29. 3. 2017  |  Meniny: Miroslav

Výživa dieťaťa

Výživa dieťaťa musí byť kvalitná a naozaj nutrične výživná, čo ale neznamená, že by mala byť príliš kalorická. Soliť a koreniť treba s mierou. Je potrebné dbať na zvýšený príjem vápniku najlepšie konzumáciou mliečnych výrobkov. Vhodným doplnkom sú probiotiká pre deti, hlavne ak ich trápi zápcha alebo hnačka u detí. Viac...

Zdravie na detskom tanieri

„Jedz, inak nevyrastieš,“ hrozievali deťom kedysi babičky, keď sa ich vnúčatá špárali v jedle. A tlačili do nich lyžičku za lyžičkou. Dnešné matky sú benevolentnejšie, napriek tomu je pri detskom stravovaní potrebné dodržiavať isté zásady.  Celý článok »

Čo zabaliť deťom do školy na desiatu?

Večná otázka, ktorú si večer alebo ráno kladú matky školákov. Desiata má byť pestrá, aby sa dieťaťu páčila, zakaždým iná, aby sa neprejedla, vyvážená, aby dodala všetky potrebné živiny, a zdravá, aby sa dieťa dobre vyvíjalo. Keď sa to tak vezme,... Celý článok »

Mäso v jedálničku detí – áno či nie?

Je mäso pre deti nevyhnutné? A je dnes toľko rozšírené vegetariánstvo pre detský organizmus bez rizika? Mäso je zdrojom cenných látok (vitamínov skupiny B, železa...) a plnohodnotných bielkovín, ktoré majú byť v primeranom množstve v strave detí... Celý článok »

Máte obézne dieťa?

Obezita sa vyskytuje u čoraz väčšieho počtu detí. Len u piatich percent detí sa za obezitou skrýva hormonálne alebo genetické ochorenie, v ostatných prípadoch sa na nadbytočných kilogramoch podieľa nevhodná strava a životný štýl, najmä nedostatok... Celý článok »

Za dieťaťom s jedlom nebehajme

Aj váš drobec si vyberá len niektoré dobroty a ostatné jedlo odmieta? Pozor na to.„Na začiatku býva dobrý úmysel rodičov, na konci však nevhodný stravovací návyk dieťaťa, ktorý sa len veľmi ťažko odstraňuje,“ varuje MUDr. Pavel Neugebauer,... Celý článok »

Epidémia detskej obezity?

Európu i Ameriku obchádza strašidlo. Strašidlo detskej obezity. Dorazilo i k nám. Preto iste nezaškodí pozrieť sa na skúsenosti, ktoré majú s týmto problémom v zahraničí.  Celý článok »

Správna výživa v liečbe obezity

MAMI, POMOC, JA PRIBERÁM! Ako má vlastne vyzerať správny jedálny lístok dieťaťa? Nielen toho, ktoré sa snaží schudnúť, ale všetkých detí vôbec? Čo je dôležité dodržiavať a čoho je lepšie sa vyvarovať? Odpovede sú prekvapivo jednoduché. Tak prečo... Celý článok »

Tichý zabijak miluje soľ

„Zabudla si osoliť?“ ohŕňa nos nad maminou polievkou bacuľatý Peťko a namiesto polievky sa mu pred očami vznáša poriadne slaný hamburger s pollitrom kokakoly... To nie je obrázok zo zlého filmu, ale, žiaľ, častá realita slovenských rodín. Celý článok »

Deti a kravské mlieko? Áno, ale…

Zatiaľ čo časť rodičov sa snaží dávať deťom až do troch rokov veku iba dojčenské mlieka alebo mlieko pre batoľatá, iní už od prvých narodenín do stravy zaraďujú obyčajné kravské mlieko. Aký postup odporúčajú lekári? S pribúdajúcim vekom detí sa... Celý článok »

Psychologické aspekty obezity

MAMI, POMOC, JA PRIBERÁM! Psychologické aspekty obezity sú z mnohých pohľadov nesmierne dôležité, pretože sa podieľajú už na ich samotnom vzniku. Pre deti aj dospelých trpiacich obezitou často nebýva signálom potreby jesť hlad, ale iné vonkajšie... Celý článok »

Nutričná terapeutka radí (10)

MAMI, POMOC, JA PRIBERÁM! Prečo deti jedia jeden deň iba to a na druhý zas len niečo iné? A ako by mala vyzerať desiata do školy? To všetko sa dozviete v dnešnom diele poradne nutričnej terapeutky Aleny Strosserovej. Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené