Z denníčka obéznej Terezky (10): Tanečná súťaž

MAMI, POMOC, JA PRIBERÁM! Máme tu jeseň so všetkým, čo k nej patrí, vonku je zima, „psa nehodno vyhnať“, menil sa čas, takže večer je skoro tma… Pomaly, ale iste presúvame spoločné a spoločenské aktivity do vnútorných priestorov.

Minulý týždeň u nás boli na návšteve Terezkine kamarátky. Pred návštevou sme dlho premýšľali, aký program dievčatám v uzavretom priestore vymyslieť, aby to pre ne bolo zábavné a aby sa aj trošku hýbali. Musíme sa jednoducho podeliť. Na niečo sme prišli. Využili sme to, že Terezka chodí na tanečnú a spolu s ňou aj niektoré kamarátky. Nakoniec sme vymysleli tanečnú „súťaž“.

Náš program mal dve časti. Stiahli sme z internetu niekoľko krátkych videí detských tanečných vystúpení. A potom sme s dievčatami nacvičovali.

Odmenu – cenu (ovocný pohár) dostala každá slečna, ktorá sa svojej úlohy zhostila. Prezradíme, že nakoniec si s úlohou úspešne poradili úplne všetky! V druhej časti sme rozložili tanečnú podložku. Máte pocit, že je to zábava skôr pre tínedžerov?

Prečítajte si:

Z denníčka obéznej Terezky (1)
Z denníčka obéznej Terezky (2)
Z denníčka obéznej Terezky (3)
Z denníčka obéznej Terezky (4): Nerovný boj
Z denníčka obéznej Terezky (5): S pravdou von
Z denníčka obéznej Terezky (6): Nástrahy leta
Z denníčka obéznej Terezky (7): Športovo za bielou paňou
Z denníčka obéznej Terezky (8): Ako zostať v pohybe?

To by ste sa čudovali! Na začiatok sme, samozrejme, vybrali jednoduchšiu hudbu, aby si dievčatá na podložku zvykli a neboli smutné, keď to hneď nepôjde. Sami sme sa čudovali, koľko zábavy si nakoniec všetci užili – vrátane nás, pretože sme sa nakoniec zapojili tiež. Dievčatá aspoň videli, že ani „dospelákom“ to vždy nevyjde (naopak, často im to ide oveľa horšie). A vraj sa už tešia na ďalšie súťažné kolo!

Na budúci týždeň sme sa s priateľmi dohovorili, že naše deti vezmeme do akvaparku. Jednoducho musíme teraz viac času venovať príprave, pátrať na internete a to, čo sa nám zdá zaujímavé, „skonzultovať“ ešte s Terezkou, aby sa mohla na výbere podieľať a vybrať si to, čo jej pripadá najzaujímavejšie. (Ak máte nejaký nápad, prosím, podeľte sa s nami! Nápadov nie je nikdy dosť!)

Inak sa začíname tešiť na blížiace sa Vianoce, zároveň však na celé obdobie blížiaceho sa adventu a vianočných sviatkov pozeráme trochu s obavami. Nevyjde navnivoč naša celoročná snaha? Zbierame skúsenosti, pýtame sa, radíme sa… O tom však až nabudúce…

Terezkina rodina si želala zostať v anonymite. Na Babywebe však môžete sledovať postupné kroky k zmenám, ktoré by mali Terezke dopomôcť k tomu, aby sa dostala z područia nepríjemnej, ale vytrvalej dámy nazývanej obezita. Ako sa im bude dariť ďalej? Čo na súčasný jedálny lístok povie nutričná terapeutka?

Sledujte jej príbeh a projekt MAMI, POMOC, JA PRIBERÁM! – každý štvrtok na Babywebe.

Na Babywebe tiež nájdete:

Jedlo ako závislosť
Mäso v jedálnom lístku detí – áno či nie?
Terezkin jedálny lístok (1): Málo ovocia a zeleniny a zlé načasovanie

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist