Stačí urobiť sviečku?

Medzi kamarátkami i v „zasvätených“ debatách na internete sa objavujú najrôznejšie rady, ako zaručene otehotnieť. Sú to iba mýty alebo je na nich štipka pravdy? Francúzska špecialistka na sexuálnu terapiu Noëlla Jarousseová sa pokúsi poradiť, ktoré sexuálne polohy a ďalšie finty môžu prispieť k tomu, aby žena otehotnela.

couple-gc0dd906b0_1920-1100x618.jpg Zdroj: Pixabay.com

Klasická misionárska pozícia je najúčinnejšia

Aj keď neexistuje žiadna poloha, po ktorej žena zaručene otehotnie, predsa len sú efektívnejšie tie, pri ktorých leží žena pod mužom. Má to svoju logiku, rešpektuje sa zemská príťažlivosť. „Keď žena leží na chrbte alebo na boku, mužský úd preniká do jej pošvy v tom najvhodnejšom uhle na to, aby sa spermie dostali do čo najlepšieho kontaktu s krčkom maternice a mohli postupovať až k vajíčku,“ hovorí Noëlla Jarousseová.

Ak žena ležiaca na chrbte položí chodidlá na mužove ramená, umožní ejakuláciu v čo najväčšej blízkosti krčka maternice. Ešte väčšia účinnosť sa dosiahne, ak si žena podloží bedrá vankúšikom. Aj zemskej príťažlivosti treba občas pomôcť. Neznamená to však vrhať sa do nejakých krkolomností. Pri snahe o počatie je najdôležitejšie byť uvoľnená a v pohode.

Poloha zozadu prináša ovocie

Popri misionárskej pozícii je toto ďalší spôsob, ako môže muž preniknúť čo najhlbšie do svojej partnerky a vyslať spermie čo najbližšie ku krčku maternice. Žena by sa mala hlboko skloniť, aby bola k svojmu partnerovi v čo najlepšom uhle. Po ejakulácii by sa mala opatrne položiť naznak a podložiť si bedrá. Ak sa rada miluje opretá o hranu stola alebo umývadla, platí rovnaké pravidlo. Po ejakulácii nie je dobré zostávať v stoji, ale položiť sa čo najrýchlejšie na chrbát, aby spermie mohli doputovať tam, kam majú.

S mužom pod sebou to nevychádza

Poloha, keď je žena hore a partner leží pod ňou, nie je pre počatie najvhodnejšie. Odporuje zemskej príťažlivosti, pre spermie je ťažšie doputovať k cieľu. Ak však žene táto poloha vyhovuje a je na ňu zvyknutá, netreba ju zatracovať, radí terapeutka. „Potešenie z milovania a zažívanie rozkoše zohráva svoju rolu, zvyšuje šance na oplodnenie. Len treba, aby si žena po akte ľahla na chrbát, aby sa spermie udržali vo vagíne.“

Po skončení zostaňte ležať

V prvom rade sa neodporúča vyskočiť z postele, hneď ako sme skončili s milovaním. Asi pol hodinky by ste mali zostať ležať na chrbte, najlepšie s bedrami podloženými vankúšom, aby bola panva i vagína vo vyvýšenej polohe. To zabráni sperme vytratiť sa rovnakou cestou, ako sa dostala dovnútra.

Šance znižuje aj umývanie bezprostredne po sexe

Ak chcete otehotnieť, zabudnite na intímnu toaletu a sprchu. Znižujú šancu na otehotnenie. Ak ste sa milovali večer, snažte sa spermu v sebe udržať celú noc. Pri rannom sexe sa odporúča neomývať intímne partie šesť hodín. Nemusíte mať strach z nejakých prípadných zdravotných komplikácií. Úplne stačí, ak sa vymočíte, pretože moč sám osebe je u zdravého človeka sterilný a antimykotický. „No aj keď žena nechce otehotnieť, uchovať si spermu vo vagíne nie je na škodu, pretože jej sliznicu pokryje prirodzeným mazivom bohatým na vápnik, horčík, zinok a proteíny,“ dodáva terapeutka.

Čítajte tiež:

Po milovaní hore nohami

Ak vám nestačí podložiť si po milovaní bedrá, môžete skúsiť dostať sa do obrátenej polohy s nohami zdvihnutými k stropu. Najlepšie je oprieť sa o stenu, tak sa dá vydržať odporúčanú polhodinku. Je to rozhodne pohodlnejšie než sviečka, na ktorú ženy túžiace po dieťati tak veria. Dlhší čas v nej vydrží iba žena aktívne cvičiaca jogu. Rovnaké je to aj s „jazdou na bicykli“. Za chvíľu vás unaví. Navyše nie je dobré vyprovokovať prípadné kŕče. „Ženy by sa mali vyhýbať všetkým bolestivým a nepríjemným cvikom, ktoré vyžadujú zvýšené fyzické úsilie a namáhajú brušné svaly, čo vyvolá stiahnutie ciev v malej panve. Oplodnenie vyvoláva opačný stav, teda rozšírenie ciev v tejto oblasti,“ podotýka Noëlla Jarousseová. A odporúča pohodlnú pozíciu s pokrčenými nohami a podloženou panvou. Ak je aj toto niekomu nepríjemné, stačí len pokojne ležať na chrbte.

Aj predohra je dôležitá

Nielen spojenie v žiaducej pozícii, ale aj ľúbostná predohra má svoju nezanedbateľnú úlohu. Vášnivé bozky, hladenie, maznanie, všetko, čo prispeje k stupňujúcemu sa vzrušeniu ženy, je blahodarné. Prečo? Pretože zvlhčenie pošvy uľahčuje spermiám cestu, oveľa rýchlejšie sa pohybujú k vajíčku, nič ich nebrzdí, nekladie im prekážky. Preto je náležitá ľúbostná predohra taká dôležitá.

Milovať sa každý deň neznamená väčšiu šancu

Na otehotnenie sú najvhodnejšie ženine plodné dni. Tri dni pred predpokladanou ovuláciou a tri dni po nej predstavujú ideálny čas na počatie. Mužom sa odporúča abstinovať tri dni pred stykom, aby mali čo najlepšiu koncentráciu spermií. Nezanedbateľnú rolu hrá i duševná pohoda, odpočinok. Stres je nežiaduci. Páry by sa ani nemali priveľmi upínať na to, že práve teraz chcú počať dieťa. To ich väčšinou psychicky zväzuje a z milovania sa vytratí potešenie.

Orgazmus je vítaný pomocník

Sťahy svalov okolo ženských pohlavných orgánov pri orgazme zabezpečia ľahší pohyb mužských pohlavných buniek až k uvoľnenému vajíčku. Vyvrcholenie je teda pre počatie blahodarné. To však neznamená, že ženy, ktoré ho nezažívajú, nemôžu otehotnieť. Ak im ich partner dokáže priniesť dostatok slasti a vzrušenia, úspech sa dostaví.

Ako sa robí chlapec

Žiadna technika ani pozícia nezaručí pohlavie dieťaťa. Ak má teda niekto zaručený recept „na dievčatá“ alebo „na chlapcov“, neverte mu.

7.11.2022 1:20| autor: Helena Chvojková 

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist