Sisa v 21. tt – Už sme veľký ako žltý melón

SISA bloguje! Ahojte maminy, v tomto týždni máme za sebou veľký ultrazvuk..

1513032763BeFunky%20Collage2-1100x618.jpg

Foto: Zuzana Beringerová, www.sofiafoto.sk


Morfológ

Ako sa blížil termín morfologického ultrazvuku, ktorým sa zisťujú prípadné vrodené vývojové chyby, bola som stále viac napätá ale aj som sa veľmi tešila. Jednak, že uvidíme nášho drobčeka ale aj zo strachu či bude všetko v najlepšom poriadku. Cítim, že náš chlapček je úplne zdravý ale kto nezažije nepochopí a maminky, ktoré to zažili by určite so mnou súhlasili.

Termín sme mali až poobede, ale ani neviem ako rýchlo to ubehlo, že už bol čas ísť. Odviezli sme nášho psíka k svokrovcom, nech nie je sama a vyrazili sme. Ja som  sa počas toho stresu zabudla aj najesť, alebo teda moc som nepociťovala hlad, až kým sme neprišli ku poliklinike.

Zrazu ma prepadol veľký hlad a my sme mali asi 5 minút do termínu. Tak sme rýchlo utekali si kúpiť fornety. Prišli sme do čakárne, boli predo mnou nejakí ľudia tak som myslela, že doktorka má asi fofry a budeme ešte čakať, tak sa ešte najem. Ale samozrejme sestrička vyšla a ja som ju s plnou pusou zdravila a podávala tehotenskú knižku. Hneď ma aj volala dnu, že ma pani doktorka čaká.

Veselo som si napochodovala do ambulancie lahla si a čakala kým sa na obrazovke objaví naša láska. Doktorka sa nás spýtala či nám hovorila už pohlavie, keďže si nepamätala, zo mňa išlo vyletieť „Áno hovorili ste, dievč..“ „Hm nie prepáčte čo to trepem chlapček“ začala som sa smiať, hovorím stáva sa. Hneď začala všetko pekne kontrolovať, povedala nám koľko váži, že je to akurát k danému týždnu a postupne ako všetko hovorila, že je všetko v poriadku od hlavičky až po päty, ukazovala nám rôzne kostičky či na nožičkách alebo ručičkách. Rátali sme prstíky. Vypočuli sme si srdiečko. Popri tom som si vydychovala a usmievala sa od ucha k uchu ako také slniečko. Nabudúce asi poviem môjmu mužovi nech ma pri tom natočí, aspoň sa pobavíme. Ale trapas len prišiel, keď mi začalo na celú ambulanciu škŕkať v bruchu. Snažila som vždy do toho niečo povedať, aby si to doktorka nevšimla ale myslím, že ten zvuk sa nedal nepočuť.

Ďalej nám ukazovala pohlavie aby si bola úplne istá, princ sa nám nezmenil na princeznú. No a nakoniec nám chcela spraviť peknú spomienku – fotografiu tváre. Keďže mám placentu v predu a drobček bol otočený smerom k nej, fotka sa moc nevydarila ale nevadí bol to krásny zážitok a hlavné je, že je krpec v úplnom poriadku. Sem-tam som zacítila kopanček, tak neviem či chcel dať o sebe vedieť, alebo sa mu nepáčilo, čo s ním stvárame. Čítala som rôzne články, že s ultrazvukmi v tehotenstve sa to nemá preháňať, ale doktorka bola šikovná, rýchla a vôbec to netrvalo dlho. Napísala správu, a rozlúčili sme sa.

Čítajte tiež:

Zlé sny

Odkedy som tehotná, si nespomínam, že by sa mi sníval nejaký pekný pozitívny sen. Buď si nepamätám čo sa mi snívalo –  čo je tá lepšia alternatíva, potom mám divné sny, alebo nočné mory… Najprv som tomu nevenovala pozornosť, ale keď sa mi začali snívať sny typu, že ubližuje niekto mne ako tehotnej čiže aj môjmu bábätku, čo sa týka útokov na bruško, slovné útoky alebo proste vyslovene škaredé sny, kde je násilie hádky atď tak som sa začala o to zaujímať, či náhodou ja nie som nejak negatívne naladená a to vplýva aj na môj spánok a moje sny.

Ale zistila som čo je pre mňa pozitívom, že v tom nie som sama a aj iné tehulky zažívajú podobné veci, teda snívajú sa im väčšinou len zlé sny. A za príčinu to môže mať napríklad strach o ešte nenarodené dieťatko. Teda ja som to tak pochopila a už si z toho hlavu moc nelámem aj keď tie pocity ráno sú všelijaké, vždy sa snažím na tieto sny rýchlo zabudnúť.

Vianočná nálada

Je tu advent a s ním aj bližiace sa Vianoce. So snúbencom si lámeme hlavy nad darčekmi našim najbližším. Moje obe sestry sú tehotné, takže im sme kúpili vecičky pre bábätká ale pre ostatných sme stále nič nevymysleli.. Tak sme sa vybrali do obchodov, chceli sme si kúpiť aj nejaké Vianočné dekorácie do bytu. Našťastie sme aspoň tie pokupovali, pretože sme sa tak dlho motali po obchodoch medzi toľkými ľudmi, že už som nevládala ani s nohami, ani s bruškom.

Vždy keď dlhšie chodím alebo robím nejakú činnosť, cítim, že už mám dosť a keďže mám mať kľud tak takéto „túry“ mi nepomáhajú. A vtedy je najhoršie, že si nemám ani kde pomaly sadnúť. Rýchlo sme vybavili aspoň tie veci pre nás a utekali domov spať. Na jednej strane to bolo fajn, pretože ako sme došli domov vybalili sme veci a ja som zalahla ako malé bábo a nemala som problém so zaspaním v akejkoľvek polohe, čo sa mi stalo asi prvý krát, keďže si polohu na spánok vždy dlho hľadám. Tak dúfam, že všetko pekne stihneme aj keď na poslednú chvíľu ako nás poznám 🙂

Prajem krásny týždeň, majte sa krásne.

Sisa


Sisa je v 21. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

14.12.2017 11:15 | autor: Silvia Molnárová

Ďalšie blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist