Sisa v 22tt. – Milujem toto obdobie

SISA BLOGUJE! Aj keď sa veľmi teším na apríl a príchod našeho bábätka, viem, že mi budú tieto krásne chvíľky s bruškom veľmi chýbať.

1513719892Silvia%20tehotenske%20073_pp-1100x618.jpg

Foto: Zuzana Beringerová, www.sofiafoto.sk


Blížia sa Vianoce – sviatky pokoja, dovtedy som si ale dala za úlohu veľa vecí, ktoré musím stihnúť, aj keď mi doktorka vždy hovorí ako sa mám šetriť doma s vyloženými nohami. Samozrejme, že sa nenamáham aby som neublížila sebe a už vôbec nie bábätku. Ale asi každá žena v domácnosti chce mať Vianoce pekné a prežiť ich v úplnej pohode bez nejakých výčitiek. A hlavne toto sú naše prvé spoločné Vianoce , ktoré si budeme so snúbencom v našom byte užívať. Na štedrý večer ideme síce k svokrovcom ešte keď nie je maličký na svete, nech nie sme úplne sami ale potom sa teším na tú romantiku- koláčiky, rozprávky a my.

Tak som sa teda pustila do pečenia, nech máme dobrotky na stole a môžeme si dzobkať. Keďže doma u rodičov som nezvykla piecť toto boli moje prvé pokusy. Ako som robila cesto na medovníky pomaly z neho ubúdalo, mala som na neho neskutočnú chuť. V duchu som si hovorila “Ty nie si normálna surové cesto”  ale upokojovala som sa tým, že veď málinko mi neuškodí. Našťastie mi ani neprišlo zle inak by som mala znova výčitky, že jem to čo nemám. Po pár plechoch som už nevládala stáť tak som si chcela na chvíľku odpočinúť ale samozrejme som zaspala na gauči, takže dopečené ešte nemám ale pracuje sa na tom.

Zistila som, že mi teraz úplne najviac chutí mlieko. Môžem ho len tak alebo si spravím liter kakaa, krupicovú kašu proste hocičo s mliekom. Mohla by som ním aj polievku zajedať. Mlieko ide u nás doma spolu s totaletným papierom ako teplé rožky.  Mamina mi vravela, že keď čakala mňa tiež jej tak moc chutilo mlieko a mliečne výrobky a keď som sa narodila bola som celá vyhádzaná nejakými pupienkami. Tak sa asi budem snažiť ku koncu tehotenstva ak mi táto chuť vydrží ju trošku obmedziť.

Čítajte tiež:

 Poradňa

Tento týždeň som absolvovala aj ďalšiu poradňu na ktorej ma sestrička poučila, že po sviatkoch v januári ma čaká glukózový test. Našťastie idem naň spolu so sestrou tak sa nebudeme v čakárni nudiť sami. Doktorka mi nerobila ani kontrolný ultrazvuk lebo som bola pred tým na veľkom morfologickom a ďalší ultrazvuk by bol zbytočný. Od sestričky som sa dozvedela, že po sviatkoch už nebude v ordinácii a nahradí ju iná sestrička, čo mi je úprimne ľúto, lebo bola naozaj super. Všetko krásne vysvetlila a ja som sa už v podstate ani nemala čo pýtať doktorky dnu, aj keď mala čakáreň preplnenú pacientkami.

 Neviem prečo ale koniec roka mi pride taký, že potom už všetko rýchlo ubehne a my budeme traja, už to nebude len o nás dvoch ale predovšetkým o našom dieťati.  Že budeme tu stále pre neho a náš svet sa bude krútiť okolo neho a ja sa na to všetko veľmi teším a každým dňom si to uvedomujem viac a viac.

 

Sisa


Sisa je v 22. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

21.12.2017 10:22 | autor: Silvia Molnárová

Ďalšie blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist