😉
Andrea

andrea_lucinka_y_tyden.jpg

Viac o téme: cvičenie

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist