Tehuľka Andrea v 37. týždni: Kráti sa nám to, kráti…

TEHUĽKA LIVE! ANDREA Už je to vyše týždňa, čo som vysadila magnézium, a ja mám pocit, že mi bruško tvrdne ešte menej, ako keď som ho brala. 😀 Samozrejme, nie stále, ale sú naozaj dni, keď mám pocit, že mi stvrdne tak dva- alebo trikrát. Častejšie mi však tvrdne v noci, čo nie je veľmi príjemné, lebo pri každom stvrdnutí cítim strašný tlak na mechúr a musím utekať na záchod.

Čím viac sa blíži termín pôrodu, tým viac porovnávam toto tehotenstvo s tým prvým. Mám pocit, že mi moje telo chce vykompenzovať všetko, čo som pri prvom nezažila. Kým vtedy som mala problém „iba“ s tvrdnutím bruška a posledný mesiac s bolesťou jedného bedrového kĺbu, teraz mám asi všetko ostatné. Sú to síce bežné tehotenské problémy, ale akosi sa na mňa všetky lepia. Páli ma záha, síce nie často – možno tak raz za dva týždne, ale aj to je viac ako v prvom tehotenstve.

Už vyše mesiaca ma bolí panvová kosť a mám pocit, že sa mi rozlomí na dve časti. Neviem či je to tým, že Lucinka je oveľa väčšia, ako bol Tomáško, lebo obaja naliehali hlavičkou na krček, no v prvom tehotenstve som nič také necítila. Teraz mi to spôsobuje dosť veľké problémy pri vstávaní a dlhšej chôdzi, ale nie je to nič neúnosné. K ďalším nepríjemnostiam sa pridali aj hemoroidy. S tými mám problémy už niekoľko rokov, ale tentoraz sa mi opakujú veľmi často a takmer nič na to nezaberá.

Počas prvého tehotenstva ma nebolievali kríže ani kostrč, no teraz to už mám na dennom poriadku. Ležať na niečom tvrdšom je pre mňa utrpením a niekedy sa neviem ani sama zodvihnúť. Posledné dni mi dokonca opúchajú nohy, ale len v oblasti členkov. Tiež nič strašné, ale radosť z toho nemám. Ani neviem, čo všetko ma ešte trápi, ale verím, že už sa nič nepridruží. Veď ani tohto nie je málo. No dosť bolo sťažovania, poďme na inú tému.

Na Babywebe tiež nájdete:

Tento týždeň som absolvovala ďalšiu poradňu, no opäť len takú „rýchlovku“. Meranie tlaku, kontrola moču – mala som zvýšené pH, ale vraj to neprekáža, a u doktora len rozhovor. Chcela som, aby sa na Lucku pozrel a ešte ju odmeral, keďže je o dva týždne väčšia, ale vraj je to úplne zbytočné, pretože namerané hodnoty môžu byť veľmi nepresné a výsledok skreslený o plus-mínus 450 g. Lucinkinu váhu sa teda dozviem až po pôrode. Krček vraj tiež nejde pozerať a ak neporodím do budúceho týždňa, tak mi ho skontroluje potom. Popočúvali ozvy a išla som domov. Bola som aj v nemocnici na „pásoch“, ale tam ma tiež vybavili veľmi rýchlo. Kým niektoré tehuľky si tam odležali aj 40 minút, ja som nebola ani 10. Vraj je záznam O. K. a nie je potrebný dlhší. O týždeň sa mám hlásiť znova.

Čo sa týka výbavičky, tak tú mám takmer celú nachystanú a vecičky budem dokupovať už iba podľa potreby. Všetko je vyžehlené, poskladané a uložené v skrini. Taška do pôrodnice je na 90% zbalená a tiež tam len doplním veci, ktoré ešte budem do pôrodu potrebovať. Takže, Lucka, môžeš prísť! Ja som pripravená. : -) Aj keď viac materiálne ako psychicky, ale aj na tom už pracujem.

Na pôrod myslím takmer každú voľnú chvíľu, v hlave sa mi stále premieta ten prvý a ja dúfam, že tento nebude o nič ťažší. Keby tak človek vedel, kedy a ako to príde… : -) No ako to už býva, príde to presne vtedy, keď to najmenej čakáme…

Tak azda sa vám aj o týždeň budem prihovárať ešte ako tehuľka. : -)

Andrea


Andrea je v 37. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom? 

37_tyzden_tehotenstva.jpg

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist