25. 4. 2017  |  Meniny: Marek

Príprava na pôrod

Pred pôrodom zaujíma asi každú ženu, či výpočet dátumu pôrodu bol presný a bude v tento deň aj termín pôrodu. Aké budú moje kontrakcie a pôrod? Je moja výbava do pôrodnice kompletná? Viac ...

Ako vybrať predpôrodný kurz?

Máte pred sebou svoj prvý pôrod a okrem radostných očakávaní aj strach z toho, ako bude záver tehotenstva prebiehať? Okrem rozprávania so skúsenejšími kamarátkami vám môžu pomôcť predpôrodné kurzy. Celý článok »

Konečne hlavou dole

Pôrod sa blíži, bábätko sa vyvíja, ako sa patrí. Iba jedna vec spôsobuje mamičke starosti: Prečo sa už neobrátilo hlavičkou dole? A čo ak sa neobráti? Celý článok »

Strašiak žien: chorobný strach z pôrodu

Napriek tomu, že tehotenstvo sa často eufemisticky opisuje ako najkrajšie obdobie v živote ženy, nespája sa len s pozitívnymi emóciami a s radostným očakávaním príchodu bábätka na svet. Mnohé nastávajúce mamičky zažívajú v rozličnej miere aj... Celý článok »

Všetko o pôrode ako o fyziologickom deji

Čo všetko so sebou prináša pôrod? K čomu môžeme prirovnať pôrodné bolesti? A prídem vôbec na to, že už je to ono? Otázky, ktoré iste trápia mnohé z vás, nastávajúcich mamičiek. Nasledujúce riadky vám mnohé objasnia. Celý článok »

Príprava na pôrod

Tehotnosť je záťažové obdobie, na ktorého konci vás čaká veľký športový výkon. Aj tak sa dá chápať pôrod. Je teda úplne prirodzené, že ak svoje telo dobre pripravíte, zvládnete celý maratón so záverečným stúpaním ľahko a bez zbytočného utrpenia. Celý článok »

Ako si pripraviť pôrodný plán

Budete so mnou iste súhlasiť, že prírodný proces, ako je pôrod, sa do detailov naplánovať nedá. To je pravda, no predstava sa môže od skutočnosti líšiť. Ale aj tak je dôležité si svoj pôrodný plán pripraviť. Celý článok »

Epidurálka – áno či nie?

Každá budúca mamička má prah bolesti nastavený inak, ale žiadna sa aspoň v myšlienkach neubráni otázke: Ako veľmi bude pôrod bolieť? Vydržím to? Nemala by som uvažovať o nejakej forme tíšenia bolestí? Veľmi účinný spôsob, ako bolesti zmierniť či... Celý článok »

Prečo pôrod bolí?

Väčšina žien, ktoré sa boja pôrodu, sa obáva najmä pôrodných bolestí. Je to logické, pôrod bude v ich živote asi jedným z najbolestivejších zážitkov vôbec. Prečo vlastne bolí? A ako naše telo takú bolesť znáša? Celý článok »

Masáž hrádze uľahčí pôrod

Pravdaže, každá z nás si hovorí, že keď to zvládli celé generácie, vydrží to tiež. Ako sa pripraviť? Napríklad masážou hrádze, ktorá môže priebeh pôrodu výrazne uľahčiť. Celý článok »

Výpočet termínu pôrodu

Termín pôrodu je údaj, ktorý zaujíma nastávajúcu mamičku zvyčajne okamžite po riadnom potvrdení tehotenstva. Je to veľmi významná informácia, pretože jej zlé určenie môže pomerne negatívne ovplyvniť ďalší priebeh tehotenstva, predovšetkým s... Celý článok »

Čo je to vlastne pôrod?

Pôrod môžeme charakterizovať ako časový úsek, v priebehu ktorého sa maternica postupne otvára, aby dieťatko mohlo pôrodnými cestami prísť na svet. Počas celého tohto obdobia „spolupracuje“ s maternicou a hľadá si najvhodnejšiu pozíciu na cestu... Celý článok »

Desať otázok pre otca pri pôrode

Chcem byť s partnerkou pri pôrode? Túto otázku si kladie počas tehotenstva nejeden budúci otec. Väčšinou ho trápia pochybnosti, či bude pre partnerku skutočne prínosom a či pohľad na krv a vyčerpanú ženu zvládne. Celý článok »

Aj muži rodia

Žena sa pripravuje na pôrod deväť mesiacov. Cíti, ako sa jej telo mení, získava všetky potrebné informácie, navštevuje cvičenia pre tehotné a predpôrodné kurzy. Hormonálne zmeny, ktoré prebiehajú v jej tele, ju na tento okamih pripravujú. Muž nie... Celý článok »

S dulou ide všetko ľahšie!

Materstvo je radostná udalosť, no aj poriadne náročná úloha. Do života ženy prináša úplne nové situácie. Ako to brilantne zvládnuť v pohode a s nadhľadom? Najmite si dulu! Celý článok »

Pôrod nie je zadarmo

Slovenské pôrodnice majú mamičky pod drobnohľadom. Diskutujú o nich na rôznych fórach a snažia sa vybrať pre seba a svoje dieťatko to najlepšie. Služby navyše, ktoré spríjemnia pôrod a pobyt v nemocnici, nazývajú pôrodnice zväčša nadštandardom.... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené