Ako poistiť dieťa

Narodilo sa nám dieťa a chceme ho čo najlepšie chrániť. Poistenie k tomu iste patrí. Ale pozor – nie je také dôležité, či je výhodné, ale záleží nám na tom, aby bolo užitočné.

Najprv si položme základnú otázku. Pred čím chcete alebo máte dieťa chrániť? Potrebujete napríklad 100 eur, keď si váš potomok zlomí ruku?

Najvážnejší finančný dosah na rodinný rozpočet, a teda i na dieťa, má úraz živiteľa rodiny. Úrazové poistenie rodiča by teda malo mať prednosť pred poistením dieťaťa.
Najprv si rozmyslite, čo je skutočne nutné poistiť. Mať poistenie a byť skutočne zabezpečený je v praxi často značný rozdiel.

Pár dobrých rád:

Premyslite si, čo od poistenia očakávate, čo potrebujete.
Poistite najprv seba proti trvalým následkom úrazu na vysokú poistnú sumu. Deti poistite proti trvalým následkom na vysokú poistnú sumu, ktorá dostatočne splní vaše potreby, keď to bude potrebné.
V oboch prípadoch využite progresívne plnenie, ktoré umožní platiť nižšie poistné, ale pri vážnych úrazoch dostanete plnenie 4 x – 6 x väčšie.

Keď vám ostanú peniaze navyše, uvažujte o poistení drobných úrazov, dennom odškodnení, pobyte v nemocnici.

Príklad:

Najťažší finančný dosah zo všetkých úrazov dieťaťa by mal úraz s trvalými následkami. Situácia sa môže skončiť aj tým, že dieťa bude trvalo invalidné a jeden z rodičov sa oň bude musieť starať. To znamená, že nebude zarábať a celý jeho príjem bude v rodinnom rozpočte chýbať. Poistenie dieťaťa tak nekryje iba zvýšené výdavky na liečenie, ale hlavne výpadok príjmu rodičov.
Uvažujte, pri zárobku 700 eur mesačne bude v rozpočte chýbať 8 400 eur ročne. Túto sumu vynásobte počtom rokov, počas ktorých sa budete o postihnutého starať (napríklad 20 rokov) a dôjdete k sume 168 000 eur. Takéto poistenie je dostatočné.

Na Babywebe tiež nájdete:

Dovolenka bez nervov
Cestovné poistenie
Rodinné financie – pôžičky a hypotéky

19.2.2011 8:16| autor: Jan Lener
Viac o téme: dieťa

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist