Tehuľka Andrea v 25. týždni: Plakala som od šťastia

Tento týždeň som mala celkom pestrý. Ako som už spomínala, Tomáško nástup do škôlky zvládal veľmi ťažko. V podstate sa ani nečudujem, pretože prvé dni sú pre deti veľmi dôležité a práve vtedy potrebujú mať pri sebe učiteľku, ktorá im v podstate nahrádza matku. Na takú však šťastie nemal, a tak sa strach zo škôlky čoraz viac a viac stupňoval.

Keďže „soplíkoval“, nechala som ho doma ešte v pondelok aj v utorok. A výsledok? Už som chorá aj ja. Nenakazila som sa od neho. Bola to moja chyba. Boli sme vonku a ja som si hrdinsky obula botasky, ktoré mi po niekoľkých minútach premokli. Keďže som nechcela hneď utekať domov, bola som v takých. Hneď večer som pocítila šteklenie v nose, počas noci som sa začala potiť a už mi bolo jasné, čo ma opäť čaká. 

V utorok mi už bolo dosť biedne a ledva som sa okolo Tomáška točila. O tom, že môj pokojný režim bol 100-percentne porušený, ani nemusím hovoriť. V stredu som už bola rozhodnutá dať Tomáška do škôlky stoj čo stoj. Potrebovala som si ľahnúť a liečiť sa a opäť sa aspoň na chvíľu vrátiť do pokojného režimu a znížiť tempo.

Učiteľka síce nebola nadšená, že už je Tomi opäť v škôlke, pretože tajne dúfala, že budeme doma celý týždeň. Nestalo sa. Poobede, keď som po neho prišla, všimla som si na líci, krku a chrbátiku červené bodky. Doma som ich našla ešte niekoľko po celom tele. Štípance? Alergia? Kiahne??? Posledná možnosť mi pripadala najpravdepodobnejšia.

Zavolala som susedu, ktorá ich s dcérkou prekonala minulý rok, na „odbornú“ pomoc. Skonštatovala, že u nich sa kiahne presne začínali takýmito bodkami, ktoré sa do druhého dňa premenili na pľuzgiere. Poprosila som ju, aby v škôlke nahlásila, že neprídeme. Ráno sme si konečne pospali a na moje prekvapenie, ráno bola väčšina bodiek fuč. Kiahne som teda vylúčila, ale do škôlky sme už nešli.

Na Babywebe tiež nájdete:

Ako v tehotenstve nespadnúť do kolotoča nálad
Bozkávanie bábätiek posilňuje ich imunitu
Keď súrodenec žiarli

Počas dňa som si všimla, že sa mu spravili nové bodky, ibaže na iných miestach. Kiahne sa tak nesprávajú, preto som ho na piatok do škôlky nachystala opäť. Moja choroba nebola ani zďaleka na ústupe, práveže som mala pocit, že mi je úplne najhoršie.

Teraz ho však šiel zaniesť Paľo a s učiteľkou sa pohádal už vo dverách. Vraj chce potvrdenie od lekára, že to kiahne nie sú. Pozrel na ňu, že tie predsa za jeden deň len tak nezmiznú, a tak zazerajúc Tomáška zobrala do triedy. Sotva prišiel domov, už som mala telefonát od pani riaditeľky, že nech sa nehnevám, ale vraj chcú mať predsa len to potvrdenie od lekára, že nejde o infekčné ochorenie.

Paľo zúril a šiel po neho, zobral ho k doktorke a ja som prišla za nimi. Doktorka síce nevedela určiť, čo Tomáškovi je, pretože sa tiež ešte s podobným prípadom nestretla, ale dala nám potvrdenie o tom, že Tomi je zdravý. To sme sa už však s Paľom dohodli, že budeme trvať na preradení Tomáška do inej triedy, k jeho rovesníkom, alebo ho necháme doma.

Viem, že by som riskovala predčasný pôrod, ale rovnako mi záleží aj na Tomáškovi a nenechám ho v triede s učiteľkou, ktorá ho ráno preberá s odporom a ktorá sa k nemu nespráva primerane vzhľadom na jeho vek a schopnosti. Keby som to vybavovala ja, zmohla by som sa asi len na pár sĺz a prikývla by som na všetko. Preto bolo najmúdrejšie poslať tam Paľa.

A výsledok? Po prázdninách Tomáško nastupuje do novej triedy, k deťom v jeho veku, k učiteľkám, ktoré vedia, aké sú prvé krôčiky do škôlky dôležité, a vedia, ako majú pracovať s takými maličkými deťmi. Plakala som od šťastia. Viem, že slzičky budú ráno tak či tak, ale budem si istá, že je v dobrých rukách.

Cez prázdniny to doma ešte spolu vydržíme, dva dni bude mať voľno Paľo, jeden deň príde svokra a dva dni s ním budem ja. Hádam to ešte môj krček vydrží a nepovolí. Veď už vo štvrtok idem na kontrolu. Bruško netvrdne, tak si myslím, že by sa nemal skracovať.

A aby som nezabudla… Veď je Valentína! Ako ste ho strávili? Potešili vás vaše polovičky? Ja som ho strávila viac-menej v posteli. Ibaže nie vo vrúcnom objatí svojho manžela, ale sama, obklopená „zasoplenými“ vreckovkami a s teplým čajom v ruke. Nie najlepšia predstava, ale budem aspoň raz optimista a poviem, že to mohlo dopadnúť aj horšie. 😀 Idem sa teda liečiť, aby nádcha čím skôr prešla. Lucinka vás z bruška všetky pozdravuje riadnymi kopancami, ktoré niekedy tak šteklia, až sa musím smiať nahlas, inokedy sú nepríjemné, ale väčšinou len dá o sebe vedieť takým príjemným prevaľovaním sa. Tak znova o týždeň.

Andrea

Andrea je v 25. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom? 

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist