Milovanie v tehotenstve: 4 sexuálne polohy, vďaka ktorým si ho užijete aj s bruškom

Milujete sex, radi s partnerom experimentujete, striedate sexuálne polohy, ale potom príde niečo, čo vaše obľúbené posteľové radovánky na nejaký čas pozmení. To niečo je tehotenstvo. Ako si slasti milovania užívať i s veľkým bruškom? Aké polohy sú najvhodnejšie?

shutterstock_773995387-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Takmer každá nastávajúca matka rieši, ako a či sa vôbec smie venovať sexuálnemu životu tak ako pred otehotnením. Jednak sa bojí o svoje dieťatko a neskôr navyše rieši i zmeny svojej postavy, ktoré jej nedovoľujú praktizovať sex tak, ako bola predtým zvyknutá. A hoci ju neopúšťajú ľúbostné túžby, často sa začne sexu vyhýbať. A to je veľká škoda. Bábätku totiž v prípade normálneho priebehu tehotenstva žiadne nebezpečenstvo nehrozí a ani isté pohybové obmedzenie nie je dôvodom na to, aby sa pripravila o veľmi vzrušujúce erotické zážitky.

Vedeli ste, že v priebehu tehotenstva sa zvýši objem krvi asi o 40 percent? To má za následok vyššiu citlivosť pohlavných orgánov i ostatných erotogénnych zón, a tak sa môžete tešiť na intenzívnejšie sexuálne zážitky a silnejšie, i viacnásobné orgazmy. Sex v tehotenstve je skrátka úžasný a my sa dnes pozrieme na to, ako si ho užívať až do pôrodu.

Keďže v priebehu prvého trimestra sa vaše telo z fyzickej stránky zatiaľ veľmi nemení a nie ste teda obmedzená v pohybe, za predpokladu, že všetko prebieha hladko, môžete vo svojich bežných sexuálnych radovánkach bez obáv pokračovať. Ďalej smiete praktizovať všetky svoje obľúbené polohy, naďalej sa môžete naplno vášnivo milovať.

Aj v druhom trimestri, hoci sa už začínate zaokrúhľovať, vám ešte pravdepodobne zväčšené telesné proporcie nebránia v užívaní si sexuálnych praktík tak, ako ich máte s partnerom radi. Zmeny však pocítite čo nevidieť. Len čo vaše tehotenstvo prejde do tretieho trimestra, už si niektoré obľúbené polohy budete nútení asi odoprieť. Nezúfajte však, vždy vám ešte pár úžasných zostáva a vďaka nim bude vaše milovanie stále rovnako krásne.

Intímna lyžička

Veľmi nežná a príjemná poloha. Ľahnite si nabok a stočte sa tak, ako vám to rastúce bruško dovoľuje. Partner si ľahne nabok za vás, pritisne sa k vášmu telu a zozadu do vás vstúpi. Môže si vás pridržiavať alebo vám hladiť zadoček, bozkávať chrbát, šiju, šepkať vám do ucha nežnosti i zmyselné slovíčka, skrátka vás maximálne rozmaznávať. Skvelý prístup má i k vašim prsiam, ktoré sú teraz veľmi citlivé, takže jemné stláčanie, hnetenie a láskanie bradaviek vám privodí nevídanú rozkoš.

Príjemne pokľačiačky

Zbožňujete, keď ste na všetkých štyroch a partner sa vás zozadu pekne divoko zmocňuje? Táto poloha je veľmi obľúbená. A nie div. Žene ponúka hlbokú penetráciu a mužovi parádny výhľad na jej zadoček a na to všetko, čo sa tam dole deje. Z toho muži skrátka šalejú. Lenže vo vyššom stupni tehotenstva to takto až také príjemné nie je. Jednak môže byť hlboký prienik trochu bolestivý a navyše žena môže v tejto polohe pociťovať pnutie a ťarchu bruška.

Vzdať sa tejto polohy však úplne nemusíte. S malou úpravou sa vám bude páčiť. Stačí len nechať nadvihnutú hornú časť tela. Takže sa neopriete lakťami o posteľ či podlahu, ale napríklad o peľasť či stenu, nepatrne vysuniete zadoček a jazda sa môže začať. A aj v tomto prípade má váš partner vynikajúci prístup k vašim ňadrám, čo znamená, že sa máte na čo tešiť.

Pohodlne na kraji postele

Ľahnite si na chrbát tak, aby váš zadoček kopíroval okraj postele, a roztiahnite nohy. Či ich necháte spustené na zemi, alebo vám ich bude partner pridržiavať pokrčené hore, záleží len na vás. Uvidíte, ako vám to bude príjemnejšie. Partner si medzi vaše nohy prikľakne a hladko zasunie penis. A ako sme už spomenuli, buď vás bude v priebehu ľúbostného aktu držať za boky, alebo vám bude pridržiavať nohy. Ak však nebude robiť ani jedno a bude mať voľné ruky, môže vám opäť láskať prsia. Úžasné!

Čítajte tiež:

Na koníčka vo vlastnej réžii

Ďalšia z obľúbených polôh, ktorej sa nemusíte vzdať. Má výhodu v tom, že si sama regulujete hĺbku prieniku. Ak ju aj s bruškom zvládnete robiť klasicky, vyhrali ste. Ak vám to však robí ťažkosti, skúste to trochu inak. Tentoraz nech si na kraj postele sadne partner. Otočte sa k nemu chrbtom a nasadnite na jeho penis. Tým, že vlastne stojíte, netlačíte si bruško tak, ako keby ste na partnerovi sedeli.

Sama si volíte intenzitu pohybov i hĺbku prieniku. V tehotenstve ideálne. A ak váš milý zvládne takto sedieť bez toho, aby sa opieral o ruky, môže sa naplno venovať vašim prsiam a dráždivo vás pritom hrýzť do ramena. Hmmm… Čo poviete?

Ako vidíte, plnohodnotného milovania sa nemusíte vzdávať ani v priebehu tehotenstva. A keď sa vám náhodou stane, že práve nebudete mať chuť na sex ako taký, stále sú tu ešte ďalšie možnosti, ako si užívať slastné okamihy. Môžete sa vzájomne uspokojovať orálne, navzájom masturbovať, maznať sa a hladiť sa.

Blízkosť niekoho, koho milujeme, a spoločné intímne chvíľky sú pre nás veľmi dôležité a pokiaľ ide o tehotnú ženu, platí to dvojnásobne. Jej telesnú i duševnú spokojnosť totiž vníma i jej ešte nenarodené dieťatko, a to predsa stojí za to! No nie?

8.3.2024 4:14| autor: Petra Frajová

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist