24. 4. 2017  |  Meniny: Juraj

Kariéra a financie

V minulosti ženy otázku, či dať prednosť kariére alebo rodine riešiť nemuseli. Tento rozkol priniesla až dnešná doba. Mnohé ženy sa nechcú spoliehať na sociálne dávky, ktoré štát poskytuje. Snažia sa vybudovať kariéru a finančne sa zabezpečiť ešte pred narodením dieťaťa a tehotenstvo odkladajú na neskôr. Príspevok pri narodení dieťaťa a rodinné prídavky na deti určite nepokryjú všetky náklady, ktoré prinesie založenie rodiny. Viac...

Test: Späť do zamestnania: Máte na to?

Zvažujete návrat do práce? Zároveň však stále trochu váhate, či ste na to vy aj vaša rodina skutočne pripravení? Spravte si náš test. Pomôže vám nájsť odpoveď, či je naozaj vhodný čas vrátiť sa späť z detských ihrísk do kancelárie a vymeniť domáci úbor za slušivý kostýmček. Celý článok »

Rodičovský príspevok, aký bol

Dvojaký meter pri určovaní výšky rodičovského príspevku, ktorý zaviedla predošlá „Ficova vláda“, bol v uplynulých dňoch zrušený. Od 1. januára 2011 bude na Slovensku platiť jednotná sadzba rodičovského príspevku. Túto sumu predstavuje 190 EUR.... Celý článok »

Materská – ktoré mamičky majú nárok?

Materská dávka je vyplácaná tesne pred pôrodom a niekoľko týždňov po ňom. Spolu s rodičovským príspevkom a prídavkom na dieťa tvorí dané obdobie súčasť príjmu mamičiek na materskej a rodičovskej dovolenke. Nie všetky mamičky majú nárok na materské... Celý článok »

Prechod z materskej na rodičovskú dovolenku

Ak prechádzate z materskej na rodičovskú, musíte urobiť niekoľko dôležitých vecí. Tieto povinnosti sa často menia, preto prinášame aktuálne informácie. Poradíme vám čo, kde a ako vybaviť, tak aby ste neprišli o žiadne výhody a všetko prebehlo bez... Celý článok »

Príspevok na starostlivosť o dieťa

Mamičkám, ktoré sa rozhodli ísť od januára do práce, zaplatí výdavky za jasle či opatrovateľku pre ich dieťatko štát. Viete, za akých podmienok a kde si môžete tento príspevok vybaviť? Baby-web vám poradí. Celý článok »

Ako poistiť dieťa

Narodilo sa nám dieťa a chceme ho čo najlepšie chrániť. Poistenie k tomu iste patrí. Ale pozor – nie je také dôležité, či je výhodné, ale záleží nám na tom, aby bolo užitočné. Celý článok »

Prvý deň v práci po materskej dovolenke

Návrat do zamestnania prežívajú mladé mamičky rôzne. Niektoré ľutujú, že už nebudú môcť tráviť so svojimi milovanými ratolesťami toľko času, iné zas túto udalosť spájajú s príjemným očakávaním nových podnetov do života.Ako sa na prvý pracovný deň... Celý článok »

Prečo ísť na dovolenku?

Júl a august, báječný čas prázdnin a dovoleniek. Niekoho láka exotika, iný si radšej odpočinie v tuzemsku. Sú aj takí, ktorí sa zlákať nenechajú a dajú prednosť práci. Je to v poriadku? Celý článok »

Návrat do zamestnania po materskej dovolenke

Strávili ste niekoľko rokov doma s malým dieťaťom a teraz pomaly začínate uvažovať o návrate do pracovného procesu? Ak ste pred otehotnením mali prácu a zamestnávateľ ďalej funguje, máte budúcnosť takmer istú. Horšia situácia nastáva, ak ste... Celý článok »

Dovolenka bez nervov - aké poistenie?

Konečne niekam vypadnúť... Letná dovolenka, na ktorej otec popíja pod slnečníkom miestne pivo, mama chytá pri bazéne bronz a deti majú oboch rodičov iba pre seba, zvedie každého. Náš plán vyzerá sľubne do momentu, kým sa niečo nečakané nezomelie.... Celý článok »

Ako vybrať banku pre hypotéku

Zvolili ste pre financovanie bývania tú správnu banku? Pomôžeme vám. Veď výberom banky, u ktorej budete čerpať hypotekárny úver, získavate finančného partnera na ďalších 20 až 30 rokov. Prinášame vám dôležité rady, čo všetko by ste pred spísaním... Celý článok »

Dieťa je nákladný koníček

V živote sa iste vyskytnú okamihy, keď človek váha, či vôbec urobil dobre, keď sa rozhodol založiť si rodinu. S pribúdajúcim vekom detí (i vaším) a koniec koncov i s rastúcim počtom detí je takých chvíľ viac a viac. Celý článok »

Ako najlepšie sporiť dieťaťu?

Váš drobček zatiaľ len kričí v kolíske. O niekoľko rokov mu však budete chcieť zariadiť vzdelanie, financovať koníčky. Domáci rozpočet je nabitý, napriek tomu sa vám darí mesačne ušetriť niekoľko desiatok eur. Kam ich najvhodnejšie uložiť? Stačí... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené