23. 4. 2017  |  Meniny: Vojtech

Chudnutie a cvičenie po pôrode

Mnohé čerstvé mamičky sa zaujímajú o cvičenie po pôrode, ktoré je dôležité pre regeneráciu ochabnutého svalstva, ale aj pre tvorbu hormónov šťastia. Cviky po pôrode by mali byť orientované na panvové dno, čo pomôže predísť komplikáciám, ako inkontinencia alebo hemoroidy. Viac...

Šport po pôrode: Telo si samo povie

Aj po pôrode je žena svojím spôsobom v inom stave. Jej život sa jednoducho zmenil. Znovu nabrať fyzickú, a teda aj psychickú formu pomôže šport. Nemali by sme s ním začať priveľmi skoro, ale neoplatí sa ani veľmi otáľať.  Celý článok »

Strie sa neskryjú

Asi len ťažko nájdete medzi svojimi kamarátkami jedinú, ktorá sa nemôže „popýšiť“ nejakou tou nepeknou jazvičkou alebo ovisnutou kožou po predchádzajúcom tehotenstve. Strie a ochabnutá pokožka k popôrodnému obdobiu patria, no zároveň môžete ich... Celý článok »

Cvičenie po pôrode je aj pre vás

Práve ste porodili a bojíte sa, že sa už nikdy nedostanete späť do kondície? Chcete začať cvičiť, ale bolí vás celé telo a ste unavená? Nepanikárte, je to úplne normálne. Vaše telo má za sebou obrovské psychické i fyzické zmeny, dajte mu preto čas... Celý článok »

Starostlivosť o prsia namáhané dojčením

Dekolt je miesto, kam mužské oko občas po pár vetách spoločenskej konverzácie nenápadne skĺzne. Čerstvé mamičky však často mávajú problémy, prsia plné mlieka im „klesajú“ a povoľujú. Situácia sa niekedy nezlepší, ani keď sa dojčenie skončí – prsia... Celý článok »

Nebezpečenstvá popôrodnej diéty

Blíži sa koniec vášho tehotenstva a vy sa už isto tešíte na to, ako schudnete. Hovoríte si, že práve dojčenie so svojimi zvýšenými energetickými nárokmi bude tým pravým obdobím, keď vám telo umožní schudnúť na svoju pôvodnú hmotnosť. Je to však,... Celý článok »

Cvičenie rodiča s deťmi

Len čo si po pôrode osvojíme nový denný režim a úspešne zvládneme prvé týždne s novorodencom, začneme uvažovať, ako a čím si s dieťaťom obohatiť spoločne prežité chvíle. Celý článok »

Joga po pôrode

Po pôrode sa váš život od základov zmení. Starostlivosť o bábätko zaplní väčšinu vášho času. Medzi relaxačné cvičenia, ktoré vám pomôžu dostať sa späť do kondície, nepochybne patrí joga. Pomaly a nenásilne vás privedie späť na predpôrodnú hmotnosť... Celý článok »

Chudnutie a cvičenie po pôrode

Máloktorá mamička je spokojná so svojou postavou a preto ich zaujíma ako schudnúť po pôrode. Preto je dôležité neprejedať sa. Strava pri dojčení by však mala byť kvalitná a neodporúča sa ani žiadna radikálna diéta. Vstup do rubriky: Chudnutie a... Celý článok »

Naposledy navštívené