Máte stereotypný sexuálny život? Prinášame návod na to, ako ho okoreniť a vylepšiť

Zvyk a rutina prichádzajú po čase do každého vzťahu, hoci láska stále pretrváva. V dlhodobom vzťahu sa často stáva, že prvotná vášeň a iskra opadnú. Sex už nebýva taký skvelý a vzrušujúci, ako na začiatku. Prinášame návod, ako ho vylepšiť

dvojice_v_posteli-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Ani vás už nebaví milovať sa so svojím partnerom? Stal sa sex iba nacvičenou rutinou? Namiesto milovania si radšej hľadáte výhovorky pre partnera, že vás bolí hlava? Aj vy sa trápite nad tým, ako dodať vášmu dlhoročnému vzťahu tú správnu iskru? Prinášame zopár rád, ako zahnať nudu v posteli. Začiatok nového roka poskytuje skvelú príležitosť, ako sa zamyslieť aj nad sexuálnym životom, ak vás trápi a neprináša želané uspokojenie.

S príchodom nového roka si napíšte zoznam vecí zo svojej ríše sexuálnych fantázií, ktoré chcete naozaj splniť nasledujúci rok. Žiadne výhovorky! Môže to byť naozaj hocičo, o čom ste vždy snívali, ale nikdy ste sa na to s partnerom neodhodlali. Niečo vášnivejšie? Niečo perverznejšie? Nevadí, postupne môžete postupovať podľa  zoznamu a skúsiť s partnerom všetko.

Milujte sa vždy počas svetla, nie potme!

Zahoďte predsudky a odhaľte svoje telo partnerovi, nech sa pozerá, aj keď máte kilá navyše. Nehanbite sa milovať hocikedy, zahoďte predsudky za hlavu. Pamätajte si, že potme sa milovali naši starí rodičia. Svetlo jemných a mäkkých sviečok vždy prinesie romantiku.

Vyskúšajte rôzne nové druhy milovania

Skvelým spôsobom je tantrické milovanie, pri ktorom budete celý deň nahí v posteli, dráždiť svoje telá a navzájom sa dotýkať, hladkať, nakoniec sa môžete aj milovať. Tantra je skvelá práve pre páry, ktoré sú už unudené a majú za sebou pár rokov vzťahu, prehĺbite tak spirituálnu blízkosť. Praktizujte nové druhy sexu, ktoré ste doteraz neskúšali, ako napríklad španielsky, orálny sex a aj iné typy, ktoré vás lákajú.

Pozrite si spoločne príjemný erotický film

Alebo si spolu prečítajte zaujímavú erotickú poviedku z červenej knižnice, hneď vás to vytrhne z nudného stereotypu. Nehanbite sa skúšať nové veci a vykročte z kolobehu rutiny. Nebojte sa napríklad inšpirovať z filmov, napríklad 50 odtieňov sivej. Prehoďte si však roly a vy buďte teraz tá dominantná! Váš partner musí poslúchať na slovo.

Zahrajte si hru, že sa nepoznáte

Začnite sa hrať na čerstvý vzťah a od začiatku sa spoznávajte. Vyskúšajte si akoby prvý sex znova naslepo ešte raz, potom si doprajte spoločnú sprchu a romantiku, a to celkom sami. Deti dajte na deň k babičke na postráženie, nech vás nikto nevyrušuje. Môžete si vyskúšať aj bezdotykový a bezslovný sex alebo, naopak, používajte neslušné návrhy a dirty talking počas milovania.

Sexi oblečenie

Sexi oblečenie alebo rôzne druhy kostýmov tiež môžu pomôcť sexuálnym fantáziám. Môžete bez obáv používať aj rôzne sexuálne hračky podľa fantázie. Sexi oblečenie vždy zaberie. Klasikou je vymeniť spodnú bielizeň za erotickejšiu. Staré tepláky a päťročná podprsenka asi vášho partnera priveľmi nenadchnú a nevzrušia. V partnerovi musíte vzbudiť novú vlnu vášne. Môžete vyskúšať čipkovanú a odvážnejšiu spodnú bielizeň, ideálne červenej, ružovej a čiernej farby.

Ak sa zvyknete milovať iba v sobotu večer, keď deti zaspia, tak teraz si doprajte iné miesto a iný čas. Napríklad v aute alebo na iných nezvyčajných miestach, prípadne  strhnite zo svojho partnera tričko, ak sa chystá ráno do práce a ponáhľa sa. Sex môžete vyskúšať aj ranný alebo doobedný, nemusí prebiehať iba večer pri telke alebo v noci.

Skúste si vytvoriť krajšie a romantickejšie prostredie

Romantika nie sú iba sviečky a dobrá hudba, k celej príjemnej atmosfére prispieva aj uprataný riad, navarená chutná večera, ožehlené veci z bielizňového koša, jemné osvetlenie, čisto v príbytku. V neporiadku a neupratanom byte sa nikomu nechce milovať.

Vychutnajte si chvíle po sexe, neutekajte hneď na toaletu alebo do sprchy. Vychutnávajte si spoločne nahotu, túlenie po milovaní, príjemné slová. Budujte si intímne chvíle a vzťah bude plnohodnotnejší. Sex je predsa spojenie duší, nielen tiel.

Zabudnite na stres

Dajte stopku stresom dnešného dňa a uvoľnite sa, ako najviac viete. Nechajte svet mimo vás voľne plynúť a sústreďte sa iba na svojho partnera a na daný moment, resp. nechajte myšlienky voľne lietať.

Rýchlovka vždy zaberie

Dávate vždy prednosť pomalému a lenivému sexu? Mimoriadne atraktívnou ponukou, ktorou môžete dosiahnuť oživenie túžby partnera po vás, je neplánovaný a rýchly sex. Vyskúšať ho môžete prakticky kedykoľvek a kdekoľvek.

Striptízu nikdy nie je dosť

Muži obdivujú, keď je žena dostatočne sebavedomá na to, aby im predviedla kúsok striptízu a odhodila všetky zábrany.

Afrodiziaká môžete tiež využiť pri milovaní

O ich účinnosti nie je pochýb. Vynikajúce sú trebárs čokoláda, vanilka, škorica a zázvor.

Cestujte, cestujte, cestujte, meňte miesto svojho pôsobenia!

K vylepšeniu stereotypného sexu pomáha aj cestovanie. Cestovanie je perfektnou činnosťou, kde opäť  prebudíte v sebe vášeň. Niekde na opustenejšom mieste pláže alebo aj v hotelovej izbe môžete zažiť nespútané nové dobrodružstvo, o akom ste vždy snívali.

Strávte spoločne voľný čas a naplánujte si spoločné aktivity

Nemusí to byť práve cestovanie a výlety. Stačí pokojne robiť nejaký šport spoločne, napríklad pred sexom si zabehať,  zacvičiť. V tele sa totiž vyplavujú endorfíny pomocou fyzickej aktivity, a tým pádom budete mať na svojho partnera väčšiu chuť. Spoločné aktivity zahŕňajú napríklad aj hranie spoločenskej hry, spoločné varenie a iné aktivity.

Snažte sa popracovať na sexuálnom živote, pretože nespokojnosť v sexe vedie k neverám, frustrácii, depresiám a iným partnerským nezhodám, ktoré môžu viesť k úplnému odcudzeniu až rozchodu.

10.12.2020 4:09| autor: Natalia Bosáková

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist