Sisa v 29.tt – Dilema zvaná kočíky

SÍSA BLOGUJE! Konečne sme navštívili predajne s kočíkmi a dopadlo to úplne inak ako som očakávala.

1517947401Silvia%20tehotenske%20065-1100x618.jpg

Foto: Zuzana Beringerová, www.sofiafoto.sk


Dilema

Ach tie kočíky, to je asi horšie ako si kupovať auto. Vôbec ani len doteraz nemám poňatia, ktoré kočíky sú tie naj pre dieťatko, či už novorodeniatko alebo dieťa čo potrebuje športový kočiar. Veľa som čítala o kočíkoch, ktoré sa mi páčili a zdali sa mi cenovo dostupné, ale vždy sa našlo pre aj proti, takže som bola maximálne zamotaná v myšlienkach aký kočík vlastne chcem a čo mám od kočíka požadovať.

V dnešnej dobe fičia trojkombinácie –  hlboká vanička, športová časť a plus vajíčko-autosedačka. Niektoré mamičky sa prikláňajú k tej trojkombinácii aby neskôr nemuseli riešiť športový kočík. Veľa z nich prišlo na to, že daná športová časť im dieťatku nevyhovuje tak sa rozhodli kočík predať. Iné zas kvôli tomuto kupujú len hlbokú vaničku a vajíčko. Toto napadlo aj mne, pretože u veľa trojkombinácii som čítala, že práve športová časť nie je dobrá. No ale teda nejakú predstavu som už mala, tak sme sa vybrali do viacerích predajní a okukali to.

A to Vám teda poviem, z kočíkov , ktoré som mala vyhliadnuté sme pozreli len jeden a ničím ma nesklamal, páčil sa mi aj na živo. Ostatné z mojich tipov som absolútne nikde nevidela, ale čo ma prekvapilo, práve ten typ kočíkov sa mi v predajni nepáčil. Upútali ma nižšie kočiariky s celkom iným štýlom. Tie sa páčili našťastie aj snúbencovi, takže sme sa aspoň zhodli. No ceny niektorých boli naozaj vysoké ale aspoň sme vedeli, že aký štýl by sme chceli. Takže keď sme došli domov už som bola naozaj hotová z toho, že my si kočík snáď ani nevyberieme.  Už len pohľadať ten správny a v apríli môžeme začať brázdiť ulice.

 Pohyby, štikútka

Malinkého som poslednú dobu viac menej cítila v pravo pod rebrami, preto sa aj cítim akoby ma niekto dobre nakopal práve tam.  Ale tento týždeň sa nejak začal akoby viac rozťahovať, neviem či má v brušku stále toľko miesta, alebo sa chúďatko tlačí tak preto to aj ja viac vnímam. Cítim ho teraz už viac po oboch bokoch tak som zvedavá ako je tam vôbec uložený, občas udrie alebo kopne riadnu bombu, ale som rada, že je to do bokov a nie do mechúra. Na poslednej poradni bol hlavičkou dole, dúfam, že tak už aj ostane a nebude vymýšľať, pretože cisárskeho rezu sa bojím viac ako čert kríža.

Stále viac spoznávam čo sa deje v mojom vnútri. Čítala som o štikútke bábätiek v maternici ale nikdy som nevedela, či som ju už vôbec niekedy cítila. A teraz som konečne prišla na to, že keď cítim vnútri nízko akoby pravidelné pulzovanie, tak drobček má štikútku. Pred tým som sa vždy snažila inak uložiť, pretože som si myslela, že ma tam kopká alebo šťuchá, proste nevedela som, že je to štikútka.  Je to sranda, že to takto cítime aj my.

Vyzerá to tak, že každú chvíľku sa stanem už aj tetou. Najstaršia sestra mala už dva plané poplachy, naposledy na narodeniny mojej maminy. Tešila som sa veľmi, že už to prichádza a pribudne do rodiny nový člen, ale bábu sa u maminy páči a na svet sa ešte nevypýtalo, uvidíme kedy to pride. Moc sa teším.

 

Sisa


Sisa je v 29. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8.2.2018 3:22 | autor: Silvia Molnárová
Viac o téme: dieťakočíkkočíky

Ďalšie blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist