Tehuľka Andrea v 8. týždni: Alex, bojuj!

Zdravím vás, milé tehuľky, tentoraz z rodného Gemera. Prišla som na týždeň k rodičom trošku zmeniť prostredie a odreagovať sa. Jeseň tu na juhu je oveľa krajšia a farebnejšia ako hore na severe. Tento týždeň som mala v pláne napísať vám o tom, ako som svoje tehotenstvo oznamovala Paľovi a svojim rodičom. Je však niečo dôležitejšie, s čím sa vám chcem zveriť.

Stala sa, pre mňa veľmi významná udalosť. Stala som sa tetou. Moja sestra Mimka porodila svojho prvého synčeka Alexa. Ukážkové tehotenstvo, pôrod ako z knižky. Nikto nečakal, že by sa ešte niečo mohlo skomplikovať.

S Mimkou som prežívala celé tehotenstvo týždeň po týždni. V spomienkach som sa vracala k tomu svojmu. Tešila som sa na každý ultrazvuk, netrpezlivo čakala na výsledky tripple testov, odpočítavala som dni do pôrodu. Všetko bolo dokonalé.

Bol presne týždeň pred termínom, keď mi volala, že začína rodiť. Vraj nič necíti, žiadne kontrakcie. Koľké ženy by sa takému pôrodu potešili. : -) Po prepichnutí plodových obalov a dávke oxytocínu sa však všetko zmenilo a kontrakcie nabrali svoju silu. O necelé štyri hodiny už bol Alex (alebo Šaník, ako ho náš tatko volá) na svete.

Na Babywebe tiež nájdete:
Kúpanie novorodenca pri pôrode: Áno či nie?
Neonatológia – starostlivosť o najmenších
Neuveriteľné schopnosti novorodencov

V dôsledku pupočnej šnúry omotanej cez tváričku mal modrú masku. Chvíľu po pôrode začal horšie dýchať, a tak ho dali do inkubátora, neskôr na JIS-ku. Pravdepodobne dostal nejakú infekciu. Stále čakáme na výsledky. Poviem vám, že to prežívam, ako keby šlo o môjho syna. Nie je ľahké pozerať sa na také malé nežné stvorenie, ktoré bezbranne leží napojené na hadičkách a bojuje o život.

Alex je však silný, veď je náš, nás všetkých. A my máme pevné korene, nás len tak niečo nepoloží. Preto, Alex, bojuj! Mimka, Peťko, vám prajem veľa síl a energie, aby ste toto náročné obdobie zvládli a aby ste mohli svoj uzlík šťastia čo najskôr držať v náručí a tešiť sa z jeho pokrokov.

Ťažko hľadať slová na záver, a preto verím, že vám už o týždeň budem písať, ako Alex všetko zvládol. A, samozrejme, napíšem už sľúbený príbeh o oznamovaní tehotenstva. Teším sa na vás, milé tehuľky.
Andrea

Andrea je v 8. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist