Ako si privyrobiť na materskej dovolenke

Materská dovolenka je nádherným obdobím v živote každej ženy. Obdobie, kedy žena vychováva svoje dieťa a je s ním 24 hodín nonstop je prekrásnym obdobím plným harmónie, lásky a nežnosti. Tento čas so sebou však prináša sebou aj viaceré úskalia. Je to najmä totálna vyčerpanosť ženy, ktorej dni sa pohybujú v jednom kolotoči a tiež je finančne závislá od manželovho príjmu, pretože výška materskej je veľmi nízka. Rozmýšľali ste už niekedy nad privyrobením z pohodlia domova?

profimedia-0043217531-1100x618.jpg Zdroj: Profimedia.cz

Jedinečný a zaručený spôsob neexistuje, ale mohli by ste sa pokúsiť aspoň niečo urobiť pre to, aby ste mali viac peniažkov. Zídu sa vždy. Mnoho žien márne hľadá aj celé roky na internete dobrú prácu z domu popri malom dieťati, ale väčšina narazí iba na podvody, pyramídové hry a neserióznosť. V tomto článku vám poradíme, čo by ste mohli zvládnuť a okrem toho aj ako sa nenechať nachytať podvodníkmi.

V prvom rade si netreba  stavať vzdušné zámky a sľubovať si  od práce z domu horibilné sumy. Vnímajte to iba ako  peniažky k dobru, ktoré vám môžu pomôcť. Netešte sa tiež z dlhodobého príjmu, pretože všetky práce na doma môžu náhle skončiť zo dňa na deň. Nie sú väčšinou nastálo. Práce na doma popri materskej predstavujú iba kvapku v mori, ale potešia každú mladú rodinku.

V prvom rade si treba dať pozor na podvodníkov, ktorí od vás chcú v prvom rade vylákať vstupné peniaze, členské príspevky. Jedná sa o tzv. pyramídové hry, ktoré nemajú s reálnym zárobkom nič spoločné. Potom je to veľmi „ výhodné“ vyplňovanie dotazníkov, ale vypĺňaním dotazníkov si ešte nikto nikdy nezarobil. Tam sa zárobok pohybuje maximálne okolo 10- 20 € mesačne.  Samozrejme je, že tí ľudia, ktorí  vám ponúknu registráciu majú za každého člena navyše príspevok, preto sa nenechajte oklamať. Tiež sa majte na pozore pred tým, komu dávate svoje osobné údaje a číslo účtu. Boli už mnohé prípady, kedy dokonca vymámili podvodníci peniaze aj prostredníctvom toho, keď získali heslo do účtu od naivných ľudí. Majte sa vždy na pozore, komu dávate osobné údaje.

Buďte opatrní pri zakladaní živnosti, pretože mnohé práce na doma sú povolené len na základe živnosti.  Dbajte o to, aby prípadná zmluva na externú spoluprácu bola riadne ošetrená a pravá. Preklepnite si firmu v registri a zistite o nej všetko najmä to, či za vás skutočne platila odvody.

Toto sú 4  top práce, ktoré môžete robiť z domu a získať seriózne peniažky:

Doučovanie

Je perfektným spôsobom ako si privyrobiť nejaké to euro navyše. Robte to, v čom ste dobrá. Ak hovoríte plynule anglicky, doučujte angličtinu. Zárobok je čistý bez poplatkov a vy si perfektne prilepšíte. Zhodnoťte svoje predpoklady, čo všetko ovládate a podľa toho sa zaregistrujte na rôzne fóra, kde sa hľadajú doučovatelia, na internete ich je mnoho. Medzi takéto weby patrí napr. doučma.sk, alebo domelia.sk.

Hand-made výroba

Ste kreatívna osoba ? V tom prípade neváhajte a začnite vyrábať to, čo vám najviac ide. Baví vás práca s rukami? Keď vaše dieťatko bude spokojne spinkať, vy môžete tvorit v pohodlí domova a neskôr ich predávať prostredníctvom sociálnych sietí.  V súčasnosti si viac ľudia vážia vyrobené výrobky doma vašimi vlastnými rukami ako to, čo je vyrobené masovo.

Čítajte tiež:

Písanie textov

Baví vás písať články? Máte vyštudovanú žurnalistiku alebo príbuzný odbor? Skúste poslať niektorým webovým stránkam prípadne novinám vaše ponuky a ukážky článkov. Možno práve hľadajú externú redaktorku, prípadne pisateľku PR článkov, alebo sa jednoducho zaregistruje na portáli jaspravim.sk, prípadne jaudelam.cz a píšte pre klientov za peniaze. Zárobok je tu zaručený ako aj odmena, pretože všetky zárobky sú garantované portálom, že budú vyfaktúrované. Pri tomto druhu zárobku môžete využiť aj svoje schopnosti na platenú reklamu, v dnešnej dobe je to veľmi „in“. V súvislosti s písaním môžete začať písať pre mnohé spoločnosti, ktoré sa orientujú v oblasti písania záverečných prác. Takých firiem je momentálne na Slovensku veľmi veľa.

Predaj

Predajom katalógovej kozmetiky,prípadne doplnkov výživy si zarobíte tiež krásne peniažky a prispejete tak do rodinného rozpočtu. Túto prácu je možné vykonávať aj z domu prostredníctvom sociálnych sietí a on-line reklamy, alebo môžete  osloviť svojich známych. V súčasnosti je to veľmi populárna činnosť najmä pre mamičky na MD.

Všetko sa dá, len treba chcieť a obetovať čas, ktorý napríklad máte venovať dieťaťu, alebo domácnosti. Len niečo chcieť nestačí, treba pre to veľa aj niečo urobiť. Pred tým než sa odhodláte, položte si otázku, či naozaj chcete popri materskej dovolenke mať extra príjem, alebo nechcete nič obetovať.

10.11.2021 4:22| autor: Natalia Bosáková

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist