Kastrácia eurom

Nepoznám prípad, že by žena ťažko niesla zvýšenie príjmov svojho muža. Poznám však veľa prípadov, kedy muži podobnú situáciu u manželky vnímajú ako útok na seba i na samotnú podstatu rodiny.

Citliví sú hlavne na to, keď ich žena zarába viac ako oni. Je bežné, že muž zarába viac, platí všetko okolo auta, pravidelné platby inkasa, necháva si vreckové. So zvyškom pre blaho celej rodiny hospodári žena.
V opačnom prípade, keď má žena viac, muž s prebytkami pre rodinu nehospodári. Niektorí ich radšej ani nevidia.
Iní, a to častejšie, peniaze konfiškujú. Poznám prípady, keď zlepšenie finančnej situácie mužovou zásluhou zapôsobilo ako afrodiziakum. Niekedy len na ženu, ale dosť často na oboch.

Nevera

Nie je však ojedinelé, že výrok „povýšili ma a budem mať o päť tisícviac…“ zapôsobí na manžela ako kastračný nástroj na býka. Kastrácia je, samozrejme, psychická.
Muži konfrontovaní s neverou svojej ženy často uvažujú o „uzavretí peňazovodu“. Ide o tvrdý nátlakový postup porovnateľný s vplyvom podobným uzavretiu naftovodu či plynovodu krajine, ktorá je od týchto surovín závislá.
Keď to muž preberá v krčme, dajú mu kamaráti po niekoľkých pivách za pravdu. Je to podľa nich tá správna cesta, ako priviesť nevernicu s prosíkaním k rodinnému kozubu. Triezvy ekonóm a politológ by však mohol dotyčnému vysvetliť, že podobná demonštrácia sily býva dvojsečná.

Láska nie je na predaj

Krajín skutočne a výhradne závislých od jedného jediného kohútika býva málo. Stáva sa, že sa len zmení dodávateľ. Navyše násilné riešenia môžu vyvolať nenávisť. Pocit ohrozenia manželstva vedie nejedného pána k veľkorysosti. Chronický lakomec potom, ako získal návrh na rozvod, koná, ako keby sa láska partnerky dala kúpiť. To je omyl.
Lásku si určite nekúpite. Peniazmi sa dá ženám zaimponovať.
Možno sa vďaka nim s vami nerozíde, pretože je drahota a deťom treba zabezpečiť štúdium. Milovať vás však priamo úmerne vášmu kontu nebude.

Neživíš…

… ale ak sa domnievate, že chudobná chalúpka, na večeru hrianky s vlastnoručne nazbieranými šípkami na čaj a čistota duše zaručia partnerské šťastie, môžem nanajvýš dodať: „bez záruky“.

Ako stručne zhrnúť po tisícročia nazbierané múdrosti o peniazoch, láske a manželstve? Citujme klasiku. Eva Holubová svojmu filmovému manželovi v Knoflíkářoch: „Neživíš, tak nepřepínej! Buď rád, že se můžeš dívat na dvojku. Nic neřeš, nepřepínej a hlavně po ničem nepátrej!“

28.5.2009 12:04| autor: Tomáš Novák
Viac o téme: láskamužženaženy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist