Sisa v 18. tt – prvé kopančeky

SISA BLOGUJE! Zdravím budúce maminky. Na tieto chvíľe som ták dlho čakala, až som sa konečne dočkala! Prvé pohyby som začala cítiť práve v tomto týždni.

1511295356IMG_6093-1100x618.jpg

Celý týždeň som sa cítila fajn, občas nejaký kŕč alebo som si odfukovala ale cítila som sa naozaj super. Moja staršia sestra aj sesternica sú tehotné skôr ako ja,  tak sa ich vždy niečo vypytujem a samozrejme, že som sa pýtala aj na ich prvé pohyby bábätiek. Hovorili mi, že okolo toho 17. tt by to mohlo začať. Ja som čítala kade-tade po internete, že prvé pohyby u prvorodičky prídu trošku neskôr, tak som teda čakala. Nevedela som ani čo mám čakať, čítala som o bublinkách a motýlikoch, tak som sa sústredila teda na tie bublinky 😀

 A je to tu! Zrazu som pocítila tie spomínané“bublinky”. Najprv som váhala či to nie sú črevá alebo sa mi to len zdá ale oni to boli naozaj.

 Ešte skoršie, neviem presne v ktorom týždni som si všimla a cítila dole na podbrušku takú vypuklinku, zprv som sa nalakala čo to môže byť ale uisťovala som sa, že to bude asi bábätko aj keď sa mi to zdalo strašne nízko. Ale doktorka mi potvrdila, že taka vypuklinka sa môže spraviť keď sa bábätko otáča.

 A teraz neskôr sa mi vypuklinka presunula vyššie a ja už viem, že presne na tom mieste je práve naše maličké. Vždy keď to spozorujem a hlavne ucítim kričím snúbencovi nech si chytí brušku a on sa z toho náramne teší.

Snúbencov brat býva na Malte a tento týždeň prišiel domov. Boli sme pozvaní k svokrovcom na výborný nedelnajší obed a potom sme sa išli všetci pozrieť na dom u nás v dedine, pretože snúbencov brat s priateľkou rozmýšľajú o návrate na Slovensku, tak pozerajú nejaké spoločné vlastné bývanie.  Bolo by to super keby sa vrátili a naše maličké by malo pri sebe strýka s tetou.

 Únava

Doma si stale ešte robíme poriadok so všetkým, prichádzajú nám posledné zásielky od kuriérov- veci čo nám chýbajú v domácnosti, takže furt upratujeme ale samozrejme, že aj vela oddychujeme. Moje telo si pýta dosť spánku, čo je asi dúfam normálne v tehotenstve. Aj keď všetci hovoria, že žena je unavená v prvom trimestri a v druhom ju únava prejde, no u mňa to neplatí.

 Aj keď ja som bola vždy veľký spáč a spánok proste zbožňujem!  Jediná vec čo mi na terajšom spánku vadí je, že už nedokážem spať na bruchu a to som vždy milovala, no čo už narobím však? Tak sa stale len prevalujem, možno preto ma únava premôže aj počas dňa.

Prajem krásny týždeň !

SISA


Sisa je v 18. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

23.11.2017 1:10 | autor: Silvia Molnárová

Ďalšie blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist