Tehuľka Andrea v 32. týždni: Ródeo v brušku

TEHUĽKA LIVE! ANDREA „Keď sa darí, tak sa darí.“ Presne v tomto duchu sa niesol celý posledný týždeň. Ako som už minule písala, opäť ma prepadla nádcha a aj napriek tomu, že som hneď utekala k lekárke. V priebehu niekoľkých dní sa mi stav rapídne zhoršil a ja som úplne stratila hlas.

V určitých situáciách to bolo komické, hlavne keď som chcela kričať na Tomáška a miesto kriku som sotva šepkala. Palovi to tiež celkom vyhovovalo. : -)

Cez víkend som sa snažila čo najviac ležať, ale keďže v nedeľu bolo tak krásne, vybrali sme sa spraviť aspoň pár fotiek niekde v prírode. Tomáško ale poobede začal dosť kašlať a stále opakoval, že nevládze a chce spinkať – o štvrtej poobede. Už som vedela, že nie je všetko v poriadku. Do večera mu stúpla teplota na 39,2 a kašel sa zhoršil. V noci som takmer nespala, pretože horúčka sa mu stále vracala a každé štyri hodiny som mu musela dávať antipyretiká. Pritom som sledovala či dýcha, pretože sa často dusil hlienmi čo mu stekali z nosa do hrdla.

Ráno som s ním išla ku lekárke, ktorá mu bez váhania predpísala antibiotiká. Nebola som veľmi spokojná, lebo jej činom nepredchádzali takmer žiadne vyšetrenia. Neskontrolovala moč, nezobrala krv, len pozrela hrdlo a popočúvala ho. No ale keď som videla ako je na tom Tomi zle, neprotestovala som, zašla do lekárne, kúpila som mu sirup na vykašliavania a utekala domov.

Teplotu mal opäť nad 39 stupňov. Jediné čo zvládol bolo, že sa mi zavesil okolo krku a zaspal. Bolo mi ho strašne ľúto. Ja som sama mlela z posledného a ešte toto… Horko-ťažko sme prežili deň a ja som už nedočkavo čakala na Pala, aby som si mohla aj ja trochu oddýchnuť. Ibaže to som nečakala, že Tomi sa k Palovi nebude chcieť ani priblížiť.

Neviem či to robia všetky deti keď sú choré, ale Tomi bol na mne úplne závislý. Stačilo, že sa Palo priblížil a hneď spustil strašný plač alebo ho dokonca kopal a bil. Na slovo maminkaaaaaa som už začala biť alergická.

Večer Tomáškovi stúpla teplota na 40,8°C a ja som začala chytať paniku. Ruky aj nohy mal ľadové, takže zábaly ani znižovanie teploty sprchovaním neprichádzalo do úvahy. Všade sa dočítate, že sa v takomto prípade nič také robiť nesmie, ale nikde sa nedočítate, čo robiť máte. Dostal ďalšiu dávku antipyretík a čakala som pol hodinu. Ak by mu to nezačalo klesať, museli by sme ísť na pohotovosť. Našťastie teplota postupne klesla. Síce len na štyri hodiny, ale aj to bol úspech.

Na Babywebe tiež nájdete: Ako liečime chrípku a prechladnutie v tehotenstve

Keďže som už druhú noc nespala, v utorok som poprosila Pala, aby od stredy nastúpil na OČR a pomohol mi s ním. Mne sa už síce pomaly hlas vracal, ale na Tomáškovi som nevidela ani náznak zlepšenia. Od stredy teda ostal Palo doma a aj napriek tomu, že som okolo Tomáška opäť behala sama, pomohol aspoň s domácimi prácami a nákupmi. A konečne som si mohla ráno pospať a trocha sa vypotiť. Nočné potenie ma totiž stále neopúšťa. Ale aspoň že ma to hrdlo tak nebolí. Dutiny mám stále plné a bez kvapiek vydržím len pár hodín, ale už to ani nejak nevnímam.

Aby toho všetkého nebolo málo, nakazil sa aj Palo. Neviem čo to je za pliagu, ale zrazu sme ostali doma traja maródi s (podľa mňa) rovnakou diagnózou. Zrejme ide o nejaký vírus a Tomáško berie antibiotiká úplne zbytočne, ale ja nie som lekár. Palo má taký istý priebeh ako my, dnes bol u lekára a nemal zvýšené CRP, čiže mu antibiotiká nedali a vraj má jesť veľa kyslej kapusty. : -) Tak uvidíme dokedy sa budeme takto trápiť.

Tento týždeň som mala aj poradňu. Už keď som prišla, zistila som, že je tam nejak veľa žien, a že aj napriek tomu, že som objednaná, posedím si v čakárni trocha dlhšie. Po hodine a pol, keď ma už všetko zo sedenia bolelo, som sa konečne dostala na rad. Videla som v akom zhone je lekár, a že toto bude asi najkratšia poradňa. Opýtal sa ma ako často mi tvrdne bruško a keď som povedala že tak v norme, priemerne 3-4x denne, povedal, že mi krčok ani nejde pozerať a že mi ho skontroluje o dva týždne v najbližšej poradni. Vypísal ma na materskú a už volal ďalšiu pacientku…No čo už. Snáď ten krčok teda drží.

V najbližšej poradni ma čakajú odbery krvi a zrejme aj testy na streptokoka a ultrazvuk. Aspoň sa dozviem, koľko asi Lucinka váži.

Ale musím sa priznať, že je to veľká nezbedníčka. V noci mi nedá spávať. Takmer každú noc sa okolo druhej prebudí a to čo stvára v brušku je hotové ródeo. Niekedy mám pocit, že má viac nôh ako pavúk, alebo že sú tam aspoň tri Lucinky :-D.

Bruško sa naťahuje do všetkých strán a niektoré kopance nie sú teda najpríjemnejšie. A takto šantiť v brušku dokáže aj tri hodiny vkuse a zaspí až okolo piatej ráno. Za ten čas ja väčšinou sedím v obývačke a buď pijem mlieko s medom alebo hrám nejakú hru na telefóne. Na spánok naozaj nemôžem ani pomyslieť. Asi chce, aby som si nočné vstávanie nacvičila už teraz :-D.

Tak znovu o týždeň, pevne verím, že už zdravá 😉

Andrea


 Andrea je v 32. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom? 

32_tyzden_tehotenstva.jpg

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist