Chcem dieťa

Ovulácia a plodné dni Spravili by ste všetko pre deti, ale oplodnenie prirodzenou cestou neprichádza. Naučíme vás poznať svoje telo, rozoznať plodné a neplodné dni, ako použiť ovulačný test a zorientujeme vás aké ovulačné testy nájdete na slovenskom trhu. Opäť je tu menštruácia Niektoré ženy znášajú toto obdobie dobre, iné horšie, sprevádzajú ju bolesti, migrény, depresie či rôzne výkyvy […]

Ovulácia a plodné dni

Spravili by ste všetko pre deti, ale oplodnenie prirodzenou cestou neprichádza. Naučíme vás poznať svoje telo, rozoznať plodné a neplodné dni, ako použiť ovulačný test a zorientujeme vás aké ovulačné testy nájdete na slovenskom trhu.

Opäť je tu menštruácia

Niektoré ženy znášajú toto obdobie dobre, iné horšie, sprevádzajú ju bolesti, migrény, depresie či rôzne výkyvy nálad. Je dobré poznať svoj cyklus, zvlášť, keď plánujete rodinu. Od menštruácie závisia plodné a neplodné dni, no otehotnieť sa dá aj počas menštruácie. Výpočet týždňa tehotenstva sa tiež odvíja od prvého dňa cyklu.

Trápi nás neplodnosť

Problémy s otehotnením môžu byť ako na strane partnerky, tak aj partnera. Pravdepodobnosť otehotnenia je najvyššia vtedy, kedy má žena plodné dni. Kalendár plodných dní je len približný, výpočet nezohľadnuje ani životnosť spermií ani individuálne odlišnosti.

Ak ste s partnerom podstúpili test plodnosti a nepreukázal žiadne objektívne skutočnosti, ktoré by bránili otehotneniu, skúste prehodnotiť svoju životosprávu. Prestante myslieť na to, kedy sú plodné dni a vyvetrajte si hlavu!

Vstúpte do rubriky: Chcem dieťa

Keď to nejde prirodzene

Dalo by sa považovať za zázrak, že vdaka modernej vede dokážu aj partneri, ktorí sú neplodní mať vlastné dieťa. Asistovaná reprodukcia týmto zázrakom naozaj je. Viac o nej sa dozviete aj z našej stránky v sekcii umelé oplodnenie.

Náhradná rodinná starostlivosť je tiež jednou z možností ako riešiť vzniknutú situáciu. A sú to nielen neplodné páry, ktoré sa rozhodujú pre osvojenie. Prinášame príbehy rodín, ktoré si osvojili dieťa, ale aj všetky potrebné informácie, ktoré vás zorientujú v tejto problematike.

Vstúpte do rubriky: Chcem dieťa

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist